Sevdiğiniz Bir Kişinin Dikkatini Çekmenin Akıllı Yolları

Sevdiğiniz Bir Kişinin Dikkatini Çekmenin Akıllı Yolları

Sevdiğiniz Bir Kişinin Dikkatini Çekmenin Akıllı Yolları

Sevdiğiniz Bir Kişinin Dikkatini Çekmenin Akıllı Yolları…

Birinin dikkatini çekmek veya hayran olduğunuz bir kişi tarafından fark edilmek kolay değildir. Olumlu beden dili ve kendine güven ile iyi bir ilk izlenim bırakmayı öğrenebileceğiniz doğrudur. Ancak bu zaman ve çaba gerektirir. Ya hızlı bir izlenim bırakmanız gerekiyorsa ve o sırada güven seviyeniz düşükse? Pekala, hızlı bir şekilde fark edilmek istiyorsanız yapabilecekleriniz burada.

İşte Sevdiğiniz Kişinin Dikkatini Çekmenin Yolları

Sevdiğiniz Bir Kişinin Dikkatini Çekmenin Akıllı Yolları

1-Gülümseme


Bu oldukça basit ve zahmetsiz, değil mi? Hiç kimse bir gülümsemeyi görmezden gelemez. Ve bir araştırmaya göre, gülümsemek ve başını sallamak, o kişi bir yabancı olsa bile birinin dikkatini çekmenin en iyi yoludur.

2-Dikkat Çekmek İçin Dikkat Edin


Birinin sana ilgi göstermesini istiyorsan, sen de aynısını yapmalısın. Bunu yapmanın yollarından biri, kişiye bir soru sormak ve ardından söyleyeceklerini gerçekten dinlemektir. İnsanlar kendileri hakkında konuşmayı severler ve kesinlikle kendilerine dikkat edenleri severler. Bu nedenle, dikkat çekmek için önce dikkat etmeyi öğrenin!

3-Kişinin Davranışını Yansıtın


Yansıtma, bir kişinin bilinçaltında bir başkasının hareketini, konuşma modelini veya tutumunu taklit ettiği davranışsal özellik olarak tanımlanır. Başka birinin davranışını yansıttığınızda, diğer kişinin dikkatini çeker. Ancak aşırıya kaçmayın çünkü aşırı yansıtma, fark edilmek yerine yanlış yöne götürebiliyor.

4-Merhaba Deyin!


Birinin dikkatini çekmek istiyorsanız, yapacağınız en kolay şey o kişiyi selam vermektir. Bir kişiye merhaba dediğinizde veya onu gördüğünüzde onu dilediğinizde mutlaka bir yanıt alırsınız. Bu şekilde kişi de sizi fark edecek ve varlığınızın farkında olacak ve bu da daha fazla konuşma için kapıyı açacaktır.

Sevdiğiniz Bir Kişinin Dikkatini Çekmenin Akıllı Yolları

5-Ortak Arkadaşlar Aracılığıyla Tanışma


Bazen ortak bir arkadaş aracılığıyla tanışmak işleri kolaylaştırabiliyor. Her zaman bir arkadaşınızdan sizi o kişiyle tanıştırmasını isteyebilirsiiniz. Veya o kişinin de bulunduğu bir buluşmada arkadaşlarınıza katılabilirsiniz.

6-Ortak Çıkarları Paylaşmak


Aynı tüye sahip kuşlar birlikte akın eder. Ve bu insanlar için de geçerlidir. Bunun için biraz araştırma yapmanız ve kişinin hobilerinin neler olduğunu veya ilgisinin nerede olduğunu bulmanız gerekir. Örneğin, okumayı seviyorsa, en sevdiği yazarın bir kitabını yakınınızdayken her zaman yanınızda taşıyabilirsiniz. Ve bu kesinlikle dikkatini çekecektir. Ama bunu yapmadan önce kitabı okuduğunuzdan emin olun.

Dünyanın En Büyük 12 Peynir Üreticisi Şirketi Kazançları