Mide Yanmasına İyi Gelecek 10 Gıda Bunları Deneyin

Mide Yanmasına İyi Gelecek 10 Gıda Bunları Deneyin

Mide Yanmasına İyi Gelecek 10 Gıda Bunları Deneyin

Mide Yanmasına İyi Gelecek 10 Gıda Bunları Deneyin…

Çoğumuz bir noktada mide ekşimesi çektik. Ve bazen o kadar yaygın görünüyor ki bunun gerçekten bir tedavisi yok. Mide ekşimesinin birkaç saatten fazla sürmesi olası değildir. Ancak tekrarlayan mide ekşimesi yaşarsanız, sürekli acı çekiyormuş gibi hissetmeye başlayabilirsiniz.

Mide ekşimesini gidermenin doğal yollarını denemek istiyorsanız, doğru yiyecekleri yiyerek başlayabilirsiniz. Mide ekşimesi yaşıyorsanız ve bundan çabucak kurtulmak istiyorsanız deneyebileceğiniz en iyi 10 yiyecek burada.

 

İşte Mide Ekşimesine İyi Gelen Gıdalar

Mide-Yanması-doğal-tedavi-yolları

1-Muz


Muz asidik özellikleri çok düşük olduğu için mide ekşimesini gidermede iyidir. Muz, mide ekşimesinin kötüleşmesini önleyen bir astar oluşturmaya yardımcı olabilir. Ve zamanla bundan tamamen kurtulabiliyor.

Daha da hızlı çalışmasını istiyorsanız, önce bir muzu lapa kıvamına gelene kadar ezin ve ardından ya kendi başına yiyin ya da hafif bir kraker ya da kızarmış ekmek üzerine yayın.

2- Süt


Mide yandığında insanların ilk yaptığı şey bir bardak süte uzanmaktır. Bu aslında semptomları hafifletmeye yardımcı olabiliyor. Süt alkali olduğu için midenizde ve yemek borunuzda olabilecek asitleri etkisiz hale getirmeye yardımcı olur ve sizin için sorun yaratır.

Mandıra sütü de içmek zorunda değilsiniz. Sütü tek başına içmeyi sevmeyenler için muz, avokado veya az sayıda çilek kullanarak bir smoothie haline getirin.

3-Yeşil Sebzeler


Mide yanmasını hafifletmenin anahtarı, asit oranı düşük yiyecekler yemektir. Mide ekşimesinin nedeni asitli yiyeceklerdir. Bu yüzden muhtemelen narenciye, meyve suları veya şekerli yiyecekler gibi belirli yiyecekleri yedikten sonra mide ekşimenizin başladığını fark etmişsinizdir.

Brokoli, lahana, havuç ve kuşkonmaz zaten diyetinize ekleyebileceğiniz harika yiyecekler değildir. Ancak midenizdeki asidi dengelemeye yardımcı olacak alkali özelliklerinden yararlanabilirsiniz.

4- Yulaf


Yulaf ile ilgili harika olan şey, onları birçok farklı şekilde yiyebilmenizdir. Yoğurt ve meyvelerin üzerine serpebilirsiniz. Veya süte ekleyerek lezzetli bir yulaf lapası yapabilirsiniz.

Süt aynı zamanda mide ekşimesinden kurtulmanın yolu olduğundan, bir kase yulaf lapası tam olarak ihtiyacınız olan şey olabiliyor.

5- Aloe Vera


Aloe veranın birçok mükemmel özelliği arasında, onu mide ekşimesinden kurtulmak için de kullanabilirsiniz. Aloe vera en çok kremlerde ve jellerde görüldüğü için bazı insanlar aloe vera tüketmekten çekinirken, aslında aloe vera jeli ve diğer aloe ürünlerini vücudunuza zarar vermeden tüketebilirsiniz.

Yapacağınız en iyi şey saf aloe vera aramaktır. Ya bundan az miktarda içebilirsiniz. Ya da bir smoothie, tahıl gevreği ya da diğer öğünlere ekleyebilirsiniz.

6- Meyan Kökü


Meyan kökünün mide ekşimesinden kurtulmaya yardımcı olduğu konusunda herkes hemfikir olmayacaktır. Ancak birçok kişi, meyan kökünün kesinlikle semptomları hafiflettiğini söyler.

Ancak, şekerle dolu olduklarından ve sizin için harika olmadığından şekerci dükkanlarında bulunan meyan kökü yerine saf meyan kökü yediğinizden emin olmalısınız.

Şeker dükkanı meyan kökü kesinlikle mide ekşimenizin giderilmesine yardımcı olmaz! Saf meyan kökü çubukları mide ekşimesinden kurtulmanıza yardımcı olur. Ancak çiğneme hareketinin daha fazla salya salgılamanıza yardımcı olduğunu da görebilirsiniz. Bu da mide ekşimenizi daha hızlı ve daha etkili bir şekilde öldürmenize yardımcı olabiliyor.

7- Karbonat


Bu kesinlikle listedeki en lezzetli seçenek değil. Ancak kabartma tozu, mide ekşimesi nedeniyle hissettiğiniz acıyı birkaç dakika içinde hızla hafifletmeye yardımcı olabiliyor. Mide yanmasını öldürmeye yardımcı olmak için bunu denemek istiyorsanız, önce küçük bir miktar denemeli ve vücudunuzun buna nasıl tepki verdiğini görmelisiniz.

Kabartma tozunun mide ekşimesinden kurtulmada bu kadar etkili olmasının nedeni, midenizdeki pH seviyelerini hızla dengeleyecek özellikler içermesidir. Bunlar, daha önce yediğiniz diğer yiyeceklerden kalan asitlerden kurtulmanızı sağlar.

Mide-Yanmasına-ne-iyi-gelir

8- Zencefil Çayı


Bitki çayı hayranıysanız, sıcak bir fincan çayın mide ekşimenizden kurtulmanın cevabı olabileceğini bilmek sizi memnun edecektir. Özellikle zencefil çayı, sahip olabileceğiniz mide ekşimesi semptomlarını değiştirmede etkilidir.

Az miktarda zencefili bir bardağa rendeleyip ardından kaynar su ile doldurarak bunu çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Suyun zencefil ile demlenmesi için birkaç dakika oturmasına izin verin.

9-Sakız


Sakız çiğnemenin mide ekşimesinden kurtulmada etkili olmasının nedeni, çiğneme sırasında çok fazla salya salgılamanızdır. Naneden kurtulmanıza yardımcı olacak şey mutlaka nane değildir. Ve bazı yönlerden nanenin mide ekşimenizi daha da kötüleştirdiğini bile görebilirsiniz. Bununla birlikte, alkali tükürüğünüzün üretimi midenizdeki asidi yıkayacaktır.

10- Sirke


Sirkenin mide ekşimesine yardımcı olacağını önermek garip görünebiliyor. Ancak bazen midenizde çok fazla asit olması yerine yeterince asit olmaması nedeniyle sorunlar yaşıyor olabilirsiniz.

Bazen mide ekşimenizin sebebini söylemek zordur. Ancak düz malt sirkesi içmemelisiniz. Bunun yerine 1-2 çay kaşığı saf elma sirkesini biraz soğuk suyla karıştırın.

Mide ekşimesi hastaneye gitmeye değmese de, gününüzü mahvedecek kadar acı verici olabiliyor. Kaçınmak her zaman kolay değildir ve bazen üzerimize üşüşür! Bu yazıda mide ekşimesine iyi gelen gıdaları ve mide ekşimesine doğal tedavi yolunu öğrendik.

Şeker Hastaları (Diyabet) Hangi İçecekleri İçmeli

En Çok Şeker Hangi Meyvelerde Var Az Şekerli Meyve

Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Şeyler Mutlaka Yapın