Sevgilinize Söylememeniz Gereken 21 kırıcı Şey

Sevgilinize Söylememeniz Gereken 21 kırıcı Şey

Sevgilinize Söylememeniz Gereken 21 kırıcı Şey

Bir ilişki, her iki tarafın da birbirlerini gönülden sevmeyi, güvenmeyi ve güvenmeyi kabul ettiği bir birliktir.

Mükemmel bir dünyada, hayatının aşkı, anlaşmazlıkların, tartışmaların ve hataların olmaması anlamına gelecektir. Ne yazık ki, mükemmel bir dünyada değiliz. Böylece en sağlıklı ilişkilerde bile kavgalar, gürültüler olur.

İlişkilerde tartışmak normaldir, ancak tartışmalar sırasında bazı eylemler normal değildir. Böyle bir eylem, birbirini inciten şeylerin söylenmesidir. Bu genellikle diğer ortağın duygularını ve öz değerini etkiler. Bu çiftler arasında öfkeye ve kırgınlığa neden olur.

Öfkeden incitici şeyler söylemek, ilişkilerin sağlığına zararlıdır. Ve çoğu zaman kalp kırıklıklarının ve ayrılıkların önde gelen nedenidir.

İnsanlar olarak, bazı şeyleri istemeden, büyük ölçüde duygularımız tarafından yönlendirilerek söylemek zorundayız. Ancak bu makalede; bunu engellemenin en iyi yolunu öğrenmek üzereyiz.

Sevgilinize Söylememeniz Gereken 21 kırıcı Şey
Sevgilinize Söylememeniz Gereken 21 kırıcı Şey

İşte Sevgiline Asla Söylememeniz Gereken Şeyler

1- ‘Bu Senin Suçun’

Bir partnere ‘bu senin suçun’ dediğimizde, onu suçlamış oluruz. Bunu yaparken, kendimize karşı dürüst değiliz. Çünkü bildiğimiz gibi, tango için iki kişi gerekiyor.

Eşinizi suçlamak, eylemleriniz ve ilişkideki tartışmalara veya konulara katkılarınız için sorumluluk almanızı engeller.

Bu, eşinize söyleyebileceğiniz en haksız ifadelerdir. Onları ciddi şekilde üzebilecek bir cümledir.

2- ‘Bunu Artık İstemiyorum’

Bu cümle ilişkilerde kavga etmek için uyarı olarak kullanılır. Bazı durumlarda, bir tehdit biçimi olarak söylenir.

Ve diğer ortak için anlamsız bir cezalandırma biçimi olarak söylenir. Eşinize onu incitmek istemediğinizi söyleyin. Bunu söylediğinizde yaşatacınız duygusal hasar, sözlerinizi geri aldıktan sonra bile asla kaybolmaz.

3 – ‘Çok Sinir Bozucusun’

Eşinize sinir bozucu bulduğunuzu söylemek zararsız görünebilir. Ancak affetmeyi zor bulabilecekleri çok aşağılayıcı bir ifadedir.

Yanlış olsa da, ortaklarımızın eylemlerini sinir bozucu bulduğumuzda bunu sık sık söyleriz. Bununla birlikte, birinin eylemlerini sinir bozucu bulmanın ve sinir bozucu olmasının iki farklı şey olduğunu unutuyoruz. Birincisi davranışlarına odaklanırken, ikincisi bir kişinin karakteriyle ilgilenir.

Eşinize sinir bozucu olduğunu söylemek, karakterini sinir bozucu bulduğunuz anlamına gelir, ki bu yanlıştır. Bu cümle eşinize zarar verebilir ve benlik saygısını etkileyebilir, bu da sizi affetmelerini zorlaştırır.

4- ‘Keşke Seninle Hiç Tanışmasaydım’

Birini önemsiyorsanız, bu yapabileceğiniz en kötü hatalardan biridir. Onlarla tanıştığınıza pişman olduğunuzu söylemek. Affetmesi kolay ama unutması zor bir ifadedir. Bunu söylediğimizde, bir şey hakkında incindiğimizi ifade ediyoruz.

Eşiniz, paylaştığınız tüm güzel zamanların aniden hiçbir şey ifade etmediğini duyar. Ve ilişki hakkında ikinci düşünceleriniz vardır. Onlara zaman ayırmaya değmeyeceklerini ve hayatınızın onlarsız daha iyi olacağını söyler.

5- ‘Sen Benim Tipim Değilsin’

Hepimiz olduğumuz belirli bir insan türüyle büyüdük. İlgi çekici. Bize nasıl bir insana aşık olmak istediğimiz sorulur. Zaten görünüşlerinin, nasıl davranacaklarının ve neyi sevdiklerinin zihinsel bir görüntüsüne sahibiz.

Çoğu zaman, sonunda karşılaştığımız insanlar bizim tipimize hiç benzemiyor. Eşinizden gelen affedilmesi zor bir başka ifade de, ‘Sen benim tipim değilsin.

Şaka olarak ya da masum bir şekilde söylenmiş olabilir. Ama aslında bu karşıdaki insanın yüzüne bir hakaret ve büyük bir tokattır. Böyle bir ifadeyi söylediğinizde, aynı zamanda fiziksel olarak onlara ilgi duymadığınız anlamına da gelebilir.

6- ‘Çok Hassassın’

Hassas insanlar genellikle muhtaç veya bazen zayıf olarak algılanırlar. Bu nedenle, onlara çok hassas olduklarını söyleyerek duygularını reddederiz.

Bunun gibi incitici şeyler söylerken, insanların doğuştan farklı olduklarını ve bu nedenle durumlara farklı tepki verdiklerini unutuyoruz.

Eşinizi çok hassas olarak adlandırdığınızda, onlara bir duruma aşırı tepki verdiklerini ve böyle bir tepkiyi aşmaları gerektiğini söylersiniz. Bu çok haksız bir ifadedir. Konuşmanızı olumsuz yönde etkileyebilir.

7- ‘Dramatik Olmayı Bırak’

Bir şey eşinizi rahatsız edebilir, ancak sizi etkilemez. Herkesin takıldığı noktalar farklı olabilir. Bu onların aşırı dramatik oldukları anlamına gelmez.

Bazı şeylerin onları neden rahatsız ettiğini açıklarken onları dinlemeyi deneyin. İletişim sırasında sorunlara kendi perspektiflerinden bakmak, saygı göstermenin ve onlara destek sunmanın harika bir yoludur.

8- ‘Sen Acınası Birisin’

Bu sözün birçok olumsuz, aşağılayıcı anlamı vardır. Bu nedenle, sevdiğiniz birine söylemenin neden asla harika bir şey olmadığını söylemek kolaydır.

‘Acınası birisin’ gibi incitici şeyler söylemek, eşinizi yetersiz, acınası, zayıf ve değersiz bulduğunuz anlamına gelir. Sadece kalplerini kırmakla kalmaz, aynı zamanda kendilerini nasıl gördüklerini de etkiler.

9- ‘Beni Sevseydin, Yapardın…’

Hiç Duygusal manipülasyon ve suçluluk duygusunu duydunuz mu? Bu ifade, bu iki kavramı anlatır. Duygusal manipülasyon, eşinizi bir fail olarak ve sizi sözlerinizle kurban olarak tasvir ettiğiniz zamandır.

Bu kelimeleri kullanırsanız, eşinize istemediği şeyleri yapması veya söylemesi için duygusal olarak şantaj yapmaya çalışıyorsunuz.

Bu ifadeyi sıklıkla kullanmak, eşinize doğru olduğunu düşündüğünüz bir şeyi yapması için sürekli baskı yaptığınız kontrol davranışının büyük bir işaretidir.

Sevgilinize Söylememeniz Gereken 21 kırıcı Şey
Sevgilinize Söylememeniz Gereken 21 kırıcı Şey

10- ‘Kapa Çeneni’

Affedilmesi zor olan bir başka kaba ve saldırgan ifade de çeneni kapat. Bunu, bir konuşma sırasında yapıcı bir katkıda bulunmak istemediğimizde kullanırız.

Bu nedenle, mümkün olan en kısa sürede kapatmak isteriz. Ayrıca, yaptıkları bir yorumu takdir etmediğinizde eşiniz de kesebilir.

Eşiniz size incitici şeyler söylüyorsa, onunla saygıyla konuşmanız gerekir. Sakince konuşmak ve sözleri veya eylemleri hakkındaki endişelerinizi ele almak, bağırmaktan, onları kapatmaktan veya soğukkanlılığınızı kaybetmekten daha üretkendir.

11- ‘Kilo Aldın’

Eşinizin vücudu ve ağırlığı hakkında olumsuz yorumlar asla uygun değildir. Bu hataları geri alabilirsiniz, ancak asla iyileşmeyebilirler.

Eşinizin kilo aldığını söylemek sadece bir açıklama yapmak değildir. Hakaret ve incitici bir teşvik eylemidir.

Eşinizin kilosu, kıyafet seçimleri veya vücut şekli hakkında yorum yaptığınızda, onu küçümsersiniz ve yavaşça özgüvenlerini kırarsınız.

12 -‘Sen Asla’ Veya ‘Her Zaman’

İletişim kurarken yaptığımız hatalardan biri, her zaman ve asla gibi terimler kullanmaktır. Bu, tarafsız bir konuşmayı bir tartışmaya dönüştürmenin en kolay yollarından biridir.

Partnerimiz yapmasını istediğimiz bir şeyi yapmadığında, hızlı bir şekilde yüksek bir kalıcılığa işaret eden bir ‘sen asla’ cümlesi kurarız.

Aşırı genelleme yaptığınızda, ilişki sırasında her ortağın çabasını silersiniz. Bu genellikle ebeveynlerinizin saldırıya uğramış hissetmesine neden olur.

13- ‘Senden Bıktım’

Yıllardır bir ilişki içindeyseniz, aşırı derecede tanıdığınız ve birbirinizden bıkmaya başladığınız belirli bir dönem gelir.

Bir zamanlar sizi eğlendiren küçük şeylerle sizi rahatsız etmeye başlayabilir. Zamanla biraz nefes almanız gerekecektir.

Bu, her çiftin geçtiği zamansal bir aşamadır. Ve yeterince sabırlı olursanız genellikle geçer. Bazı ortaklar o kadar sabırlı değildir. Bu aşamada, diğer ortağı inciten acı verici yorumlar yaparlar.

Genellikle, eşinizden bıktınız, ses tonunuz kastettiğinizden daha şiddetli geliyor. Bu, onları artık etrafınızda istemediğinizi bilmelerini sağlar.

Bu, ikinizin de ilerlemek için çözmeniz gereken geçmiş konular hakkında konuşmaktan kaçındığınız birçok şey olduğunu gösterir.

14- ‘Çok Aptalsın!’

‘Çok aptalsın’ gibi incitici şeyler söyleyen bir partner, iletişimle ilgili korkunç sorunları olan zehirli bir partnerdir.

Eşinize aptal ve aptal gibi aşağılayıcı sözler dediğiniz bir ilişki, toksik bir ilişki olarak sınıflandırılır. Sözleriniz aşağılayıcıdır ve sürekli olarak sevdiğiniz birinin aklını küçümsemeye yöneliktir.

Bu tür düşünceler akla geldiğinde, dudaklarınızdan çıkmadan önce kendinizi frenlemek en iyisidir.

15- ‘Umurumda Değil’

Kırıcı şeyler söyleyen bir partnerin ortak çizgilerinden birini umursamıyorum. Eşiniz kayıtsızlığını ifade etmek istemediğinde ve bu nedenle herhangi bir potansiyel çatışmadan kaçınmak istediğinde kullanılır.

Bu neden olumlu görünebilir. Bunu söylemenin bir başka yolu da ‘her neyse’ demektir. Eşinize, söylediklerinin veya sizinle iletişim kurmaya çalıştıkları şeyin alakalı olmadığını ve dikkatinizi hak etmediğini söyler. Düşüncelerinin reddedilmesi, terk edilme korkusu uyandırdığı için ilişkinize büyük zarar verebilir.

16- ‘Beni Sıkıyorsun’

İnsanlar büyür ve bir ilişkiniz olduğunda, bu büyümeyi ve onunla birlikte gelen değişiklikleri fark edersiniz. Bu değişikliklerden bazıları eşinizin eylemlerinde veya tercihlerinde olabilir.

Değişim herkesin hayatında bir sabittir. Bu nedenle, eşinizin değişimine veya evrimine sıkıcı olduklarını söyleyerek cevap verdiğinizde, büyüme süreçlerine zarar verir. Sıkışmış hissetmelerine neden olursunuz.

Bir şeyin sıkıcı olduğunu söylemek, ilginç ve sıkıcı olmadığı anlamına gelir. Bir kişiye bunu söylediğinde, genellikle kişiliklerine, zekalarına ve kişiliklerine odaklanır.

‘Sıkıcısın’, şefkat ve sabırdan yoksun acı verici bir ifadedir. Eşinizdeki görünmeyen güvensizlikleri tetikler. Özellikle de onlarla dalga geçmenin bir yolu olarak söylendiğinde.

17- ‘Sana Söylemiştim’

Bir şey söylediğimiz gibi çıktığında, ‘sana öyle söyledim’ kelimesi sık kullanılır. Hepimiz bu dürtüyü hissettik, ancak bu dört kelime romantik ilişkilerde çok fazla acı ve hasara neden olabilir.

Size söyledim, bu yüzden sevilen birine söylemek korkunç bir şeydir. Çünkü aynı zamanda bir geri dönüş gibidir. Onlara her zaman üstünlüğe sahip olduğunuzu söyler. Sen haklıydın, onlar da yanlıştı.

18- ‘Senin Yüzünden’

Bu eylemlerimizin sorumluluğunu almak istemediğimizde ortaklarımızı suçlamak için kullanılır. Bir ilişkide olmak bir ekip olarak çalışmayı içerirken, tüm eylemler seçimlerimize dayanır.

Eşiniz size her zaman bir şeyler yaptırdığınızı söylüyorsa, oldukça olgunlaşmamıştır. İlişkinizi geliştirmeye katkıda bulunma olasılıkları daha düşüktür.

19- ‘Sen Delisin’

Partnerimiz sizden deli olarak bahsettiğinde, size bir insan olarak değer vermediğini söylüyor. Erkeklerin kendilerini uzun zamandır deli olarak adlandırdıkları bilinmektedir.

Özellikle de kadınların kendileri hakkında bazı şeyler öğrendiği durumlarda. Eşinize deli olduğunu söylediğinizde, kendileri hakkındaki düşüncelerine sızarak akıl sağlığından şüphe etmelerine neden olursunuz. Bu da uzun vadede insanları olumsuz yönde etkilemektedir.

20- ‘Sen Öyle Bir İnsansın ki…’

Sevdiklerinize isim vermek veya onlara hakaret etmek ilişkinizdeki hiçbir sorunu çözmez. Eşiniz bunlardan herhangi birini size sık sık yapıyorsa, geleceğinizi hayal etmeniz gereken biri değildir.

Çünkü sözleri kendi imajınızı ve değerinizi etkileyecektir. Eşinize incitici isimler vermek sözlü taciz olarak kabul edilir.

21- ‘Başka Birini Bulacağım’

Bu, genellikle diğer tarafın istediği bir şeyi yapmanızı sağlamak için kullanılan manipülatif bir ifadedir. Ancak bunu yapmazsınız.

Eşiniz sürekli olarak bu açıklamayı yaptığında, ancak asla gerçekten devam etmediğinde, sizi her zaman ayak parmaklarınızın üzerinde tutmaya çalışıyor.

Bu insanlar istikrarlı bir ilişkiye sahip olacak kadar olgun değillerdir. Ve ayrıca duygularınıza da saygı duymazlar.