Yeni Kamp Çadırı Alırken Nelere Dikkat Edilir Nasıl Alınır

Yeni Kamp Çadırı Alırken Nelere Dikkat Edilir Nasıl Alınır

Yeni Kamp Çadırı Alırken Nelere Dikkat Edilir Nasıl Alınır

Yeni Kamp Çadırı Alırken Nelere Dikkat Edilir Nasıl Alınır…

Geceyi dışarıda geçirmeye hazır mısınız? Başlamak için çok fazla şeye ihtiyacınız yok. Sadece macera duygusu, uyku tulumu, far ve tabii ki bir çadır. Çoğu insan açık havada uyumak harikadır. Bu eğer rahat bir çadırdaysa daha da rahattır.

Çadırlar genellikle biraz basittir. Ancak kamp çadırı satın almadan önce yapmanız gereken birkaç önemli karar vardır. Öncelikle, ne tür bir çadır istediğiniz, ne kadar büyük olmasını istediğiniz ve hangi özelliklere sahip olmayı önemsediğiniz, o zamandan beri fiyatı büyük ölçüde etkileyecektir.

Kamp Çadırı Alırken Neye Dikkat Etmeli?

Ve unutmayın, mükemmel kamp çadırını bir kez satın aldığınızda, yıllarca kullanımda kalmasını sağlamak için temizlik ve depolama açısından yapabileceğiniz bazı temel şeyler vardır. Her seyahatin sonunda biraz daha dikkatli davranmanız koşuluyla. Yüksek kaliteli bir çadır, onlarca yıl boyunca size iyi hizmet edebilir. Yeni bir kamp çadırı satın alma hakkında bilmeniz gereken her şey burada.

Kamp-Çadırı-Alırken-Neye-Dikkat-Etmeli

Çadır Boyutları Nasıl Olmalı?

Çadır için alışveriş yaptığınızda, boyutlandırmanın kişiye göre olduğunu fark edeceksiniz. Tek kişilik bir çadır, uyku tulumunda bir kişinin düz yatması için yeterli alana sahiptir. Ancak ekipman için fazla yer olmayacaktır. Daha küçük tarafında iseniz, olabilir.

Kamp Çadırı Alırken Kaç Kişilik Almalı?

İki kişilik çadırlar iki kişiyi yan yana sığdırabilir. Ancak doğrudan birbirinize karşı olmaktan çekinmediğiniz varsayılır. Çiftler için harikalar, ancak sıradan arkadaşlar için rahatlık için biraz fazla yakın olabilirler. Biraz fazladan alan istiyorsanız, üç kişilik çadırlar iki kişi için iyidir. Ancak bazı şirketler daha fazla yer isteyen çiftler veya belki de köpekli bir çift için ideal olan 2,5 kişilik çadırlar yapar.

Çocuklu Çiftlerin Kamp Çadırı Nasıl Olmalı?

Dört kişilik çadırlar, bir veya iki küçük çocuğu olan aileler için işe yarayacaktır. Ancak ilkokul çağında veya daha büyük çocuklarınız varsa, kimsenin kafasına tekme atmamasını sağlamak için muhtemelen altı kişilik bir çadır isteyeceksiniz veya gece yarısı köşeye sıkışacaksınız.

Arabayla Kamp Yapmak Kolay mı?

Arabayla kamp yapıyorsanız çadırınızın ağırlığı veya boyutu hakkında çok fazla endişelenmenize gerek yok. Ancak ihtiyacınızdan önemli ölçüde daha büyük bir çadır seçmenin daha soğuk olacağını unutmayın. Vücut ısısı çadırdaki havayı ısıtır, bu nedenle ne kadar az boş alan olursa o kadar iyidir. Ancak sırt çantasıyla seyahat ediyorsanız, taşıdığınız ağırlığı en aza indirmek için çadırınızı rahat olduğu kadar küçük tutmak isteyeceksiniz.

Çadır Çeşitleri Hangileri?

Ne tür bir çadıra ihtiyacınız var? Bu ne tür bir kamp yapmayı planladığınıza bağlı. Performans ve aşırı hava koşulları için yapılmış en teknik çadırlar, sırt çantasıyla yapılan çadırlardır. Bu çadırlar, mümkün olduğunca hafif olmalarını sağlamak amacıyla hem dayanıklılık hem de ağırlık göz önünde bulundurularak inşa edilmiştir.

Kamp Çadırında Neler Olmalı?

Çadırlar iki tipte gelir: Bağımsız çadırlar ve sabitlenmesi gereken çadırlar. Sırt çantasıyla seyahat eden çadırların çoğu, ağırlıktan tasarruf sağlayan daha az metal çerçeve parçası gerektirdiğinden, sabitlenmesi gerekir. Bununla birlikte, kendi başlarına ayağa kalkamazlar. Bu nedenle kazıkları yere çakamayacağınız kayalık araziler için ideal değildirler.

Tasarruf Etmek İçin Daha Dardır

Sırt çantalı çadırların çoğu teleskopiktir. Bu da girişin yakınında daha uzun oldukları ve ağırlıktan tasarruf etmek için ayaklarınızdan daha dar oldukları anlamına gelir. Ama aynı zamanda içeride oldukça sıkı oldukları anlamına gelir.

Arabayla kamp yapmayı planlıyorsanız, çadırınızı küçük ve hafif tutmak konusunda çok fazla endişelenmenize gerek yok. Araba kamp çadırları daha büyüktür. Genellikle daha kalın malzemelerden yapılır. Ve yerleşik aydınlatma veya fermuarlı pencereler gibi ağırlık ekleyen ek özelliklere sahip olabilir.

Kamp Çadırında Olması Gereken Parçalar

Çadırlar çok karmaşık değildir ancak alışveriş yaparken bilmeniz gereken birkaç anahtar terim vardır.

Rainfly: Çadırınızın üzerindeki örtüdür. Havanın çadırınıza girmesine izin verir ve bu da yoğuşmayı önlemeye yardımcı olur. Hava sıcaksa ve hava durumu iyiyse, yağmur sineğini kullanmamayı tercih edebilirsiniz.

Giriş: Giriş, çadırınızın dışındaki, ancak yine de yağmur sineğinizin altındaki alandır. Çoğu insan orayı çanta ve ayakkabılar koymak içinde kullanır.

Su Geçirmez Bir Malzemeden Yapılmıştır

Küvet Zemini: Çadırınızın çoğu muhtemelen ağ olacak olsa da, zemin her zaman daha güçlü, su geçirmez bir malzemeden yapılmıştır. Birçok çadırda, bu malzeme bir küvet gibi kenarlardan birkaç santim uzar. Bu, yağmur veya kar durumunda suyu dışarıda tutmaya yardımcı olur. Ve kuru kalmak için çadırınızın altında muşamba veya özel bir mat kullanmanıza gerek olmadığı anlamına gelir.

Direkler Ve Kazıklar Nasıl Olmalı

Direkler ve Kazıklar: Direkler, çadırınızı açık tutmak için girer. Kazıklar onu dik tutmak için yere iner. Direkler her zaman kolay saklama için katlanır.

Kamp-Çadır-Alırken-Kaç-Kişilik-Almalı

Kamp Çadırında Hangi Özellikler Olmalı?

Çadırınızı her türlü soğuk koşullarda sırt çantasıyla gezmek veya kamp yapmak için kullanmayı planlıyorsanız, bir yağmur sineği arayın. Yağmur sineği, çadırınızın gövdesinin çoğunlukla ağ şeklinde olmasını sağlar. Bu da hava akışına yardımcı olur.

Don Veya Yoğuşma Durumunda Sizi Kuru Tutar

Don veya yoğuşma durumunda sizi kuru tutar. Çadırınızda yağmur sineği yoksa, muhtemelen tepeye yakın pencereleri veya havalandırma delikleri vardır. Ve muhtemelen arka bahçede veya arabalı kamp alanı kullanımı için daha iyidir.

Fiberglas Direkleri Daha Hantaldır

Çadır direkleri iki kategoriye ayrılır: Fiberglas gibi malzemelerden yapılmış uygun fiyatlı direkler ve daha pahalı direkler. Fiberglas bazı metaller kadar güçlü değildir. Bu nedenle fiberglas direkleri olan çadırlar genellikle biraz daha hantal ve ağır olacaktır.

Ve şiddetli rüzgarda kırılması veya kırılması daha olasıdır. Alüminyum, sırt çantalı çadırlarda popüler bir seçimdir. Ve karbon, şiddetli rüzgarlarda çadırlar için en iyi seçimdir.

Çadırda Kaç Fermuar Olmalı

Fermuarlar ve kapılar: Çoğu çadırda, ağırlığı azaltmaya yardımcı olmak için yalnızca bir ana fermuar bulunur. Ancak bu, birinin gecenin ortasında dışarı çıkması gerekiyorsa, birbirinin üzerine tırmanmak anlamına gelebilir. Girişi ve çıkışı biraz daha kolaylaştırmak için her iki tarafında fermuarlı kapısı olan bir çadır arayın.

Kamp Çadırı Nasıl Saklanır?

Kamp çadırınızı temiz ve kuru tutun! Çadırlarda en sık karşılaşılan sorun küftür. Çadırınızı ıslak bir şekilde tutarsanız küflenebilir. Bir kamp gezisinden döndükten sonra, çadırı ve yağmur sineğini sabun ve suyla nazikçe yıkamalı. Ve kaldırmadan önce tamamen kuruduğundan emin olmalısınız. En küçük nem bile küflenmeye neden olabilir. Ayrıca, aşırı sıcağa veya güneş ışığına maruz kalmayan bir odada iç mekanda saklayın.

Dünyanın En Güvenli Şehirleri Listesine Bakın

Dünyanın Her Yerinden 5 Mavi Şehir Bayılacaksınız

Amsterdam’da Yemek Yiyebileceğiniz Helal 30 Restoran