Bu İspanyol Peyniri Dünyanın En İyisi Seçildi

Bu İspanyol Peyniri Dünyanın En İyisi Seçildi

Bu İspanyol Peyniri Dünyanın En İyisi Seçildi

Bu İspanyol Peyniri Dünyanın En İyisi Seçildi…

Artık dünyamızın yeni bir en iyi peyniri var. En azından İspanya’nın Oviedo kentinde bu hafta devam eden Uluslararası Peynir Festivali kapsamında düzenlenen 33. Dünya Peynir Ödülleri’ne göre özellikle.

En İyi Peynir Unvanını Aldı

Özellikle İspanyol üretici Quesos y Besos’un ürettiği yumuşak bir keçi peyniri olan Olavidia, 45 ülkeden 4.079 başvuruyla listenin zirvesinde yer aldı. 2019’dan beri ödül almayan dünyanın en iyi peyniri unvanını aldı.

dünyanın-en-iyi-peyniri-hangisi

Olavidia En İyi Unvanını ABD’li Firmadan Aldı

Olavidia meşaleyi ödüller en son 2019’da İtalya‘nın Bergamo kentinde düzenlendiğinde ünvanı alan ilk Amerikan peyniri olan Rogue River Blue’dan aldı.

Gördüğüm Hiçbir Şeye Benzemiyor

Bu yılın kazananına gelince, özellikle İngiliz yargıç Jason Hinds, 2017’de üretilen keçi peynirini “daha önce gördüğüm hiçbir şeye benzemiyor” olarak anlattı. Özellikle Görünüşü çok orijinal ve beni hayal kırıklığına uğratmadı.

Zeytin Çekirdeği Külü Tabakası

Bilhassa gösterişsiz, baştan çıkarıcı, yastıklı, sıcak ve rahatlatıcı. Organizatörler, peynirin “Penicillium Candidum ve ortasından geçen bir zeytin çekirdeği külü tabakası ile olgunlaştırıldığını” açıkladı. Ve ürünün belirgin siyah şeridini açıkladı.

Yarışma Nasıl Yapılıyor?

Yarışmada özellikle peynirin özelliklerini sundular. Ondan sonra, 16 jüri üyesi de tadına bakar. Ve puanlarını birden ona kadar gösteren bir kart kaldırır. Özellikle Bu oylar birer birer gerçekleşir. Ve Olavidia tartışmaya açık son peynirdi.

dünyanın-en-iyi-peyniri-hangi-ülkede-yapılıyor

Büyük Puan Alarak Zirveye Oturdu

Peynir 103 puan alarak zirveye oturdu ve önceki lideri şaşırttı. 98 puan alan Marc de Bourgogne yumuşak bir Fransız peyniri…

Küçük Bir Aile İşletmesi

Guild’in genel müdürü John Farrand, “Dünya Peynir Ödülleri otuz yılı aşkın bir süre önce küçük esnaf peynir yapımcılarının çalışmalarını sergilemek için kurulduğundan, küçük bir aile işletmesi peynircilik işletmesinin bir kez daha büyük ödüller aldığını görmek bana büyük bir zevk veriyor.”

Dört Binden Fazla Peynir Vardı

Dünya Peynir Ödülleri’nin organizatörleri Fine Food da açıklama yaptı. “Dünyanın her köşesinden 4.000’den fazla peynir vardı. Bir alanda öne çıkmak inanılmaz bir başarı…

Orijinal Çantalar Da Sunuyor

Ancak özellikle Quesos y Besos’un Olavidia’sı açıkça her şeye sahipti. Olağanüstü bir görünüm, aroma, doku ve lezzetin yanı sıra orijinal çantalar da veriyor.”

Dünyanın En Büyük 12 Peynir Üreticisi Şirketi Kazançları

Bu Peyniri Satana 500 Bin TL Ceza Casu Marzu Yapımı

Barselona’yı Sevmek İçin 10 Önemli Neden