Paris’te Eşinizle Kalacağınız En Romantik 5 Otel

Paris'te Eşinizle Kalacağınız En Romantik 5 Otel

Paris’te Eşinizle Kalacağınız En Romantik 5 Otel…

Paris, romantizm denilince akla gelen ilk birkaç destinasyondan biridir. Fransız şehri, rüya gibi ve romantik her şeyin hazinesidir. Özellikle romantikler için Paris‘te kalmak için birçok ilginç seçenek var. Tatillerini unutulmaz kılmak isteyenler için, özellikle Paris’te kalabilecekleri ve romantik hayatlarını güçlendirebilecekleri inanılmaz saray otelleri var.

İşte Paris’te Kalınacak En Romantik 5 Otel

1-Le Plaza Atina


1-Le Plaza Atina

Göz alıcı bir saray oteli olan Le Plaza Athenée, Paris’te kalınabilecek en muhteşem yerlerden biridir. Paris sarayı, ilk kez 1913’te açılan bir gastronomi cennetidir. Üç Michelin yıldızlı ünlü şef Alain Ducasse’nin restoranıyla dikkat çekmektedir. Buradaki birkaç oda, Eyfel Kulesi de dahil olmak üzere Paris anıtlarının muhteşem manzarasını sunmaktadır.

2-Le Meurice


2-Le Meurice

Büyük görünümlü mülk, en ünlü caz barlarından birine sahiptir. Tuileries Bahçeleri’ne bakan otel, ünlü Louvre müzesine yakındır. Eski dünya ile çağdaş zarafeti birleştiren tesis, geleneksel 18. yüzyıl Fransız unsurlarıyla her ruhu büyüler. Otel, ünlü mimar Philipe Starck tarafından yeniden yaptılar.

3-Le Mandarin Oryantal


3-Le Mandarin Oryantal

Lüks ve romantizmin tadına varmak isteyenler, ultra prestijli Le Mandarin Oriental saray oteli sizin için en iyi seçimdir. Paris’in en çok rağbet gören alışveriş bölgelerinden biri olan Rue Saint-Honoré’nin içinde yer alan tesis, sizi ve sevgilinizi hayal gücünün ötesinde şımartacak.

4-Le Bristol


4-Le Bristol

Bu çarpıcı saray oteli, hayranlık uyandıran bir çatı havuzuna sahiptir. Cazibe ve lüksün güzel bir karışımı olan mülkün güçlü bir özellikle Hollywood bağlantısı vardır. Ava Gardner, Marilyn Monroe ve Charlie Chaplin dahil olmak üzere bazı seçkin Hollywood ünlüleri bu otelde konaklamıştır. Woody Allen Oscar adayı sineması Paris’te Gece Yarısı’nı da burada çekti.

5- La Rezerv


5- La Rezerv

Eski dünya Paris cazibesini arayanlar, Avenue Montaigne’deki La Reserve mükemmel bir seçenektir. Özellikle bu klasik saray oteli, zengin duvar halıları, mermer şömineler, muhteşem bir salon. Bitkiler ve çiçeklerle dolu güzel bir yeşil avlu ile dekore edilmiştir.

Özellikle Eyfel Kulesi, Grand Palais ve diğer çeşitli ikonik anıtların manzarasını sunan birkaç oda bulunmaktadır. Tesis ayrıca, bazı olağanüstü Fransız mutfağının tadını çıkarabileceğiniz iki Michelin yıldızlı restoran Le Gabriel’e de ev sahipliği yapmaktadır.

Dubai’deki Burj Al Arab Oteli Hakkında İlginç Gerçekler

Dünyanın İlk Uzay Oteli Hakkında Her Şey

Dünyanın En Büyük Ve En Lüks Otel Zinciri listesi