Kirpik Uzatmak İçin Doğal Yöntemler Bu 10 Yolu Deneyin

Kirpik Uzatmak İçin Doğal Yöntemler Bu 10 Yolu Deneyin

Kirpik Uzatmak İçin Doğal Yöntemler Bu 10 Yolu Deneyin

Kirpik Uzatmak İçin Doğal Yöntemler Bu 10 Yolu Deneyin…

Kirpikler gözleri hafif döküntülerden korur. Ayrıca nesneler yaklaştığında potansiyel tehlikeye karşı gözleri uyaran sensörler gibi davranır. Seyrek veya ince kirpikler, kirpik hipotrikozu adı verilen bir duruma düşer. Alopesi adı verilen saç dökülmesi yaşayan kişilerde bazen kirpiklerde seyrelme yaşanır. Bundan dolayı insanlar doğal kirpik uzatma yöntemlerini, kirpik uzatma yollarını merak eder. Daha uzun ve daha kalın kirpikler elde etmeye çalışıyorsanız, kullanabileceğiniz birkaç ev tedavisi vardır.

Kirpikler Nasıl Uzatılır?

Kirpik nasıl uzatılır sorusu için hızlı bir web araması, uzun bir ev ilaçları listesi verecektir. Ancak bu çözümlerin hiçbiri bilimsel olarak kanıtlanmamıştır. Bazı kirpik uzatmak için doğal ev ilaçları şunlardır:

Vazelin, Yeşil çay, Limonlu veya Limonsuz Zeytinyağı, Hint yağı, Aloe vera, Göz kapağı masajı gibi şeyler kirpik uzatma için en iyi yollardan bazılarıdır.

İşte Kirpik Büyütmek İçin Evde Yapılabilecek İlaçlar

Kirpik-Uzatmak-İçin-Doğal-Yöntemler-Bu-10-Yolu-Deneyin

1- Hint yağı


Hint yağı güzellik dünyasına yabancı değil. Güneş yanıklarını ve kırışıklıkları tedavi etmekten, erken grileşmeyi ve kepeği önlemeye kadar…Bu güzellik iksiri, günlük cilt bakımı ve saç bakım rejimi için birçok kişinin güvenini kazanmıştır. Pek çok faydasından biri saç büyümesini teşvik etme konusunda harika bir iş çıkarmasıdır. Saç büyümesi için en hızlı çözümdür. Ve diğer bileşenlerden beş kat daha erken sonuç almanızı sağlayabilir.

Hint yağı kirpiklere de çok faydalıdır. Birkaç damla hint yağını hindistancevizi yağı ile karıştırın ve bir pamuk ucu yardımıyla kirpiklere nazikçe uygulayın. Her gece yatmadan önce yapın ve sabah yıkayın.

2- Yeşil çay


Sağlığa ve güzelliğe pek çok faydası olduğu için çok sevdiğimiz bir malzeme olan yeşil çayın sizler için bir faydası daha var. Yeşil çayın alınması ve uygulanmasının saç büyümesini teşvik etmenin ve saç sağlığını iyileştirmenin etkili bir yolu olduğu kanıtlanmıştır. Yeşil çayda bulunan epigallocatechin-3-gallate (EGCG) adı verilen flavonoidler ve polifenol, kirpiklerinizin uzunluğunu ve hacmini iyileştirir. Düzenli olarak yeşil çay içmek ya da kirpiklere uygulamak büyük ölçüde işe yarar.

3- Zeytin yağı


Zeytinyağı yerçekimine meydan okuyan kirpikler elde etmek için çok etkili bir başka çözümdür. İçeriği saç büyümesini teşvik eden ve kirpik kaybını önleyen esansiyel yağ asitleri ile doludur. Kirpiklerinizi uzatmak için hızlı çözümdür. Pamuklu çubuğu sızma zeytinyağına batırın ve kirpiklere sürün. Bölgeyi nemli tutar. Saç köklerini güçlendirir ve kirpiklerinizi hiç olmadığı kadar uzun ve kalın yapar.

4- Vazelin


Vazelin kirpik çizgilerini belirginleştirir ve nemlendirir. Bu da kirpik kıllarının hızlı uzamasına katkıda bulunur. Ayrıca, göz kapaklarına vazelin uygulamak, alanı nemli ve yumuşak tutar. Bu da kirpiklerin genel sağlığına yardımcı olur. Temiz bir maskara çubuğu alın ve üzerine biraz vazelin sürün.

En iyi sonucu almak için her gün üst ve alt kirpikleriniz boyunca sürün. Kirpiklerin kurumasını ve kırılgan hale gelmesini önlemek ve göz makyajının tek dokunuşta çıkmasını kolaylaştırmak için en iyi maskarayı uygulamadan önce de vazelin uygulayabilirsiniz.

5- E vitamini yağı


Kirpik büyümesini sağlamak için denenmiş ve test edilmiş bir yöntem. Onu E Vitamini yağı ile tedavi etmektir. Kardashian kardeşler gibi ünlüler, bu güç bileşenini kaşlarını kalınlaştırmak ve kirpiklerini uzatmak için kullandıklarını itiraf ettiler.

Sadece saç büyümesini arttırmakla kalmayıp aynı zamanda kirpikleri güçlendiren ve dökülmelerini önleyen güçlü bir toniktir. Bu yağı kullanarak gözlerinize hafifçe masaj yaparak daha kalın kirpiklere sahip olabilirsiniz. Bir E Vitamini kapsülü kırın ve yağı çıkarın.

Göz kapaklarına parmak uçlarınızla 5-10 dakika hafifçe masaj yapın ve günlük olarak kirpiklere biraz uygulayın. Kirpiklerin kan dolaşımına ve dolayısıyla daha iyi saç büyümesine yardımcı olur. Ya da sadece bir makara fırçası kullanın ve yağa batırın. Her gece çuvala vurmadan önce kirpiklerinizi bukleler arasında yukarı doğru hareketlerle fırçalayın ve ertesi gün durulayın.

6- Shea yağı


Yoğun nemlendirmenin en iyi doğal kaynaklarından biri olan shea yağı, kirpiklerinizin uzamasına ve güçlenmesine yardımcı olmak için sihir gibi çalışır. Ek olarak shea yağı ayrıca çevredeki serbest radikallerin neden olduğu hasarı önlemeye ve kolajen üretimini artırmaya yardımcı olan zengin bir antioksidan kaynağı olan C vitamini içerir. Tüm bu faydalar kirpiklerinizin gücünü ve kalınlığını artırmak için bir araya gelir. Bu da onların uzun ve sağlıklı büyümesine izin vermek için çok önemlidir.

7- Hindistancevizi yağı


Seyrek ve zayıf kirpikler için bir başka harika doğal çözüm de hindistancevizi yağıdır. Bu doğal yağ çok naziktir. Ve hassas göz çevresinde herhangi bir rahatsızlık vermeden kullanılmasını tamamen güvenli hale getirir.

Hindistan cevizi yağının nemlendirici özellikleri, proteini saçınıza hapsetmeye yardımcı olur. Ve zayıf kirpik tellerinin düşmesini önler. Hindistan cevizi yağı uygulamak için temiz bir maskara çubuğunu biraz sızma hindistan cevizi yağına batırın ve kirpiklerinize uygulayın.

8- Göz masajları


Saç dökülmesini önlemek, köklerinizi güçlendirmek ve daha sağlıklı saç büyümesini teşvik etmek için saç derinize düzenli olarak masaj yapmanız gerekir. Aynı şey kirpikleriniz için de geçerlidir. Göz kreminizi sürerken günde iki kez yaklaşık bir veya iki dakika göz çevrenize masaj yapmanın birçok faydası vardır. Kalın, uzun ve güçlü kirpikler için son derece gerekli olan kan dolaşımını iyileştirmeye yardımcı olur.

9- Aloe vera


Yatmadan önce kirpiklere az miktarda aloe vera jeli uygulayın ve sabah yıkayın.

10- Biyotin takviyeleri


Kirpik büyümesini sağlamak için yukarıda belirtilen tüm tedavileri denemenize rağmen işe yaramazsa, doktorunuzla görüştükten sonra biotin takviyeleri tüketmeye başlayabilirsiniz. Bunun nedeni biyotin eksikliğinin, kaş ve kirpik dökülmesini de içeren saç dökülmesinin bir numaralı nedeni olarak lanse edilmesidir. Bu takviyeleri almak kirpiklerinizi zamanla kalınlaştırmaya ve uzun ve güçlü görünmelerine yardımcı olacaktır.

Hangi-yağlar-kirpikleri-uzatır

Kirpik Bakımı İçin 5 Faydalı İpucu

1-Dikkatli Tutun


Makyajınızı temizlerken kirpiklere son derece nazik davranın. Gözlerinizi makyaj çıkarıcı ile ovmak yerine, makyajı silmek için hafif bir hareketle hafifçe vurun ve kaydırın. Gözün kuvvetli bir şekilde ovuşturulması, kirpiklerin dökülmesinin başlıca nedenidir.

2-Asla Göz Makyajı İle Uyumayın


Göz makyajı ile uykuya dalmak, gözlerinize düşündüğünüzden daha fazla zarar verebilir. Koyu halkalara, sivilcelere ve diğer cilt sorunlarına neden olmasının yanı sıra kirpik saçlarınızı zayıf ve kırılgan hale getirebilir.

3-İyi Göz Makyajı Ürünleri Kullanın


Güzellik ürünleri söz konusu olduğunda asla riske atmamalısınız. Daima güvenilir bir markanın maskarasını kullanın ve iyi durumdayken kullanın. Süresi dolmuş maskara kullanmak kirpiklerinizin sağlığını kötü etkiler. Ve onları yırtılmaya ve dökülmeye meyilli hale getirir.

4-Kirpik Aletlerine Dikkat Edin


Kirpik kıvırıcı ve gibi kirpik aletlerini kullanırken çok dikkatli olun. Islak kirpiklerin dökülme olasılığı daha yüksek olduğu için rimel sürdükten sonra kirpik kıvırıcı kullanmaktan kaçının. Ayrıca sahte kirpikleri çıkarırken nazik olun. Kirpik yapıştırıcısını tamamen çıkarmak için bir temizleyici kullanın. Aksi takdirde bu kirpik çizgisini kurutur.

5-Sağlıklı Beslenin


Omega-3 yağ asitleri, A vitamini, B5 vitamini, demir ve beta karoten gibi saç büyümesini destekleyen besinler açısından zengin gıdaları ekleyin. Sarımsak, balık ve yeşil yapraklı sebzeler gibi yiyeceklerin kirpik büyümesini teşvik ettiği kanıtlanmıştır.

Kirpik Serumları İyi mi Kötü mü En İyi Kirpik Yağı Hangisi

Kirpik Bakım Serumu Nasıl Kullanılır Kaç Dakika Bekler

Kendi Kozmetik Markasına Sahip Olan Ünlü İsimler

Dünyanın En Büyük 10 Tekstil Şirketi İşte Kazançları

Her Kadının Bilmesi Gereken 5 Cilt Sırrı Mutlaka Okuyun

Uyku Pozisyonu Cildinizi Nasıl Etkiler İşte En Sağlıklısı