Mini Golf Hakkında En Önemli Bilgiler İşte Tarihi

Mini Golf Hakkında En Önemli Bilgiler İşte Tarihi

Mini Golf Hakkında En Önemli Bilgiler İşte Tarihi

Mini Golf Hakkında En Önemli Bilgiler İşte Tarihi…

Çılgın golf olarak bilinen mini golf oyunu, 19. yüzyılda İskoçya‘da ortaya çıkmıştır. Golf oyununun bir varyasyonu…Özellikle o zamanın toplumun kurallarına uyan, yeni bir oyun yolu arayan bir grup kadın tarafından icat edildi. Bu yeni oyun ve tarz kısa sürede dünyanın her yerindeki kadınlar ve erkekler tarafından benimsediler. Özellikle Büyük Buhran sırasında mini golf oyunu, eski borular, çöp torbaları ve kutulardan gelen engellerin yanı sıra derme çatma sahalar yaratıp inşa ederek birçokları için sert gerçeklikten bir kaçıştı. Hem yapım hem de uygulama açısından geleneksel golf eğlencesini insanların yaratıcılığıyla birleştiren bir oyundu.

İşte Mini Golf Hakkında En Önemli Bilgiler

Yıllar geçtikçe, mini golf sahaları çoğu kişiye normal golf sahaları gibi biraz boş görünüyordu. Bu, oyunun daha modern bir karakteri özümsemesi ve podyumlar, restoranlar ve eğlence parkları gibi ek eğlence unsurlarını birleştirerek bugünkü haline ulaşması için bir fırsattı. Her yaştan insan için eksiksiz ve güvenilir bir eğlence seçeneği. Bu heyecan verici oyunun en zorlayıcı yedi gerçeğini sıralayabilirsek, bunlar ne olurdu?

1-Mini golf oyunu için onlarca farklı isim söylüyorlar. Crazy Golf, Minyatür Golf, Adventure Golf, Goofy Golf ve Mini Putt gibi isimler…Bu oyuna isim vermek için kullanılan onlarca isimden sadece birkaçı.

2-Bilinen ilk mini golf sahası İskoçya’da…British Open’ın ev sahipliği yaptığı en önemli ve ünlü yerlerden biri…Efsanevi St Andrews Stadyumu’nun yanında yer almaktadır.

Mini Golf Hakkında En Önemli Bilgiler İşte Tarihi

İnsanlar Yaratıcı Yollar Kullandılar

3-Yukarıda da bahsettiğimiz gibi tema parkları…Çeşitli süslü engellerle dolu mini golfün ilk yıllarında bugün bildiğimiz tüm bu özellikler ve modern unsurlar yoktu. İnsanlar oyunun zorluğunu artırmak için yaratıcı yollar kullandılar.

4-İlk resmi mini golf sahası 1916 yılında Kaliforniya’nın Pinehurst bölgesinde Thistle Dhu adı altında inşa edilmiştir.

5-Mini golf oyununun Amerika Birleşik Devletleri’ne taşınmasıyla, özellikle stadyumların şehrin ikonik binalarının tepelerinde yer aldığı New York City’de stadyum inşaatlarında hızlı bir artış oldu.

7 Yıl Boyunca Hüküm Sürdü

6-Dünya Minigolf Spor Federasyonu böyle Minyatür Golf…Keçe Golf, Beton Golf and Mini Golf Açık Standartlar gibi olaylar, dört farklı türlerini tanır.

7-Geceleri parıldayan çeşitli etkileyici mini golf sahaları…Yıl boyunca hüküm süren gecenin uzun sürmesi nedeniyle ilk olarak İskandinav ülkelerinde uygulandı. Ve böylece dış mekan onları imkansız hale getirdiğinde bu oyunu dışarıda oynamalarını sağladı.