Connect with us

SEYAHAT

Adıyaman Gerger Meşhur Yöresel Yemekleri Listesi

Published

on

Adıyaman Gerger Meşhur Yöresel Yemekleri Listesi

Adıyaman Gerger Meşhur Yöresel Yemekleri Listesi…

Gerger ilçesi Adıyaman’a bağlı 9 ilçeden biridir. Özellikle Gerger tarihi açıdan büyük bir öneme sahiptir. Bu bölgede özellikle birçok medeniyet hayat sürmüştür. Bilhassa Kommagene Krallığı döneminde kışlık bir kent olarak kullanılan bölgede Romalılar, Abbasiler, Bizanslılar, Selçuklular, Artukoğulları, Eyyubiler ve Anadolu Selçukluları hüküm sürmüştür. Cumhuriyet döneminde özellikle Malatya’nın Pütürge İlçesine bağlı bir köy olan Gerger, 1 Aralık 1954 yılında İl olan Adıyaman’a bağlanmıştır.

Gerger’in Konumu ve Yapısı

Gerger Adıyaman’ın kuzeydoğusunda yer alır. Yüzölçümü ise 702 Km’dir. Kuzeyinde özellikle Malatya’nın Pötürge ilçesi, doğusunda Diyarbakır’ın Çüngüş ve Çermik ilçesi ve Şanlıurfa’nın Siverek ilçesi, güneyinde Kahta, batısında Sincik İlçeleri ile çevrilidir. İlçenin doğu ve güney sınırını Fırat Nehri üzerinde yapılan Atatürk Baraj Gölü çizmektedir.

Adıyaman Gerger Meşhur Yöresel Yemekleri Listesi

Gerger’e Nasıl Gidilir?

İlk olarak Gerger ilçesi Adıyaman il merkezine 105 km uzaklıkta. Gerger’e ulaşım öncelikle karayolu ile yapılmaktadır. Gerger’e gitmek için özellikle Adıyaman otogarından kalkan minibüslere binebilirsiniz.

Gerger’in Nesi Meşhur?

Yörede yaşayan insanların geçim kaynağı özellikle tarım ve hayvancılık. Gerger özellikle dağlık bir yapıya sahip olduğu için tarım arazileri çok yok. Dolasyısıyla bütün sebze ve meyvelerin yetiştirildiği Gerger’in özellikle narı meşhurdur. Gerger’de tütün yetiştiriciliği de yapılıyor.

Gerger’in Yöresel Yemekleri Listesinde Neler Var?

Gerger yemekleri de özellikle çevre ilçe ve şehirlerle aynıdır. Gerger’in yöresel yemekleri listesine bakıp, ilçeyi öyle ziyaret edin. Özellikle Gerger’in yemeklerini tatmak için bunları mutlaka bilmeniz gerekiyor.

İşte Adıyaman Gerger Meşhur Yöresel Yemekleri Listesi

gerger'in-nesi-meşhur

1-Yarpuzlu köfte

2-Hıtap

3-Tevenk sarması

4-Adıyaman köftesi

5-Pirpirim cacığı

6-Tene helvası

7-Paluk (Bulamaç)

8-Malhuta Çorbası

9-Basalla

10-Patlıcan Kebabı

11-Meyir Çorbası

12-Adıyaman Tava

13-Kömbe

14- Ekşili Köfte

15-Yarma Çorbası

16-Hasuda

17-İçli Köfte

18-Çiğ Köfte

19-Dövmeç

20-Tırşik

21-Şıllık Tatlısı

22-Ekşili Köfte

Adıyaman Kahta’nın Meşhur Yöresel Yemekleri

Adıyaman’ın Tut İlçesinin Meşhur Yöresel Yemekleri

Adıyaman Sincik Meşhur Yöresel Yemekleri Listesi

Adıyaman Gölbaşı’nın Meşhur Yöresel Yemekleri Listesi

NE NASIL YAPILIR?

 Kola lekesi giysiden halıdan koltuktan nasıl çıkar

Published

on

 Kola lekesi giysiden halıdan koltuktan nasıl çıkar

Kola lekesi giysiden halıdan koltuktan nasıl çıkar…

Kolanın içmesi güzeldir. Hele ki yaz aylarındaysa serin serin içilir ancak. Kolanın lekeleri de bir o kadar sinir bozucu ve zordur.

Kola lekeleri nasıl çıkar sorusunun cevabını herkes merak eder özellikle de ev kadınları. Kola lekesi elbisede ise farklı, kola lekesi halı, mobilya gibi yerlerdeyse farklı işlem ister.

Bu yüzden önemli olan kola lekesi nasıl çıkar sorusundan ziyade, kumaşa zarar vermeden o leke nasıl çıkar sorusunun cevabıdır.

"

Böyle lekelerin bitki bazlı olduğu ve asitler tarafından parçalandığı söyleniyor. Özellikle bu lekelerle başa çıkmak için üç seviyeli bir yaklaşım gerekir.

Kola lekesi giysiden nasıl çıkar, kola lekesi halıdan nasıl çıkar, kola lekesi mobilyadan nasıl çıkar, en zor olanı da kurumuş kola lekesi nasıl çıkar sorularının cevapları haberimizde…

Birinci adım:

-Lekeye limon suyu veya sirke ile ön işlem yapın ve lekenin üzerine 5 dakika beklemesini bekleyin. Lekenin üzerine küçük bir fırça veya diş fırçası ile bastırmak yararlı olur.

-Asidin kumaşa zarar vermediğinden emin olmanız gerekiyor. Bunun için de lekenin olduğu alanı suyla iyice durulayın.

-Çoğu durumda, bu ön işlem lekeyi yumuşatır ve rahatça çıkmasını sağlara ancak bazen bu olmayabilir de. Bu işlemden sonra lekenin olduğu yeri deterjanla ovalayarak yıkayın.

 Kola lekesi giysiden halıdan koltuktan nasıl çıkar

İkinci adım:

-Leke, yukarıdaki işlemi uyguladığınız halde devam ediyorsa, enzim bazlı bir leke çıkarıcı kullanın.

-Enzim bazlı leke çıkarıcıyı lekenin olduğu alana sıkın ve 15 dakika bekleyin. 15 dakika bekledikten sonra çamaşır makinesinde veya elde yıkayabilirsin.

Üçüncü adım:

-Leke hala kalırsa, son seçeneğiniz hidrojen peroksit olmalı. Veyahut klorlu veya oksijenli ağartıcı bir leke çıkarıcı çamaşır suyu kullanabilirsiniz.

-Bu ürünlerin kolayca renk kaybına veya lif hasarına neden olma ihtimali var. Giysiye uygulamadan önce ürünü göze çarpmayan bir yerde test ettiğinizden emin olun.

 

Distimi Nedir Depresyondan Nasıl Ayırt Edilir Tedavisi Ne

Continue Reading

MODA VE KİŞİSEL BAKIM

Kendi Kozmetik Markasına Sahip Olan Ünlü İsimler

Published

on

Kendi Kozmetik Markasına Sahip Olan Ünlü İsimler

Kendi Kozmetik Markasına Sahip Olan Ünlü İsimler…

Makyaj ve güzellik sektörünün dünya ekonomisine payı oldukça yüksek. Bu pay özellikle son yıllarda daha da arttı ve artmaya da devam ediyor.Bu, ünlü isimler tarafından sektöre yatırım yapmayı mantıklı kılan nedenlerden biri oldu. Çoğu ünlü isim bu sektöre yatırım yaparak büyük paralar kazandı. Tabi burada pazarlama faktörünü de unutmamak lazım. Özellikle sosyal medyayı göz ardı etmemek lazım.

Özellikle İnstagram, Twitter gibi mecralarda yüksek bir takipçi kitlesine sahip olan Kylie Jenner, Selena Gomez gibi isimler bu sosyal mecralarda ürünlerini tanıtarak kendilerini takip eden ve örnek alan takipçilerini direkt kendi markalarına yönlendiriyor. Haliyle bu da ürünlerin diğer markalara kıyasla daha fazla satışını sağlıyor. Şimdi gelin kendi kozmetik markasına sahip bazı ünlü isimleri görelim.

İşte Kendi Kozmetik Markasına Sahip Olan Ünlü İsimler Listesi

1-Rihanna – Fenty Beauty


Kendi Kozmetik Markasına Sahip Olan Ünlü İsimler Listesi

Kozmetik markasına sahip olan ünlüler listesinin ilk sırasında Rihanna var. Rihanna Fenty Beauty markasını Eylül 2017 yılında kurdu. Marka özellikle çok çeşitli cilt tonlarına sahip fondötenleri ile biliniyor.

2-Kylie Jenner – Kylie Cosmetics


Kylie Cosmetics 2014 yılında Kylie Kristen Jenner tarafından kurulmuş ünlü kozmetik markasıdır. Forbes Dergisine göre Kylie Jenner bu marka sayesinde dünyanın özellikle en genç milyarderi olmuştur.

3-Kim Kardashian – Kkw Beauty


Kylie Jenner’in üvey ablası Kim Kardashian kız kardeşinin kozmetik sektöründeki başarısını ve kazandığı büyük paraları fark ettikten sonra kendi adı ve soyadının kısaltmasını kullanarak Kkw Beauty’i kurdu. Özellikle bu markadan büyük gelirler elde eden Kim Kardashian çok büyük markalarla anlaşarak gelirlerini arttırmayı sürdürüyor.

4-Millie Boby Brown – Florens By Mills


Çok genç yaşta ünlü olan ve Stranger Things dizisinde aldığı rol ile çoğu kişinin beğenisini toplayan Millie Boby Brown Florens By Mills markasını kurdu. Brown bu marka sayesinde büyük paralar kazanmıştır. Florens By Mills ürünlerin fiyatı 10 – 30 dolar arasında değişiyor.

5-Ariana Grande


Ariana Grande, listedeki diğer isimlerden farklı olarak büyük markalarla anlaşıp kendi parfümlerini satıyor. Grande 2015 yılından beri parfüm, sweet, takı vb ürünleri farklı markalar aracılığıyla üretip bundan büyük gelir elde etmeyi başardı.

6-Victoria Beckham – Victoria Beckham Beauty


Victoria Beckham – Victoria Beckham Beauty

Kendi kozmetik markasını kuran ünlüler listesinin bir diğer ismi Ünlü İngiliz şarkıcı, iş kadını ve aynı zamanda moda tasarımcısı olan Vicktoria Beckham… Beckham, Victoria Beckham Beauty’yi kurarak bu markadan büyük gelirler kazandı.

7-Madonna – Mdna Skin


Mdna Skin, ünlü şarkıcı Madonna tarafından 2012 yılında kuruldu. Bu isim 2012 yılında çıkan aynı isimli albümün adını alan cilt bakım markası.

8-Jessica Alba – The Honest Company


The Honest Company, ünlü aktrist Jessica Alba’nın ortaklığında 2011 yılında kuruluştur. Kurucuları: Jessica Alba, Brian Lee, Sean Kane ve Chiristopher Gavigan dır.

9-Selena Gomez- Rare Beauty


Rare Beauty, ünlü oyuncu ve şarkıcı Selena Gomez tarafından 2019 yılında kuruldu. Kozmetik ve güzellik markası olan Rare Beauty, Fenty Beauty’i geride bıraktı. Bu marka en çok fondöten renk çeşidine sahip marka unvanını elinde tutuyor.

10- Lady Gaga- Haus Laboratories


Güzellik alanındaki özgünlüğüyle güven kazanan bir ünlü varsa o da Lady Gaga’dır. Popun kraliçesi yıllardır ikonik makyaj görünümleri sunarak güzellik endüstrisine girişini sadece hoş karşılanmakla kalmayıp hayranları tarafından da büyük ölçüde talep edilmesini sağladı. Sonuç, Gaga onaylı göz, dudak ve yanak ürünleri ile göz alıcı tonlarda sunulan makyaj ürünleri serisi Haus Laboratories’dir.

11- Scarlett Johansson


Scarlett Johansson, 2022’nin başlarında bir cilt bakım markası piyasaya sürüyor. Haziran 2021’de Johansson, daha önce Victoria’s Secret’ın güzellik bölümünde ve Juicy Couture’da çalışmış olan Kate Foster ile markayı piyasaya süreceğini duyurdu. Hangi ürünleri piyasaya sürdükleri ve odaklarının makyaj mı yoksa cilt bakımı mı olduğu henüz belli değil.

12- Miranda Kerr- Kora Organics


Miranda Kerr, cilt bakımı ve güzellik şirketi Kora Organics’in kurucusu ve CEO’su. Kerr, dünyanın en ünlü modellerinden biri, bu nedenle cilt bakımı ve güzelliğe dönüşü çok da abartılacak bir şey değil.

Kora’yı, memleketi Avustralya’daki bir üniversitede 18 ay “beslenme ve sağlık psikolojisi eğitimi alarak geçirdikten sonra 2009 yılında kurdu. Kora hala güçleniyor. Ve şimdi ABD’de Sephora’da satılıyor. Ürünler arasında değişir aromaterapiye, dudak renk tonu yüz dumanları, toner ve serumlar var.

13- Katie Holmes- Alterna


Katie Holmes, saç bakım markası Alterna’nın önemli bir ortağı. En iyi ürünleri, kırılmayı yüzde 99’a kadar en aza indirmek için havyar kullanır. Havyar Yaşlanma Karşıtı formülü şampuan, saç kremi ve diğer birçok ürün var.

14- Paris Hilton- ProDNA


Paris Hilton, ProDNA adlı cilt bakım markasını 2018’de piyasaya sürdü. Sosyetik yıldız, bileşenlerin mükemmel karışımını çıkarmak için bilim insanlarıyla birlikte çalıştı. Altın yüz maskeleri şu anda çok popüler ve Paris’te 46 dolara bir kavanoz altın soyma maskesi var.

15- Maria Sharapova- SFP


Maria Sharapova- SFP

Tenis yıldızı Maria Sharapova’nın bir SFP şirketinin ortak sahibi olması mantıklı. 2007’den beri SPF ile ilgili her şeye hakim. Yeni ürünlerinden biri de cildinizi korurken makyaj rutininize yardımcı olacak bir parıltılı astar.

16- Eva Mendes- Circa Beauty


Eva Mendes’ Circa Beauty’i 2015 yılında kurdu. Eczane güzellik serisi aklınıza gelebilecek her şeyi içeriyordu. Fondötenler, BB krem, dudak boya kalemleri ve çok daha fazlası.

17- Iman- Iman Cosmetics


Muse modeli Iman, güzellik evini renkli kadınları düşünerek geliştirdi. Iman, fotoğraf çekimlerine kendi fondötenini getirmekten bıkmıştı. Bu yüzden 1994’te Iman Cosmetics’i kurdu. Iman’ın 16$’lık lüks fondöteni, kapatıcıyı bozmadan cildinizi pürüzsüzleştirir.

18- Jennifer Lopez – JLo Beauty


Jennifer Lopez – JLo Beauty

Jennifer Lopez, 23 Ağustos 2020’de Instagram’da adaşı kozmetik serisi JLo Beauty’nin lansmanını yaptı. Jennifer Lopez kendi makyaj ve cilt bakım serisi JLo Beauty’yi kurdu. JLo Beauty, göz kremi, serum, maske ve renkli nemlendirici gibi ürünler sunuyor.

19- Gwyneth Paltrow- Gwyneth Paltrow’s Goop


Gwyneth Paltrow’s Goop, lüks bir sağlıklı yaşam markasından daha fazlasıdır. Aynı zamanda çılgın güzellik ürünleri de sunar. En çok satan ürünlerinden biri Goop Glow’dur. 125 $ karşılığında, anında sonuç veren eksfoliyatör.

20- Drew Barrymore- Flower Beauty


Drew Barrymore’s Flower Beauty, kaliteli ürünleri uygun fiyatlarla ülke çapındaki Walmarts’a getirmeyi amaçlıyor. Drew şirketi 2013 yılında kurdu ve şirket giderek gelişiyor. Farklı tonlarda ve tatlarda nemlendiriciler ve besleyici dudak maskeleri yer alıyor.

Dünyanın En Büyük ve En Popüler 10 Kozmetik Şirketi

Botoks Ve Dolgu Arasındaki Fark Nedir Nereye Uygulanır 

Dünyanın En Büyük 10 Tekstil Şirketi İşte Kazançları

Continue Reading

NE NASIL YAPILIR?

Buzdolabına Asla Yerleştirilmemesi Gereken 21 Gıda

Published

on

Buzdolabına Asla Yerleştirilmemesi Gereken 21 Gıda

Buzdolabına Asla Yerleştirilmemesi Gereken 21 Gıda…

Soğutma, birçok hazır ve pişmiş gıda türü üzerinde zararlı bakterilerin yayılmasını önemli ölçüde engelleyecektir. Yiyeceklerin her zaman 35 ila 38 derece arasında bir sıcaklıkta soğutulması tavsiye edilir. Soğutma, birçok farklı gıda türünde bozulmayı azaltabilse de, mutfaktaki her yenilebilir ürün için önerilmez. Daha düşük sıcaklıklar, çeşitli gıdaların dokusunu ve tadını ve hatta bazen besin değerini değiştirebilir. Bu yazıda buzdolabına koymamanız gereken 21 gıdayı ve dolayısıyla bunların neden sıcaklıkta en iyi şekilde gözden kaçırıldığını açıklayacağız.

İşte Buzdolabına Asla Konulmaması Gereken Gıdalar

Buzdolabına-Asla-Yerleştirilmemesi-Gereken-21-Gıda

1-Kahve


Kahvenin mümkün olduğunca taze kalması için kuru ve serin bir alana ihtiyacı vardır. Buzdolabı sıcaklıkları normalde çok soğuktur. Kahve ayrıca yüksek kaliteyi korumak için hava geçirmez bir kapta kalmalıdır. Ulusal Kahve Derneği, kahve çekirdeklerinin sıcaklıkta, ısı, nem ve ışıktan uzak tutulması gerektiğini belirtmektedir.

2-Un


Un normalde daha düşük sıcaklıklardan zarar görmez. Sadece buzdolabında kalması gerekmez. Ancak çoğu insanın buzdolabı dolu olduğundan, unun hava geçirmez bir kapta saklandığı sürece iyi olduğunu bilmek güzel.

3- Ekmek


Soğuk sıcaklıklar birçok ürün üzerinde kurutma etkisine sahip olma eğilimindedir. Ekmek ayrıca soğutulursa kuru ve ekşi olabilen bir yiyecek olabiliyor. Soğuk bir ortamda çok uzun süre tutulursa ekmek de çiğnenebiliyor.

4-Armut


Bazı insanlar meyvelerini soğuk yemeyi tercih eder. Bununla birlikte, daha düşük sıcaklıklar, armut gibi meyvelerin gevrek dokusunu yok edecektir. Armutlar, buzdolabında çok uzun süre bırakılırsa yumuşak ve duygusal hale gelebiliyor.

5-Elma


Çoğu meyve türü buzdolabından çıkarıldığında daha iyidir. Lezzet ve doku, buzdolabından daha sıcak sıcaklıklarda muhafaza edildiğinde daha iyi korur. Elmalar, sıcaklıkta tutulduğunda genellikle 1 veya 2 hafta dayanır.

Buzdolabına-konulmayacak-Gıdalar

6- Kavun


Bu meyve kesilmediği sürece buzdolabının dışında saklanması en iyisidir. ABD Tarım Bakanlığı (USDA) tarafından yapılan araştırmalar, kavunun besin değerinin genellikle düşük sıcaklıklardan olumsuz etkilendiğini göstermiştir. Sadece dilimlenmiş kavunlar buzdolabında saklanmalıdır.

7-Kabak


Bazı insanlar, onları korumak için buzdolabında tutmak isteyebiliyor. Ancak soğuk bir ortam, kabaklara kolayca zarar verebiliyor. Kuru ve serin bir ortamda saklanmaları gerekir. Ancak soğutulmuş sıcaklıklarda değil.

8- Salatalık


Salatalığın derisi aşırı soğuğa maruz kaldığında zarar görebiliyor. Minnesota Üniversitesi, salatalıkların buzdolabında değil mutfakta serin bir yerde saklanmasını öneriyor. İdeal olarak, salatalıklar yaklaşık 12 ℃, sıcaklıktan daha soğuk ama kesinlikle buzdolabından daha sıcak saklanmalıdır. Birkaç hafta iyi kalacaklar.

9- Çikolata


Pek çok kişi şekerlerini ve diğer favori çikolata çeşitlerini, erimemeleri veya fazla yumuşamamaları için buzdolabına koyar. En önemli sorun, soğuğa maruz kaldıktan sonra bile tadının değişebilmesidir. Çikolata buzdolabından çıkarıldıktan ve daha sıcak havaya maruz bırakıldıktan sonra şeker patlaması olarak adlandırılan olay meydana gelir. Bu sonuçta grenli bir kaplamanın oluşmasına ve çubuğun dokusunu bozmasına neden olabiliyor.

10- Muz


Muz sıcak iklimlerde yetiştirilir ve sıcaklıkta tutulduğunda besinlerini daha iyi korur. Bunları buzdolabına koymak da doğal olarak gerçekleşen olgunlaşma sürecini engelleyecektir. Muz daha düşük sıcaklıklarda tutulduğunda bile hücre hasarı meydana gelebiliyor.

11- Hardal


Ketçap gibi, hardalda da doğal koruyucu görevi gören asitler vardır. Hardal, kabine içinde birkaç ay iyi kalacak. Bir şişe hardalı soğutup soğutmamak tam da bir zevk meselesine haline geliyor.

12- Turşu


Turşuların çoğu soğutuyorlar. Ancak gerçekten olması gerekmez. Yüksek tuz içeriği de dahil olmak üzere çoğu turşunun yapılma şekli, onları buzdolabında bekletmeyi gereksiz kılar. Aslına bakılırsa dekapaj tipik olarak bir gıda muhafaza yöntemi olarak kullanılıyor.

13- Patates


Patatesler kuru ve serin bir yerde saklandığında en iyi tadı verir. Ayrıca siz onları kullanmaya hazır olana kadar yıkanmamış halde kalmaları gerekir. Buzdolabı sıcaklıkları, nişastaların kesintiye uğramasına neden olarak patateslerin kumlu ve hatta tatlı olmasına neden olur. Patatesler soğutulursa, pişirme işlemi sırasında kabukları erken kararabiliyor.

14- Portakal


Narenciye meyveleri asit bakımından yüksektir. Ve çok soğuk sıcaklıklardan zarar görmelidir. Cilt ayrıca buzdolabında saklandığında donuklaşabiliyor ve lekelenebiliyor. Portakallar çok kalın ve sert bir cilde sahip olduklarından, daha sıcak ortamlarda iyi performans gösterirler.

15- Zeytinyağı


Zeytinyağı karanlık, serin bir yerde ve sıkıca kapatılmış bir kapta saklanmalıdır. Daha soğuk sıcaklıklar, yağın neredeyse tereyağı gibi bir dokuya sertleşmesine neden olur. Journal of Food Science tarafından bildirilen bir araştırma, yağın 6 ay veya daha uzun süre rafta bırakılırsa antioksidan faydalarını kaybetmeye başlayabileceğini belirtti.

Buzdolabına-Asla-Yerleştirilmemesi-Gereken-21-Gıda2

16- Ketçap


Çoğu ketçap şişesi açıldıktan sonra buzdolabına koymanızı söylese de, ketçapta genellikle buzdolabında bozulmaması için yeterli koruyucu var. Birçok restoran ketçap şişelerini uzun süre masada tutacaktır.

17-Fıstık Ezmesi


Onunla çok iyi giden jöle veya reçellerin aksine, yayılma sıcaklıkta tutulmalıdır. Buzdolabında saklarsa muhtemelen kurur ve sertleşir. Kremsi, sürülecek yayılma için karanlık ve kuru bir yerde kalması tavsiye ediliyor. İstisna, soğutulmadığı takdirde ayrılabilen tamamen doğal yayılmadır.

18- Bal


Business Insider’ın bilim bölümüne göre balın buzdolabında saklanması balın kristalleşmesine neden olabiliyor. Ayrıca son derece kalınlaşacak ve dökülmesi veya kaşıkla dışarı atılması zor olacaktır. Bal aynı zamanda doğal olarak kendini koruma özelliğine sahip bir gıda olabiliyor. Ve sıcaklıkta belirsiz bir süre boyunca iyi kalması gerekir.

19- Mühürlü Ton Balığı


Çoğumuz, ton balığının kutudan çıkar çıkmaz sıcaklıkta saklanırsa daha lezzetli olduğuna inanırız.

20- Sarımsak


Sarımsak da kesinlikle buzdolabında saklanmaması gereken bir yiyecek ve lastik gibi olabiliyor, buzdolabında küflenebiliyor. Sarımsak, dolaşımdaki havadan yararlanan başka bir gıda maddesidir

21- Soğan


Soğanlar buzdolabında tutulduğunda genellikle yumuşar ve hatta küf tutabiliyor. Tezgahın üzerinde tutulduğunda en uzun süre dayanırlar. Soğanların biraz hava dolaşımına ihtiyacı vardır. Ve sıklıkla satın alındıkları file torba içinde tutulmalıdır.

Dünyanın En Faydalı Besinler Sıralaması 50 Yiyecek

Metabolizmayı Hızlandıracak En İyi 4 Yiyecek!

Kaygıyı Ortadan Kaldırmaya Yardımcı Olan 10 Yiyecek

Stresi Azaltmaya Yardımcı Olan 17 Harika Yiyecek

Continue Reading

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.