Aşkta Reddedilme İle Nasıl Başa Çıkılır İşte Çözüm Yolu

Aşkta Reddedilme İle Nasıl Başa Çıkılır İşte Çözüm Yolu

Aşkta Reddedilme İle Nasıl Başa Çıkılır İşte Çözüm Yolu

.Aşkta Reddedilme İle Nasıl Başa Çıkılır İşte Çözüm Yolu…

Herkes aşkta reddedilmeyi kolayca yenemez. Ancak reddedilmenin hayatın bir parçası olduğu inkar edilemez ve durumdan kaçmaya çalışmak yerine durumu etkili bir şekilde ele almayı öğrenmelisiniz. İşte zihinsel olarak güçlü insanların aşk hayatlarında reddedilmeyi nasıl ele aldıklarına ve daha iyi bir insan olarak nasıl geliştiklerine dair birkaç ipucu.

İşte aşkta reddedilmeyle baş etmenin yolları:

Aşkta Reddedilme İle Nasıl Başa Çıkılır İşte Çözüm Yolu

1-Duygularını Kabul Ederler


Reddedilmek acı verir ama bu aşamadan geçmenin anahtarı duygularınızı kabul etmektir. Zihinsel olarak güçlü insanlar kendilerine karşı dürüst kalırlar. Ve nasıl hissettiklerini kabul ederler. Reddedilmeyi içeren üzüntü, öfke veya utanç gibi duygularının üstesinden gelmek için doğru başa çıkma mekanizmasını benimserler.

2-Tek Bir Ret Onları Tanımlamaz


Güçlü fikirli insanlar, reddedilmenin kendilerini veya hayatlarını tanımlamadığını anlarlar. Sevdikleri onları görmezden gelirse, bunun dünyanın sonu olduğuna ve sevilmeyi hak etmediklerine inanmaya başlamazlar. Kendilerini geliştirmeye çalışırlar ve başkalarından onay aramazlar.

3-Olumsuz Düşüncelere Yenilmezler


Sert iç eleştirmenlerinin onları boğmasına ve olumsuz düşüncelere boğulmasına izin vermezler. Konu hakkında fazla düşünmek yerine, gerçek duygularını yakın bir arkadaş veya aile üyesiyle paylaşır ve daha iyi hissetmenin yollarını ararlar.

4-Bunun Yolun Sonu Olmadığına İnanırlar


Akıllı insanlar neyin yanlış gittiğini ve işleri nasıl farklı şekilde yapabileceklerini genel olarak değerlendirmek yerine, genel senaryoyu değerlendirir. Nimetlerini sayarlar ve tek bir reddin yolun sonu olmadığına inanırlar. Kendilerinde özellikle yanlış bir şey olmadığını anlarlar. Aslında, her şeyi kişisel algılamazlar ve ne zaman duygularını bir kenara bırakıp duruma pragmatik bakmaları gerektiğini bilirler. En önemlisi, hayatın onlar için daha iyi şeyler olduğuna dair umutlular.

Aşkta Reddedilme İle Nasıl Başa Çıkılır İşte Çözüm Yolu

5-Derslerini Alırlar


Akıllı insanlar, reddedilmeyi bir birey olarak öğrenmek ve büyümek için bir fırsat olarak kullanır. İyileşebilecekleri alanları tanıyarak durumla başa çıkabilirler. Bunu bir deneyim olarak görürler ve hayata daha bilgece devam ederler.

6-Yeniden Çerçevelemeyi Deneyin


Düşünceleriniz ruh halinizi ve hatta hayatınızı yönetme gücüne sahiptir. Olumsuz düşünceler yerine, onları olumlu bir şekilde yeniden çerçevelemeye çalışın. Örneğin, ‘Ben ilişkiler için yaratılmadım. Ve kimse beni sevemez’ diye düşünmek yerine, ‘İlişkiler asla kolay değildir. Ve yürümesi için her iki partnerin de çok çalışması gerekir’ şeklinde yeniden çerçeveleyin. Öğrenebileceğim şeylere odaklanmalı ve aynı hatayı tekrarlamamalıyım.

Kadınlar Ve Erkekler Aşk Acısını Nasıl Atlatır Farka Bakın

Aşk Acısını Hafifletmek İçin Önemli İpuçları

Sevdiğiniz Bir Kişinin Dikkatini Çekmenin Akıllı Yolları