Hindistan Ehliyeti İle Dolaşabileceğiniz 11 Ülke

Hindistan Ehliyeti İle Dolaşabileceğiniz 11 Ülke

Hindistan Ehliyeti İle Dolaşabileceğiniz 11 Ülke

Hindistan Ehliyeti İle Dolaşabileceğiniz 11 Ülke…

Farklı kıyılara seyahat etmek, özellikle zihninizi zenginleştirmek için yeni deneyimler toplamak ve bu dünyanın uzak köşelerini keşfetmek hayatın sunduğu harika bir fırsattır. Ancak ev sahibi ülkeniz de iyi bir sürüşün keyfini çıkarmanıza izin verirse nasıl olacağını hayal edin. Elbette, yolun ortasında patlayan bir lastik sizi geri bırakabiliyor. Ancak yabancı yollarda bir yolculuğa çıkmak gibisi yoktur.

Amerika Birleşik Devletleri’nden Birleşik Krallık’a ve hatta Aussie topraklarına kadar, Hindistan ehliyetiyle iyi olan dünya çapında 11 ülkenin bir listesini bir araya getirdik. Ve biz bu yerleri nispeten popüler oldukları için seçtik. Çünkü bu ülkeler Hindistan ehliyetinizle kolayca araba sürmenize izin veriliyor.

İşte Hindistan Ehliyetini Kabul Eden Ülkeler Listesi

Hindistan-Ehliyeti-İle-Dolaşabileceğiniz-11-Ülke2

1-Almanya


(Sağ Şerit) Almanya‘ya kısa bir yolculuk yapıyorsanız, hangi arabayı veya iki tekerlekli aracı kullanırsanız kullanın ehliyetiniz yetkililer tarafından kabul edilecektir. Uluslararası Sürüş İzni (IDP) almak zorunlu olmasa da, belgenin çevirisini içerdiğinden ve yerel makamların kimlik bilgilerinizi incelemesine yardımcı olacağından, yanınızda bulundurmanız tavsiye edilir. IDP almak sizin için mümkün değilse, herhangi bir Alman diplomatik misyonundan sürücü belgenizin bir çevirisini alın.

2-Büyük Britanya


(Sol Şerit) İngiltere, İskoçya ve Galler üçlüsü geçerli bir ehliyetiniz olması koşuluyla, Hintli turistlerin bir yıl süreyle yollarda araç kullanmalarına izin verir. Tek dezavantajı, yalnızca ehliyetinizin bahsettiği araç sınıfını kullanabilmenizdir.

3-Avustralya


(Sol Şerit) Geçerli bir Hint sürücü belgesiyle Avustralya’da özgürce dolaşabilirsiniz. Ancak Kuzey Bölgesi Hintli turistlerin bunu yapmasını engeller. Ve geçerli bir ehliyetle araç kullanma izni almanıza rağmen, sadece ehliyette belirtilen araç sınıfında gezinebilirsiniz.

4-Yeni Zelanda


(Sol Şerit) İngilizce olan sözcükleri olan bir lisansınız var mı? Cevabınız olumluysa, iyi haber! çünkü Kivi Ülkesinde on iki ay boyunca araba sürmenize izin verebilir. Bununla birlikte, lisansınız İngilizce değilse, sizin için gerekenleri yapması için onaylı bir tercümana gidin. Ve Yeni Zelanda Taşımacılık Ajansı tarafından damgalatın.

5-İsviçre


(Sağ Şerit) Geçerli bir Hindistan ehliyetiniz varsa, direksiyonu bir yıla kadar elinize alarak, güzel İsviçre Alplerini keşfetme hayalinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

6-Güney Afrika


(Sol Şerit) Evet, Güney Afrika’nın güzel kasabalarını ve kırsal bölgelerini Hindistan ehliyetinizle gezerek keşfedebilirsiniz. Anahtar, lisansın geçerli olduğundan İngilizce olarak basıldığından ve fotoğrafınızı ve imzanızı taşıdığından emin olmaktır. Araba kiralama şirketleri bile araçlarını kiralamadan önce bir IDP ister. Bu nedenle, bir tane taşıdığınızdan emin olun.

7-İsveç


(Sağ Şerit) İsveç’e seyahat ediyorsunuz, ancak sürücü belgeniz İngilizce, Almanca veya Fransızca, İsveççe, Danca ve Norveççe basılmamış. Basit çözüm, yukarıdaki dillerden herhangi birinde tercüme edilmiş bir versiyonunu bir fotoğraf veya üzerinde resim bulunan yetkili bir kimlik belgesi ile birlikte taşımaktır.

Hindistan-Ehliyetini-kabul-eden-ülkeler

8-Singapur


(Sol Şerit) Singapur’da araç kullanmak için ayrı bir ehliyete ihtiyacınız yoktur. Ancak Hindistan’da yetkili bir kurumun verdiği bir IDP’ye sahip olduğunuzdan emin olun. Bunun için RTO ile temasa geçin. Ayrıca, ehliyetiniz İngilizce değilse, geçerli bir sürücü belgesi ile birlikte resmi bir çeviri taşıyın.

9-Hong Kong


(Sol Şerit) Hong Kong, yabancı turistlerin 12 ay boyunca yollarında araç kullanmalarına izin veriyor. Bu amaçla ehliyetinizi veya IDP’nizi taşıyın.

10-Malezya


(Sol Şerit) Sürücü belgenizin İngilizce basılmamış olması durumunda, turistlerin orijinalin İngilizce veya Malayca çevirisini taşımaları. Ve Malezya’da bulunan Hindistan büyükelçiliği veya veren makam tarafından onaylanması gerekmektedir. Alternatif olarak, bir IDP kullanın.

11-Amerika Birleşik Devletleri


(Sağ Şerit) Öncelikle gideceğiniz eyaletin motorlu taşıtlar müdürlüğünden ehliyet kullanımı ile ilgili doğru bilgiyi alınız. IDP ve ehliyet isteyen bazı eyaletler ve araba kiralama firmaları var. IDP almak için RTO’nuzla iletişime geçin.

Dünyanın En Kalabalık Trafiğine Sahip Şehirleri

Nepal’de Denenecek En İyi 10 Yemek Tatmadan Gelme

Mumbai’ye Yakın Mesafede Bulunan En İyi Plajlara Bak