Kontakt Lens Kullananlar İçin 5 Önemli Makyaj Sırrı

Kontakt Lens Kullananlar İçin 5 Önemli Makyaj Sırrı

Kontakt Lens Kullananlar İçin 5 Önemli Makyaj Sırrı…

Kadınlar doğal olarak güzeldir. Ancak biraz makyaj onların güzelliğine katkı sağlar. Ve özellikle kontakt lens taktığınız için makyaj konusunda şansınızı denemediyseniz, işte yardım! Kontak takmak makyaj yapmamak için bir neden değildir. Tek yapmanız gereken nokta makyaj için bazı makyaj kurallarına uymaktır.

İşte Kontak Lens Takanların Dikkat Etmesi Gereken Makyaj Sırları

Kontakt Lens Kullananlar İçin 5 Önemli Makyaj Sırrı

1-Yağ Bazlı Makyajdan Uzak Durun


Her şeyden önce, kirli eller gözlerinizi tahriş edip enfeksiyona neden olabileceğinden ellerinizi iyice temizleyin. İkinci olarak, yağsız bir fondöten, göz farı ve bulaşmayan bir sürme kalem veya göz kalemine yatırım yapın. Yağlı bir kıvama sahip herhangi bir ürün gözlerinize yayılabiliyor. Ve lenslerde tahrişe neden olabiliyor. Mümkünse, pamuk veya fırça ile kolayca silinebilen su bazlı bir fondöten seçin.

2-Günlük Lensleri Tercih Edin


Büyük ihtimalle göz çevresine bu miktarda makyaj yaptıktan sonra lenslerinizi tekrar kullanamayacaksınız ve bunun zararlı olduğu da kanıtlanabiliyor. Bu nedenle, makyaj yapmanız gerektiğinde sadece günlük lensleri tercih edin. Bu şekilde bir kez taktıktan sonra kirli lenslerden kurtulabilecek ve gözlerinizi olası bir enfeksiyondan koruyabilirsiniz.

3-Makyaj Yapmadan Önce Lenslerinizi Takın


Bazı insanlar makyaj yaptıktan sonra kontakt lens takma hatasına düşerler. Bu, göz makyajını bulaştırıyor. Bunun yerine, herhangi bir makyaj yapmadan önce kontaklarınızı takın. Bunu yaparak, lenslerin gözlerinizin içine yerleşmesi için zaman kazanacaktır.

Kontakt Lens Kullananlar İçin 5 Önemli Makyaj Sırrı

4-Eyeliner Hilesini Kullanın


Lens takmayı planladığınız için eyeliner’ı kirpiklerinizle gözünüz arasına sürmeyin. Bunun yerine kirpiklerinizin gözünüzden biraz uzakta kalan kısmına göz kalemi uygulayın.

5-Maskarayı Akıllıca Seçin


Parçacıkları göze düşebileceği ve daha fazla tahriş edebileceği için lif bazlı maskarayı tercih ettiğinizden emin olun. Su bazlı ince bir maskara seçin ve ‘cakey’ hissini önlemek için aynısını yalnızca tek kat uygulayın.

Yazın Makyajınızın Erimesini Nasıl Önleyebilirsiniz

Her Kadının Bilmesi Gereken 5 Cilt Sırrı Mutlaka Okuyun

Dünyanın En Büyük ve En Popüler 10 Kozmetik Şirketi