Mac için En İyi 11 Ücretsiz Video Düzenleyici Program

Mac için En İyi 11 Ücretsiz Video Düzenleyici Program

Mac için En İyi 11 Ücretsiz Video Düzenleyici Program

Mac için En İyi 11 Ücretsiz Video Düzenleyici Program…

Belirli bir bütçeyle videoyu düzenlemeniz mi gerekiyor? Bu ücretsiz Mac video düzenleme programları, temel video düzenleme görevlerini hiçbir ücret ödemeden gerçekleştirmenize olanak tanıyor.

Apple bilgisayarlar, özellikle fotoğraf ve video düzenleme söz konusu olduğunda, uzun süredir yaratıcı profesyonelleri hedef alıyor. Ne yazık ki Adobe Premiere, After Effects ve Apple’ın kendi Final Cut Pro’su gibi sektör lideri paketler ucuz değil.

Mac için dişlerinizi gıcırdatacak bir dizi yetenekli, ücretsiz video düzenleme uygulaması var. Bazıları yeni başlayanlar için yapılırken, diğerleri sunulan etkileyici özellik setleri sayesinde deneyimli video editörlerini tatmin edecek.

İşte Mac İçin Ücretsiz Video Düzenleme Programları

Mac-için-Ücretsiz-Video-Düzenleme-programı

1-iMovie


iMovie, Mac sahibi olan herkes için ücretsizdir. Ayrıca, iOS sürümü tüm iPhone ve iPad sahipleri için ücretsizdir. Yazılım, fotoğraflar kitaplığında depolanan görüntülerle hızlı bir şekilde videolar oluşturmak isteyen tüketicilere yöneliktir. Bunu kolaylaştırmak için iMovie, çok kanallı düzenlemeye izin vermeyen basitleştirilmiş bir zaman çizelgesi düzenleyicisi kullanır.

Doğrusal düzenleme ve temel kullanıcı ara yüzüne rağmen, iMovie, 4K video ve yeşil ekran birleştirmeyi işleyebilen son derece optimize edilmiş bir yazılım parçasıdır. Ayrıca resim içinde resim videosunu ve ağır çekim veya hızlı ileri sarma görsel efektlerini de destekler. iMovie, başlıklar oluşturmanıza sürükle ve bırak geçişleri oluşturmanıza ve 3B küreler veya seyahat haritaları gibi hareketli grafikler eklemenize olanak tanır.

2-DaVinci Resolve


DaVinci Resolve’nin Studio sürümü yaklaşık 1.000 ABD Doları tutarındadır. Ancak temel sürüm tamamen ücretsizdir. Daha da iyisi, daha pahalı sürümle aynı yüksek kaliteli görüntü işleme yeteneklerini içerir. Güçlü bir video düzenleyici, çevredeki en iyi renk düzeltme özelliklerinden bazıları ve hatta daha hızlı düzenlemeyi sağlamak için harici donanım panelleri desteği elde edersiniz.

Elbette sınırlamalar var. Bunlardan en önemlisi, Resolve’nin yalnızca SD, HD veya Ultra HD’de çıktı alabilmesidir. Ancak bu çoğu kullanıcı için fazlasıyla yeterli olabilir. Ayrıca, uygulama bazı gelişmiş derecelendirme ve izleme araçlarına sınırlamalar getirir. Ancak, bu kısıtlamalar esas olarak profesyonel kullanıcıları yükseltmeye ikna etmek için uygulanmaktadır.

Uygulama, kullanıma hazır yerleşik müzik ve ses efektleriyle birlikte gelir. Sağladığınız görüntüleri kullanarak Hollywood tarzı fragmanlar oluşturabilir. Ayrıca uygulama, 4K çözünürlüğe kadar doğrudan YouTube ve Vimeo’ya aktarmanıza olanak tanır.

3-OpenShot


OpenShot, 2008’den beri piyasada olan, platformlar arası açık kaynaklı bir araçtır. İstikrarlı, ücretsiz ve erişilebilir bir video düzenleyici sağlamak amacıyla oluşturulmuştur. Proje, küçük bir ekiple açık kaynaklı bir proje beklentileri doğrultusunda yılda birkaç büyük güncelleme alıyor.

OpenShot’ın özellik listesi, çeşitli biçimler, animasyon ana kareleri ve sınırsız video veya ses parçaları için büyük destek içerecek şekilde yıllar içinde büyümüştür. Ayrıca geçiş ve birleştirme desteği başlıklar ve modern bir video düzenleyiciden bekleyeceğiniz bir dizi ekstra özellik içerir. Geçmişteki eleştiriler OpenShot’ın güvenilirliğini sarstı, ancak yine de ücretsiz olarak denemeye değer.

4-Shotcut


İşte başka bir ücretsiz, platformlar arası, açık kaynaklı video düzenleyici. Shotcut’ın özellik listesi OpenShot kadar etkileyici. Ancak Shotcut daha güzel bir arayüze sahip. Ücretsiz bir uygulamadan daha çok profesyonel bir uygulamaya benzer.

Uygulama 4K, ProRes ve DNxHD dahil olmak üzere çok çeşitli video dosyalarını ve formatlarını destekler. Shotcut ayrıca sesle çalışmak için harika bir destek. Etkileyici bir video efektleri listesi (birleştirme ve geçişler dahil) ve esnek bir kullanıcı arayüzü içerir.

5- Blender


Blender, bazı yüksek profilli yapımlarda kullanılan ücretsiz, 3B modelleme ve birleştirme uygulamasıdır.

Videoyu kesmek ve birleştirmek, sesi karıştırmak ve senkronize etmek veya ayar katmanları, geçişler ve filtreler uygulamak için Blender’ı kullanabilirsiniz.

6-Lightworks


Lightworks, bu listedeki en güçlü uygulamalardan biridir. Ücretsiz kullanıcılar için bu kadar kısıtlayıcı olmasaydı diğer tüm paketlerin üzerinde memnuniyetle tavsiye ederdik. Ücretsiz sürüm, kapsamlı bir düzenleyiciden bekleyeceğiniz olağan çok katmanlı zaman çizelgesi yaklaşımının yanı sıra video efektleri, çok kameralı düzenleme ve başlıklandırma içerir.

7- Avidemux


Avidemux ayrıca en iyi Linux video editörleri listemizi de yaptı. Doğası gereği temel olmasına rağmen, basit düzenleme görevleri için iyi çalışır. Uygulama, çok çeşitli giriş ve çıkış biçimlerini destekler. Proje aynı zamanda yılda birkaç kez güncellenmekte. Ve gelişme istikrarlı bir hızla devam etmektedir.

Neyse ki, ekip üç ana sürümün tümü arasında eşliği koruyor. Bu nedenle Mac paketini seçerseniz hiçbir özelliği kaçırmazsınız.

Avidemux en iyi şekilde bir videoyu küçültmek, video veya ses filtreleri uygulamak ve kod dönüştürme gibi basit görevler için ayrılmıştır. Biraz daha derine inmek istiyorsanız, bu yaygın görevlerin çoğunu otomatikleştirmek için oldukça yetenekli bir komut dosyası düzenleyicisi bulacaksınız.

Ücretsiz-Video-Düzenleme-programları

8- HitFilm Ekspres


HitFilm Express, Mac ve Windows makinelerinde kullanılabilen ücretsiz bir video düzenleme yazılımıdır. İki versiyonda gelir. Tüm temel düzenleme ihtiyaçlarınızı yönetmek için kullanabileceğiniz ücretsiz HitFilm Express sürümüne odaklanacağız.

Araç, başlangıç ​​ve orta düzey düzenleme için uygundur. Yazılımın ana arayüzü, size tüm en iyi sektör haberlerini ve ayrıca aracı kullanmak için bir dizi ipucu ve püf noktası sunar. Hemen başlamak için videoları, görüntüleri ve müzik dosyalarını yazılım paneline sürükleyebilirsiniz. Yerleşik kesme makinesi de kullanışlı olacaktır.

9- InVideo


InVideo, video düzenlemenin Canva’sıdır. Deneyimsiz olanlar için Canva ücretsiz bir çevrimiçi grafik tasarım aracıdır. Yani, bunun anlamı, videolarınızı doğrudan tarayıcınızdan düzenleyebilmeniz ve çevrimdışı araçlarla gelen tüm kargaşa ve karmaşadan kaçınabilmenizdir.

Standart medya kitaplığında 35.000’den fazla video şablonu ve 3 milyondan fazla görüntü ile Mac için ücretsiz bir video düzenleme yazılımının canavarlarından biridir.

10- Final Cut Pro


Final Cut Pro, bir iMovie kullanıcısı veya en azından Apple ekosistemindeki kullanıcılar için doğal bir ilerleme olarak görülüyor. Bu ücretli bir araç olmasına rağmen, Apple 90 günlük ücretsiz deneme süresi sunuyor. Bu yaklaşık üç ay, ver ya da al.

Video düzenleme dünyasına yeni adım atanlar veya ilgilenmeniz gereken birkaç projeniz varsa, Final Cut Pro ücretsiz denemesi en iyi seçeneğiniz olabilir.

Temel bir sürükle ve bırak alanı, bir dizi düzenleme efekti ve Akıllı Koleksiyonlar ve Otomatik Analiz ile güçlü bir medya düzenleme aracı vardır. Ayrıca 360 derecelik içeriği destekler ve en iyi VR kulaklıkları için işlevselliğe sahiptir. Sonuç olarak, Final Cut Pro, Apple’ın sanatçıları ve yaratıcılıklarını kutlayan bir başka güzel parçasıdır.

11- Cyberlink PowerDirector


Cyberlink PowerDirector, adından da anlaşılacağı gibi, Mac için güçlü bir video düzenleme yazılımıdır. Bu Mac film yapımcısı 3.000’den fazla efekt ve şablon barındırıyor. Ve üstüne üstlük yaklaşık 6 milyon stok video ve fotoğraf da sunuyor.

Özel olarak anılmayı hak eden bir dizi başka özellik şunları içerir:

-4K video çözünürlüğü desteği

-Ses Gürültü Giderme

-İzleme İzleme

-Çok sayıda video formatı listesiyle uyumluluk

-Video Kolaj Tasarımcısı

-PiP Tasarımcısı

-hız tasarımcısı

PowerDirector’da keşfedilecek çok daha fazla şey olduğundan, bu özellikler sadece buzdağının görünen kısmıdır. Bununla ilgili tek yakınmamız buna böyle diyebilirsek ücretsiz sürümde kalan filigran olacaktır.

Windows 7’de Windows Live Mail Nasıl Onarılır Çözüm

Bilgisayarda Disk Alanı Açmak İçin Sileceğiniz Dosyalar

Video Düzenleme İçin En İyi 24 Program Ücretsiz