Kasko Sigortası Nedir? Neleri Kapsar?

Kasko Sigortası

Kasko Sigortası

Kasko Sigortası; aracınızın hareket halindeyken ya da dururken çalınması, yanması ya da hasara uğraması gibi durumlara karşı koruma altına almanızı sağlayan bir sigorta türüdür. Kasko sigortası, olası bir kaza sonucunda karşı tarafın değil, kendi aracınızın hasarını teminat altına almaktadır.

Kasko sigortasının kapsamı, sigorta şirketiyle yaptığınız anlaşmaya göre değişiklik göstermektedir. Kasko sigortası yaptırırken isteğinize bağlı olarak farklı teminatları anlaşmaya ekleyebilirsiniz. Ancak Türkiye Sigortalar Birliği (TSB) tarafından belirlenmiş olan ana teminatlar belirlenmiştir. Bu teminatlar her anlaşmada olmak zorundadır.

TSB tarafından belirlenmiş olan ana teminatlar şu şekildedir;

  • 3.kişiler tarafından araca zarar verilmesi (fiil ehliyete sahip olmayan kişiler dahil)
  • Kaskolu aracınızın karayolunda ya da demiryolunda kullanılabilen motorsuz / motorlu araçlarla çarpışması
  • Aracın yanması
  • Araç ya da araç parçalarının çalınmaya teşebbüs edilmesi / çalınması
  • Hareket halindeyken veya dururken, sigortalının ya da aracı kullanan kişinin isteği dışında araca ani veya harici etkiler sonucunda araca bir cismin çarpması ve buna bağlı olarak düşmesi, yuvarlanması gibi kazalar

Ana teminatlar bu şekildedir. Kasko sigortası ile ilgili daha fazla bilgi sahibi olabilmek için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Kasko Sigortası Teminatları

Sigorta şirketleri ana teminatlar dışında müşterilerine farklı teminat seçenekleri de sunmaktadır. Magdeburger Sigorta olarak doğal afetler, terör olayları ya da toplumsal hareketler sonucunda meydana gelen hasarlara karşı aracınızı güvence altına alabilmeniz için teminatlarımız bulunuyor.

Bunlara bağlı olarak Kasko Sigortası paketlerimiz şu şekildedir;

  • Magdeburger Genişletişmiş Kasko Paketi: Orijinal parça + istenilen serviste tamir imkânı
  • Magdeburger Usta İşi Kasko: Araç kullanım türlerine özel belirlenmiş markalarda ve Magdeburger anlaşmalı özel servislerde orijinal parça ile tamir imkânı
  • Magdeburger Avantajlı Kasko: Magdeburger anlaşmalı ve anlaşmasız özel servislerde orijinal parça ile tamir imkânı

Kasko İle Trafik Sigortası Arasındaki Fark

Trafik sigortası karşı tarafın zararını karşılarken, kasko sigortası kendi aracınızın zararını karşılamaktadır.

Trafik sigortasının yaptırılması zorunludur. Ancak kasko sigortasında herhangi bir zorunluluk yoktur.

Trafik sigortasının şartları bellidir. Ancak kasko sigortasının teminatları değişebilmektedir.

Kasko sigortası yaptırmak istiyorsanız ya da kasko sigortası ile ilgili daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız, sitemizi inceleyebilir ve Magdeburger Sigorta güvencesi altında kasko sigortanızı yaptırabilirsiniz. Hizmetlerimizle ilgili daha fazla bilgi sahibi olabilmek için iletişim kanallarımızdan birini kullanarak, bizimle iletişime geçebilirsiniz.