Dünyanın En Büyük 10 Seyahat Şirketi ve Kazançları

Dünyanın En Büyük 10 Seyahat Şirketi ve Kazançları

Dünyanın En Büyük 10 Seyahat Şirketi ve Kazançları

Dünyanın En Büyük 10 Seyahat Şirketi Ve Kazançları…

Seyahat, ödüllendirici olsa da stresli olabilir. Özellikle uçuşlar, oteller ve kiralık arabalar için pek çok seçenek. Hızla yanlış gidebilecek pek çok değişkenle, dinlendirici bir tatil veya verimli bir iş gezisinin hızla üzücü ve gereksiz yere pahalı hale gelmesi çok kolay.

Bu nedenle, çalışanlarının seyahat etmesini gerektiren bireysel gezginler ve şirketler, onlarca yıldır seyahatleri planlamak ve beklenmedik engellerle başa çıkmak için uzmanlar işe alıyor.


Dünyanın En Büyük Tur Operatörleri

Şimdi, özellikle internet sayesinde seyahat şirketleri, seyahat edenlere aynı erişim, indirimler…Ve her şeyi kendileri için yapacak bir acente tutmaları gerekir. Bu halde alacakları güvence ile kendi seyahatlerini rezerve etmeleri için araçlar sağlamaya yöneldi.

Yine de, her şeyi sizin yerinize birinin yapmasını tercih ederseniz. Bu kuruluşların çoğu hala seyahat acenteleri aracılığıyla canlı hizmet vermektedir. Dünya çapında bu seyahat şirketlerinden çok sayıda var. Ve bu yazıda, en çok satış gelirine göre sıralanan seyahat şirketleri listesini bulacaksınız.


1-Expedia Grubu — Seattle, Washington, ABD

2-Rezervasyon Holdings — Norwalk, Connecticut, ABD

3-American Express Küresel İş Seyahati — Jersey City, New Jersey, ABD

4-BCD Seyahat — Utrecht, Hollanda

5-CWT — Minneapolis, Minnesota, ABD

6-Flight Center Seyahat Grubu, Amerika Kıtası — Montvale, New Jersey, ABD

7-Internova Seyahat Grubu — New York, New York, ABD

8-American Express Seyahat — New York, New York, ABD

9-Doğrudan Seyahat — Centennial, Colorado, ABD

10-Fareportal — New York, New York, ABD


Dünyanın En Büyük 10 Seyahat Şirketi

Dünyanın En Büyük 10 Seyahat Şirketi ve Kazançları

1-Expedia Grubu Seattle, Washington, ABD


Satış Geliri: 107,9 milyar dolar

1996 yılında kurulan Expedia Group, özellikle gezginlerin bir seyahat acentesi kiralamak zorunda kalmadan uçuşları, otelleri ve diğer seyahat hizmetlerini bulmalarına yardımcı olmak için çevrimiçi platformlarını kullanan bir çevrimiçi seyahat şirketidir. Özellikle  Bireysel müşterilere hizmet verdiği, işletmelerle ortaklıklar oluşturduğu ve reklam geliri ürettiği üç iş segmenti vardır.

Expedia, Microsoft’un bir bölümü olarak başladı. 1996 yılında Microsoft, ilk çevrimiçi seyahat acentelerinden biri olan Microsoft Expedia Travel Services olarak şimdi Expedia.com olan web sitesini başlattı. 1999’da Expedia halka açık bir şirkete dönüştü.

Trivago Sitesi Kimin?

Bugün Expedia Group, BedandBreakfast.com, CarRentals.com. Özellikle Egencia, Expedia.com, Expedia Partner Solutions, trivago, Travelocity ve Vrbo dahil olmak üzere bir dizi ürüne sahiptir.

2- Booking Holdings Norwalk, Connecticut, ABD


Satış Geliri: 96,4 milyar dolar

Eskiden The Priceline Group, Booking Holdings 1997 yılında fiyatlandırma için bir teklif modeli kullanan bir çevrimiçi seyahat sitesi olan Priceline.com’un lansmanı ile kuruldu. Daha sonra özellikle seyahat şirketlerini satın alarak portföyünü genişletmeye başladı. Ve 2018 yılında adını Booking Holdings olarak değiştirmiştir.

Bugün özellikle Booking Holdings altı marka aracılığıyla faaliyet gösteriyor. Hollandalı startup Booking.com, şirketin orijinal Priceline platformu, Singapur merkezli konaklama rezervasyon programı Agoda, araba kiralama platformu Rentalcars.com, seyahat arama motoru Kayak ve restoran rezervasyon sağlayıcısı OpenTable.

Bu markalar aracılığıyla 220’den fazla ülkede ve 40’tan fazla dilde faaliyet gösteren Booking Holdings, özellikle hizmet ve ulaşım seçeneklerinin yanı sıra 28 milyondan fazla konaklama listesi sunuyor.

3-American Express Küresel İş Seyahati. Jersey City, New Jersey, ABD


Satış Geliri: 34,1 milyar dolar

American Express Global Business Travel (GBT olarak anılır), seyahat programlarını organize etmeleri. Ve yönetmelerine yardımcı olmak için işletmelerle birlikte çalışan bir organizasyondur.

GBT, müşterilerin en iyi fırsatları kolayca bulmalarını  sağlıyor. Özellikle uçuşları, otelleri ve toplantı mekanlarını ayırtmalarına, seyahat programlarıyla gelen riskleri yönetmelerine ve uçuşlarının iptal edilmesi veya başka engellerle karşılaşmaları durumunda seyahat eden yolcuları desteklemesine yardımcı olur.

GBT, American Express’in bir parçası olarak başlamış ve adını korumuş olsa da, şirket artık American Express ve diğer birkaç yatırımcının ortak girişimidir. GBT yaklaşık 140 ülkede faaliyet göstermektedir ve yaklaşık 12.000 kişiyi istihdam etmektedir.

4-BCD Seyahat Utrecht, Hollanda


Satış Geliri: 27.5 milyar dolar

GBT’ye benzer şekilde BCD Travel, şirketlere seyahat danışmanlığı ve yönetimi hizmetleri sunmaktadır. BCD Travel, 109 ülkede faaliyet göstermektedir ve %98’lik bir küresel müşteri tutma oranına sahiptir.

2006 yılında kurulan BCD Travel, BCD Travel’ın sahibi olan özel bir seyahat şirketi. BCD Group’un TQ3 Travel Solutions Management Holding GmbH, The Travel Company ve WorldTravel BTI’yi satın alıp birleştirmesiyle doğdu.

Utrecht, Hollanda’da yerleşiktir, ancak genel merkezi Atlanta, Londra ve Singapur’da da bulunmaktadır. BCD Meetings and Events adlı bir yan kuruluşu, küresel toplantıları ve etkinlik ajansı vardır. Ek olarak, BCD Group ayrıca Park ‘N Fly ve Airtrade’in de sahibidir.

5- CWT Minneapolis, Minnesota, ABD


Satış Geliri: 24,8 milyar dolar

Orijinal adı Carlson Wagonlit Travel olan CWT, 1994 yılında kurulmuş bir seyahat yönetim şirketidir. Özellikle İş seyahati, toplantı, konferans, sergi, teşvik ve etkinlik yönetimi hizmetleri vererek işletmelere hizmet vermektedir.

Bu hizmetler CWT tarafından CWT Energy, Resources and Marine, CWT Meetings and Events, CWTSatoTravel, CWT Solutions Group ve RoomIt olarak adlandırılır.

CWT’nin yaklaşık 145 ülkede müşterisi var ve büyük çoğunluğu kadın olan 15.000 kişiyi istihdam ediyor. CWT ayrıca S&P 500’deki şirketlerin %33’ünden fazlasına ve FTSE 100’deki şirketlerin %33’ünden biraz daha azına hizmet veriyor.

6-Uçuş Merkezi Seyahat Grubu, Amerika Montvale, New Jersey, ABD


Satış Geliri: 16 milyar dolar

Flight Center Travel Group, hem eğlence hem de kurumsal seyahat edenlere hizmet veren bir seyahat acentesidir. 1982 yılında Sidney, Avustralya’da kuruldu. Ve sadece 13 yıl sonra şirket İngiltere ve Kanada’da şubeler açtı.

FCTG Amerika’ya 1995 yılında Kanada’da bir Flight Center mağazası açarak geldi. Ve 2008’de Liberty Travel’ı satın aldı. ABD’ye ve 2015’te Koch Overseas de Mexico’yu satın alarak özellikle Meksika’ya genişledi.

Artık Kuzey Amerika’daki FCTG markaları arasında FCM Travel Solutions, Corporate Traveller, Stage and Screen Travel Services, StudentUniverse, CIEVents ve 4th Dimension (4D) Business Travel Consulting yer alıyor.

Dünyanın En Büyük 10 Seyahat Şirketi ve Kazançları

7-İnternova Seyahat Grubu. New York, New York, ABD


Satış Geliri: 7,46 milyar dolar

Internova Travel Group, 2008 yılında kurulmuştur. Ve öncelikler 80’den fazla ülkede çeşitli seyahat şirketleri ve acentelerinin sahibidir. Başlıca pazarları ABD, Kanada, İngiltere ve Meksika’dır.

Internova, 6.000’den fazla seyahat acentesine sahiptir ve 65.000’den fazla seyahat danışmanını temsil etmektedir. Internova’nın hizmetleri arasında lüks eğlence ve birinci sınıf kurumsal seyahat ürünleri…Barındırma, franchising ve toplantı ve teşvik danışmanlığı bulunmaktadır.

Internova’nın bazı markaları arasında Travel Leaders Corporate, Altour, Travel Leaders Network, Protravel International, Travel Leaders Vacation Center, Tzell Travel Group, CruCon Cruise Outlet, Roadtrips, Nexion Travel Group, R. Crusoe and Son, In the Know Experiences, Your Event bulunmaktadır. Çözümler ve Cruise Uzmanları.

8-Amerikan Ekspres Seyahat . New York, New York, ABD


Satış Geliri: 6,93 milyar dolar

American Express Travel, müşterilerin tatillerini planlamalarına ve rezervasyon yapmalarına olanak tanıyan bir çevrimiçi seyahat rezervasyon platformudur. Benzer şekilde adlandırılan American Express Global Business Travel’ın aksine, American Express Company’nin bir yan kuruluşudur.

Bu hizmetler için American Express kredi kartına sahip olmanız gerekmez. Kartı olan müşteriler alışverişlerinde puan kazanıyor. Ve American Express Platinum kart sahipleri çeşitli hizmet ücretlerinden ve tatil paketi indirimleri, yemek kredisi gibi erişim bonuslarından kurtulur.

American Express Travel ayrıca, müşterilere seyahatle ilgili herhangi bir sorun veya sorularıyla ilgili yardımcı olmak için 7/24 canlı seyahat acenteleri sunar.

American Express, 1891’de Travellers Check’i yarattığı ve Birinci Dünya Savaşı’nın patlak vermesiyle yurt dışında mahsur kalan müşterilerinin güvenli bir şekilde evlerine dönmesine yardımcı olduğu için, müşterilerinin seyahat etmesine en başından beri yardımcı oluyor.

9-Doğrudan Seyahat. Yüzüncü Yıl, Colorado, ABD


Satış Geliri: 5,8 milyar dolar

Direct Travel, çabalarını orta ölçekli müşterilere odaklayan bir seyahat yönetimi şirketidir. Kurumsal seyahat, özellikle toplantı ve etkinlik ve eğlence amaçlı seyahat hizmetleri sunmaktadır.

1980 yılında kurulan Direct Travel, ABD ve Kanada’da 60’tan fazla yere sahiptir. Şirket, kuruluşundan bu yana, biri Satrom Travel and Tour. Inc. olan, 2016 yılında Doğrudan Seyahat Kişiselleştirilmiş Deneyimleri haline gelen birçok eğlence seyahati şirketini satın aldı. 2017 yılında Direct Travel, Kanada’nın önde gelen seyahat yönetimi şirketi Vision Travel, Inc. ile birleşerek Kanada’daki varlığını büyüttü.

Dünyanın En Büyük turizm Şirketleri

10-Fareportal . New York, New York, ABD


Satış Geliri: 5,34 milyar dolar

Hizmetleri seyahatle ilgili olsa da Fareportal her şeyden önce bir teknoloji şirketidir. Yazılım ve uçuş rezervasyon teknolojisi aracılığıyla güç verdiği beş seyahat markasına sahiptir.

Fareportal, Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya’da faaliyet göstermektedir. Ve hem eğlence hem de kurumsal seyahat edenler için çevrimiçi rezervasyon platformları. 7/24 seyahat rezervasyon hizmetleri ve müşterilere çeşitli yerel ayarlar. Özellikle dillerde yardımcı olmak için canlı seyahat acenteleri sunmaktadır.

Fareportal, müşterilere mevcut en iyi seçenekleri sunmak için 600’den fazla havayolu şirketi. Bir milyon otel ve yüzlerce araba acentesi ile ortaktır. Fareportal ailesindeki markalar arasında şunlar var. Duke’s Court Travel, Ltd., Royal Scenic, Travelong, Fareportal Media Group, OneTravel ve CheapOair. Bu yazıda dünyanın en büyük gezi ve seyahat şirketlerini gördük.

 

Türklerin Vizesiz Girebileceği Ülkeler Yeni Liste 2021

Dubai’de Gezilecek Yerler Yapılacak 10 Ücretsiz Şey

Dünyanın En Pahalı 10 Uçak Bileti Neredeyse Ev Parası