İnsanlar Neden İlişkilerinde Aldatırlar Bu Bir Hastalık mı

İnsanlar Neden İlişkilerinde Aldatırlar Bu Bir Hastalık mı

İnsanlar Neden İlişkilerinde Aldatırlar Bu Bir Hastalık mı

İnsanlar Neden İlişkilerinde Aldatırlar Bu Bir Hastalık mı…

Aldatmanın nadiren ana mesele olduğuna dair yaygın bir söz vardır. Bunun yerine diğer bazı sıkıntıların bir semptomu olduğunu. Eminim çoğu insan durumun böyle olmamasını ister. Çünkü aldatmayı izole edebilmek rahatlatıcıdır. Adını koyduğunuzda, grip olduğunuzu söylemek gibi, bir çare olduğu hissine kapılıyorsunuz. Ancak, çoğu durumda hile böyle değildir. Bunun yerine soğuk algınlığı, zatürre veya veba olabilen o inatçı öksürüktür. Hilede olduğu gibi gripte de tanıyı belirlemek için birinin diğer belirtilerinize bakması gerekir.

Peki İnsanlar Neden İlişkilerde Aldatır?

Bazen aldatan insanlar bunu sadece seks için yapar. Bazen bu ilişkiyle ilgili değil, sadece aldatan evliliğe saygı göstermediği için. Ancak çoğu durumda, aldatma başka şeylerin örümcek ağının bir parçası olarak ortaya çıkar. Karşılanmamış bir ihtiyacı karşılayan başka biriyle bir bağlantı. Belki de benlik saygısını artırmak için bir ihtiyaçtır.

erkek-neden-aldatır

Hile Yapmak Bir Güç Duygusu Verir

Birilerinin onları arzu etmeleri, bir an için de olsa kendilerini iyi hissetmelerini sağlar. Diğerleri için, mevcut eşleriyle yakınlık çok sık reddediliyor. Ve aldatma onlara bir bağlantı hissi verir. Bazen kontroldür. Evlilikte, belki eş kendini çocuksu hisseder. TV’de ne izleyecekleri, ne yiyeceklerini seçme becerileri vb. üzerindeki kontrollerini kaybederler. Ve hile yapmak onlara bir güç duygusu verir.

Birinin neden aldattığını anlamak, nasıl ilerleyeceğini bilmek için mecburdur. Ancak herkesin incinme, acı veya can sıkıntısı ile farklı şekilde başa çıkması gibi, bakılacak tek bir yol yoktur. Anlamak bir süreç olabiliyor.

Anlamak Sadece İlk Adımdır

Aldattığını biriyle ilişki sürdürmek istediğiniz ve olup olmadığına tamamen bağımlıdır. Bir kişinin aldatan biriyle ilişkisini sürdürmek için sahip olabileceği sebepler vardır. Ve bu sebeplerden bazıları göz ardı edilmemelidir.

Aldatma kurbanının sıklıkla duyduğu bir soru olan ‘affeder misiniz’ görecelidir. Bunun için herkesin farklı cevabı olacaktır. Bunu yapmak zordur. Ancak, sadakatsizliğin baskısı altında olan bir ilişkiyi sürdürmenin en önemli noktası affedebilmektir.

İlişkilerinde Aldatmayı Anlama

1-Aldatmanın neden gerçekleştiğini anlayın


Bunun için bir uzmanla görüşebilirsiniz. Çünkü bazen hile yapan kişi bile bu riski almaya değecek çekiciliği tam olarak anlamıyor.

kadın-Neden-Aldatır

2-Hile yapanlar kısmında bir sahiplik gösterisi arayın


Bazen aldatan kişi eşini suçlar ki bu ilişkide daha fazla soruna yol açabilecek sağlıksız bir uygulamadır.

3-Hile yapanın tazmin etmesi konusunda anlaşın


İhanete uğramış hissetmek inciticidir. Ancak aldatan kişinin incinmiş olmanızı umursayamadığını hissetmek, iki kez bıçaklanmak gibidir. Ve açıkçası, genellikle ilişkinin bazı temel unsurlarından yoksun olabileceğinin bir işaretidir.

Git birini gör. Dürüst olmak gerekirse, bir şeylerin ters gidebileceğini hissettiğiniz anda gitmeye çalışmalısınız. Çünkü bir deliği onarmak bir gemiyi yeniden inşa etmekten daha kolaydır. Ama hile zaten gerçekleşmiş olsa bile, gidin birini görün.

Aldatmayı Başarıyla Aşmış Çiftler Var

İnsanlar hile yaptıktan sonra tamir olmayacağını düşünüyorlar. Ama aldatma yıllarca sürse bile, aldatmayı başarıyla aşmış çiftler var.

Herhangi bir ihanetten sonra evliliği sürdürmek çok zor olabiliyor. Ancak, aldatmadan sonra bir ilişkinin yürüyüp yürümeyeceği konusunda gerçekten sahip olması gereken tek ölçü bunu isteyip istemediğinizdir.

 

İnsanların Bekar Olmaktan Dolayı Kötü Hissetme Nedeni

Harvard Araştırmasına Göre Gerçek Mutluluğun Sırrı

Aşkta Reddedilme İle Nasıl Başa Çıkılır İşte Çözüm Yolu