TikTok’tan Para Kazanma Kazanmaya Nasıl Başlanır

TikTok'tan Para Kazanma Kazanmaya Nasıl Başlanır

TikTok'tan Para Kazanma Kazanmaya Nasıl Başlanır

TikTok’tan Para Kazanma Kazanmaya Nasıl Başlanır…

TikTok, dünya çapında 2 milyardan fazla kullanıcıya sahip bir platform. TikTok bununla çok övünüyor ancak potansiyelini para kazanma amacıyla nasıl kullanabilirsiniz? Pasif gelir olabilir mi? Eğer öyleyse, ne kadar zor? Bunu okuyorsan doğru yoldasın. Adsterra, sosyal de dahil olmak üzere her türlü trafikten para kazanan 18 binin üzerinde yayıncı ve bağlı kuruluşla işbirliği yapıyor.

Bugün görüşünüzü TikTok para kazanma stratejisine odaklayacaksınız. Büyüleyici içerik oluşturmaktan bağlı kuruluş pazarlaması ve diğer yollarla para kazanmaya kadar tüm ipuçlarını önünüzde alacaksınız.

Tiktok Neden Para Kazanma İçin Düşünülebilir?

TikTok, kullanıcıların akılda kalıcı müzikal katmanlar, görsel efektler ve seslerle 15 veya 60 saniyelik video döngüleri oluşturmasına, düzenlemesine ve paylaşmasına olanak tanıyan bir sosyal uygulamadır. Fikir basit ama dahice herkes ünlü olabilir. Milyonlarca kullanıcının içerik üretmesini sağlayan ve milyonlarca kullanıcının ekranlarına bağlı kalmasını sağlayan mükemmel bir kanca.

Heyecanlı uygulama, işleri viral hale getirmek ve kâr akışı sağlamak için harika bir araçtır. Bazı TikTok istatistikleri, para kazanmak için mükemmel olduğunu kanıtlıyor.

TikTok'tan Para Kazanma Kazanmaya Nasıl Başlanır

Para Kazanmak İçin Harika Olduğunu Kanıtlayan Tiktok İstatistikleri

App Annie tarafından tahmin edilen aylık yaklaşık 1,2 milyar kullanıcıyla TikTok içerik oluşturma ve bağlı kuruluş pazarlaması için en umut verici platformdur. Kapasiteleriyle ilgili bazı heyecan verici istatistiklere göz atalım.

-54 milyon dolar – 1,5 yıl içinde küresel kullanıcı harcaması (Statista).

-1 Milyar Dolarlık İçerik Oluşturucu Fonu – TikTok, en iyi içerik oluşturucularına (TikTok) yatırım yapacak.

-19 yaşındaki yıldız blog yazarı Addison Rae Easterling, 2020’de 5 milyon dolar kazandı.

-Gönderi başına 25–125 ABD doları – bu, bir mikro etkileyicinin (Influencer Marketing Hub) tahmini kazancıdır.

Tiktok’ta Ne Kadar Kazanabilirsiniz?

TikTok’tan para kazanmayı düşünüyorsanız, gerçekten kendinize ne kadar para kazanabilirim diye soruyorsunuz. Cevap altı haneli somut bir sayı olmayacak ama gerçekler üzerinden tahmin yürütebiliriz.

Uzmanlar, 1000 görüntüleme başına 2 ila 3 sent almanın mümkün olduğunu tahmin ediyor. Ve 300-400K takipçiye ulaştığınızı hayal edin? Ardından, bir bağlı kuruluş gönderisi başına 350 $ ücret alabilirsiniz.

Tiktok Blog Yazarı Nasıl Olunur: Başarının Bileşenleri

Blogcuların ve etkileyicilerin ne kadar kazandığından bahsettikten sonra, başarılı bir TikTok para kazanma stratejisine neyin katkıda bulunduğunu özetlemeliyiz.

1-İçeriğinizin Ne Kadar Değerli ve Akılda Kalıcı Olduğu


Bir blog yazarı veya girişimcinin, tüm dünyanın onu izlemek için akıllı telefonlarına koşacağı kadar sıra dışı bir şey yaratması nadiren olur. Gerçekten ihtiyacınız olan şey, en başından itibaren ekstra yenilikçi bir şey yapmaya çalışmamaktır. Bunun yerine takip edilecek üç ana hedef vardır:

-Mevcut konulara değer katın. Diyelim ki dijital pazarlamaya ne ekleyebilirsiniz? Ya da kedi bakımı? Neden insanların sizi takip etmesi gerekiyor da başkasını değil?

-Yenilebilir yeni içerik biçimleriyle gelin. İçeriğinizin keşfedilmesi, tüketilmesi ve paylaşılması kolay olmalıdır.

-Problem çözmeyi, soruları cevaplamayı, bilgi boşluklarını doldurmayı, merakı beslemeyi düşünün. Kitlenizin ihtiyaçlarını ve zorluklarını anlamak önemlidir.

2- Takipçilerinizi Ne Kadar Hızlı Büyütüyorsunuz?


Usta bir Insta-blogger veya bir Facebook etkileyicisiyseniz, ilk 1000 takipçinizi hızla kazanacaksınız. Sıfırdan başlarsanız zaman alır ama mutlaka halledersiniz.

3- Keşif ve Hazırlık Çalışmanızın Kalitesi


TikTok’ta kar elde etme stratejiniz, ilk araştırmayı, nişinizin ve konunuzun seçimini, rakiplerin hesaplarını biraz araştırmayı ve şu anda biraz daha derinlemesine gözlemlemek için birkaç adım daha içermelidir. Öyleyse bir sonraki bölüme geçelim. Size pasif gelir getirecek bir TikTok hesabı oluşturmanın ilk adımları.

Tiktok’tan Sıfırdan Para Kazanma Neyle Başlamalı?

En zorlu adım ilk adımdır. Ama bir planınız olduğunda, daha kolay gelir. Şimdi, bloglama yolculuğunuza sorunsuz bir şekilde başlamak için ihtiyaç duyduğunuz temel keşif bilgilerini özetleyeceğiz.

1-Niş Ve Konu: %50 Tutku / %50 Pragmatizm


Başlangıç ​​olarak, tutkulu olduğunuz bir konu veya niş seçin. Baştan beri olağanüstü videolar çekememeniz önemli değil, ancak samimi olmalısınız. Bir şeyi ustaca yaparsanız gösterin. Bir konu sizi etkiliyorsa çalışmasını sağlayın.

İkinci olarak, bu konu içinde çok sayıda genel olmayan içerik oluşturma kapasitenizi düzenli olarak eleştirel bir şekilde değerlendirmelisiniz. Birincil işiniz veya hobinizle ilgili bir konuda tavsiyede bulunabilmeniz iyi olur. Belirli bir konuyu keşfetmeye yeni başladıysanız, belki de yeni bir konuyu öğrenme konusundaki deneyimlerini paylaşan bir TikTok yol göstericisi olabilirsiniz.

2- Nişinizin Potansiyeli


Ardından SEO kısmı geliyor. Evet, ilke, web sitesi trafiğinden para kazanma ile aynıdır. Seçtiğiniz konu ile yeterince takipçi kazanıp kazanamayacağınızı bulmanız gerekiyor.

Asgari çaba gerektiren bir yaklaşım, konunuzu Google’da aramak ve otomatik öneri sorgularını görmektir. Konunuzla ilgili en çok sorulan soruları bulmak için Quora ve Reddit platformlarını da kullanabilirsiniz.

Daha önce, gişe rekorları kıran bir blog oluşturmak için SEO anahtar kelime araştırması için bir kılavuz paylaşmıştık. TikTok para kazanma planlamanızda da kullanın.

3- En yakın rakipleriniz


BuzzSumo gibi araçlarla veya manuel olarak ana rakibinizi kolayca tespit edebilirsiniz. Onları kişisel hesabınızla takip edin ve aşağıdakileri kontrol ederek 5 ila 7 gün geçirin:

-Ne sıklıkla içerik yayınladıkları;

-Paylaştıkları içerik türleri,

-Kullandıkları hashtag’ler;

-En çok beğenilen videolar;

-Videolara ekledikleri müzikler;

-Tarzları (yazı tipleri, animasyon, ses tonu – onları öne çıkaran her şey);

-Hangi ürünlerin tanıtımını yaptıkları ve bu desteğin yerel mi yoksa satıcı mı göründüğünü;

-Ekstra tanıtım için hangi platformları kullandıkları (Instagram, Açılış sayfaları);

-Hangi konuları kaçırdılar ve takipçiler için değerliyse bu konuları nasıl sunabilirsiniz.

TikTok'tan Para Kazanma Kazanmaya Nasıl Başlanır

4- Kazanan Hashtag Seti


Bir tür yerel SEO. Hashtag’ler, kullanıcıların içeriği bulmasına yardımcı olur. Videolarınızı tanımlayacak ve yeni kullanıcılara işletmenizin ne hakkında olduğunu anlatacak bir dizi geliştirmeniz gerekir.

Bazıları rekabetinizden gelecek. Bazıları trendler ve eklerle ilişkilendirilebilir ( #olimpiyatlar, #euro2020 gibi ), ancak yalnızca #iş, #para, #video gibi yaygın hashtag’leri kullanmamaya çalışın. Tüm trend hashtag’leri ortaya çıkaran platformlar da var.

5- İçerik Planı


İlk videoyu yayınladığınızda, önünüzde iyi paketlenmiş, çeşitli içeriklerden oluşan bir aylık plan olmalıdır. Video oluşturma sürecinizi zamanlamanız çok yardımcı olacaktır.

Bir komut dosyası, tetikleyici, efektler geliştirmenin ve ardından bir video kaydetmenin ne kadar zaman aldığına şaşıracaksınız. Tamam, şimdi bazı etkileyici sayılar ve gerçeklerle ısındığımıza göre, TikTok’tan para kazanma yollarına geçelim mi?

Tiktok’tan Para Kazanmanın İlk 4 Karlı Yolu

Artık TikTok hesabınızı paketlemek için birincil adımları anladığımıza göre, tüm giriş ve çıkışları listeleyerek nasıl para kazanacağınızı tartışalım. 2021 ve 2022’de Tiktok’ta para kazanmanın temel yolları bunlar.

YOL 1 | Bağlı Pazarlama


TikTok trafiğinizden para kazanmak için başarıyla kullanabileceğiniz birkaç bağlı kuruluş pazarlama programı vardır. Hepsi benzer bir akışla çalışır.

Bağlı Kuruluş Programları Nasıl Çalışır?

Markaların ve tüccarların mal ve hizmetleri sergilemesi gerekir. Ne için ödeme yapmak istediklerine karar verirler. Bir uygulamanın yüklenmesi, satın alma, sipariş ve daha fazlası. Bunlar dönüşümler.

Bağlı kuruluş ağları bu teklifleri biriktirir ve reklamcıları ve bağlı kuruluş pazarlamacılarını TikTok ve diğer platformlardan bağlar. Web siteleri, sosyal ağlar, mesajlaşma uygulamaları

Blogcular bir bağlı kuruluş ağına kaydolur ve tanıtmak istedikleri teklifi seçerler. Her teklifin, biri işlemi her tamamladığında bir reklamverene sinyal gönderen benzersiz bir yönlendirme bağlantısı vardır.

TikTok blog yazarları, birisi bağlantılarını her kullandığında ve gerekli işlemi tamamladığında ödeme alır. (örneğin, bir uygulama yükler, kursa kaydolur, sipariş verir, deneme sürümünü indirir).

Tiktok Para Kazanma İçin Bağlı Kuruluş Ağları

Adsterra Ortaklık Ağı


Bu ağın tekliflere seçici bir yaklaşımı vardır. Kârlı ürün ve hizmetleri tanıtacağınızdan emin olmak için dönüştüklerini kanıtlamak için onları büyük miktarda trafik üzerinde test eder. Anahtar sektörler şunlardır: VPN, Flört, Çekilişler, E-ticaret. Kaydolduktan sonra, uygun GEO ve profile sahip teklifi seçmeniz gerekecektir.

Bağlı kuruluş ağında bulabileceğiniz teklif örnekleri burada. Hepsini listelemek için çok fazlalar, bu yüzden kayıt olmak ve kendiniz görmek daha iyidir.

Tiktok’ta Efekt Nasıl Kaldırılır Videodan Filtre Kaldırma

Tiktok’un Sizin İçin Keşfet Sayfasında Nasıl Öne Çıkılır

TikTok’un Sahibi Zhang Yiming Kimdir Servetine Bakın

Tiktok’ta Daha Fazla Takipçi Kazanmak İçin 10 Yöntem

TikTok Filigranlarını Kaldırmak İçin En İyi 5 Uygulama

Tiktok Hesabı Ve Videolarını Silme Videoları Geri Yükleme