Yapışkan Bir Kız Arkadaşla Başa Çıkmanın 6 Yolu

Yapışkan Bir Kız Arkadaşla Başa Çıkmanın 6 Yolu

Yapışkan Bir Kız Arkadaşla Başa Çıkmanın 6 Yolu

Yapışkan Bir Kız Arkadaşla Başa Çıkmanın 6 Yolu…

Yapışkan bir kız arkadaşla nasıl baş edilir? Birey olarak oldukça bağımsız olan ve sizinle arkadaşça bir denklemi paylaşan mutlu, şanslı bir kadınla çıkmaya başladınız. Ama son zamanlarda davranışlarındaki değişiklikleri fark ettiniz ve şimdi ilişkiniz onun dünyasının merkezi haline gelmiş gibi duruyor. Belki günde birkaç kez mesaj atıyor veya sizi arıyor. Ya da onu çok sevdiğinize dair sık ​​sık güvenceye ihtiyacı var. Belki de size sormadan yakın arkadaşlarınıza veya aile üyelerinize arkadaşlık istekleri göndermeye başladı. Ve kişisel alanınızı çok fazla işgal etmeye başladı. Yapışkan bir partnerle iyi geçinmek bazen sinir bozucu olabiliyor. Ancak durum çözülebiliyor.

İşte Yapışkan Bir Kız Arkadaşla Başa Çıkmanın Yolları

Yapışkan Bir Kız Arkadaşla Başa Çıkmanın 6 Yolu

1-Onun Yerinde Olmaya Çalışın


İlk önce, eşinizin neden yapışkan davrandığını anlamaya çalışın. Sırf dikkatinizi çekmek için kendini ihmal edilmiş hissediyor mu ve bu şekilde mi davranıyor?  Güven sorunları mı var yoksa kendini güvensiz mi hissediyor?

Onu yapışkan hale getiren sizin davranışlarınız olma ihtimali de var. Kendinize normalden daha az mesajlaşıp mesajlaşmadığınızı veya birlikte daha az zaman geçirip geçirmediğinizi sorun. Belki senin yapışkan olduğunu düşündüğün şey onun sevgisini veya endişesini ifade etme yolu olabiliyor.

2- İkiniz de Aynı Sayfada mısınız?


İlişkide uyumsuz beklentiler de onun yapışkan davranışının arkasındaki bir neden olabilir. Aşık olma ve ilişki konusunda ciddi olma olasılığı olabiliyor. Ve diğer yandan, bunun sıradan olduğunu düşünüyorsunuz.

3- Onunla Mutlaka Konuşun


Onun bakış açısıyla düşünmeye ve neyin yanlış gittiğini anlamaya çalıştıktan sonra, onunla samimi bir tartışma yapmalısınız. Kişisel alanınıza tecavüz ettiği için onu suçlamak yerine, nasıl hissettiğinize ve sorunu çözmek için neler yapılabileceğine odaklanın. Sabırlı bir dinleyici olun. Ve onu rahatsız edecek şeyler hakkında konuşmaya teşvik edin.

4- Bazı Temel Kurallar Belirleyin


Her ilişkinin sağlıklı ve mutlu kalması için karşılıklı olarak kabul edilecek sınırlara ihtiyacı vardır. Kız arkadaşınızın sizi her saat aramasından veya aramasından hoşlanmıyorsanız, ikiniz de sıklığı azaltmak veya her gün bir telefon görüşmesi yapmak için belirli bir zamana karar vermek hakkında konuşabilirsiniz.

Onu arkadaşınızın partilerine ya da ailevi etkinliklere davet etmenizi bekliyorsa, ona randevu gecelerinizde onunla vakit geçirmekten hoşlandığınızı ve kendinizi rahat hissettiğinizde onu yakınlarınız ve sevdiklerinizle tanıştıracağınızı kibarca açıklayın.

Yapışkan Bir Kız Arkadaşla Başa Çıkmanın 6 Yolu

5- Biraz Sabırlı Olmayı Deneyin


Ortaklar arasındaki denklem bir ilişkide değişmeye devam eder. Belki ikiniz de yakın zamanda çıkmaya başladınız ve onu yapışkan yapan bir ilişki içinde olmanın ilk çekiciliğidir. Bir süre sabırlı olmayı deneyebilirsiniz. Özellikle işlerin nasıl gittiğini görebilirsiniz.

6- Yapabileceğiniz Küçük Şeyler!


Bazen küçük jestlerimiz ilişkiyi güçlendirmede uzun bir yol kat eder. İkiniz de randevuya çıktığınızda, cep telefonunuzu bir kenara koyun ve tüm dikkatinizi ona verin. İster yeni elbisesi, ister çantası, ister saç kesimi olsun, onunla ilgili küçük şeyler gözlemlediğinizi ve beğenirseniz iltifat ettiğinizi ona bildirin.

En ummadığı anda ona sarılın. Veya elini tutun ya da arada bir ona sürpriz bir mesaj gönderin. Ve ona onu ne kadar çok sevdiğinizi söyleyin. Unutma, onu özel hissettirmek için pahalı hediyelere ihtiyacın yok. Tüm farkı yaratacak olan sizin özen göstermeniz ve dikkatinizdir.

Dolaylı İletişim Nedir Bu Yöntem İlişkileri Nasıl Etkiler

İlişkilerde Güvensizliği Gösteren İşaretler Neler 8 Tane

Çoğu İlişkinin Başarısız Olmasının En Önemli 7 Nedeni

İlişkide Etkili İletişimin Önündeki Engeller Nasıl Kaldırılır?

Birine Onu Sevdiğinizi Nasıl Söylersiniz İşte 100 Yöntem