Dünyanın İlk Uzay Oteli Hakkında Her Şey

Dünyanın İlk Uzay Oteli Hakkında Her Şey

Dünyanın İlk Uzay Oteli Hakkında Her Şey

Dünyanın İlk Uzay Oteli Hakkında Her Şey…

Ünlü bir uzay inşaat firması olan Orbital Assembly Corporation, şu anda yeni bir uzay oteli üzerinde çalışıyor. Öncelikle uzay oteli artık sadece bir fikir değil! Konsept yakında gerçeğe dönüşecek. Ve özellikle sıradan insanlara seyahat etme ve uzayda kalma fırsatı verecek. Tamamlandığında, otel gezginlere başka bir dünya tatili sunacak. Bakalım dünyanın ilk uzay oteli nasıl görünecek:

Dünyanın İlk Uzay Oteli Hakkında Her Şey

1- 400 Kişilik Odalara Sahip Olacak


2019 yılında kurulan Orbital Assembly Corporation‘ın (OAC) sloganı, uzay inşaat sektörüne başlamaktı. Voyager İstasyonu olarak adlandırdıkları uzay istasyonlarında, 124.861 fit kare alana yaydıkları bir uzay oteli yer alacak. Otel, 400 kişilik odalara sahip olacak.

2- Yapay Yerçekimine Sahip Olacak


Otel özellikle yapay yerçekimine sahip olacak. Bu nedenle yapı basınçsız bir merkezi halkadan oluşacak. Tam ortasında bir yerleştirme göbeğine sahip olacak. Ve çevresinde bir dizi konuşmacı ile bağlanan başka bir dış halka olacak. Otel, Dünya’daki miktarın altıda birine eşdeğer kendi yerçekimine sahip olacak.

Dünyanın İlk Uzay Oteli Hakkında Her Şey

3-Otel iç mekanları


Uzay oteli fütüristik bir dekora sahip olsa da, şirket her şeyi sade ve sıcak hale getirmeye çalışacak. 5382 metrekarelik lüks villalar 16 kişiye kadar kapasiteye sahip olacak. Özellikle banyo ve mutfak ile tamam olacak.

4-Otel tesisleri


Yüzük 24 alana bölecekler. Bu halkaların her biri, diğerlerinin yanı sıra özellikle barlar…Odalar, restoranlar ve fitness tesisleri gibi tüm tesislere sahip olacak. Firmaya göre otelin spor salonu modülü gündüzleri spor alanına, gece ise konser salonuna dönüşecek.

Dubai’deki Burj Al Arab Oteli Hakkında İlginç Gerçekler

Dünyanın En Büyük Ve En Lüks Otel Zinciri listesi

Dünyanın En Büyük 10 Seyahat Şirketi ve Kazançları