Birine Değer Verdiğinizi Göstermenin Yolları 18 Yöntem

Birine Değer Verdiğinizi Göstermenin Yolları 18 Yöntem

Birine Değer Verdiğinizi Göstermenin Yolları 18 Yöntem

Birine Değer Verdiğinizi Göstermenin Yolları 18 Yöntem…

Birine değer verdiğinizi göstermenin yollarını mı arıyorsunuz? Bunu yapmanın birçok yolu var. Ancak yaratıcı olmanız gerekebilir. Kime onları önemsediğinizi göstermeye çalıştığınıza bağlı olarak, o kişinin gününde bir fark yaratmak çok fazla zaman almayabilir. Lütfen birisine onları önemsediğinizi nasıl göstereceğinizle ilgili ayrıntılar için okumaya devam edin. Böylece size en yakın kişilerin nasıl hissettiğinizi bildiğinden emin olabilirsiniz.

Birini Önemsemek Ne Demektir?

Birini önemsemek daha çok bir eylemdir. Esasen onlar hakkında ne hissettiğinizi göstereceksiniz. Aynı zamanda, birisine onları umursadığını söylemekten daha fazlasıdır.

Eylemler kelimelerden daha yüksek sesle konuşur sözünün farkında olabilirsiniz. Bu, insanların sadece anlatmak yerine onlara gösterdiğinizde onlar için ne hissettiğinizi anlayacakları anlamına gelir.

İnsanlara Onları Önemsediğinizi Göstermek Neden Önemlidir?

Birine umursadığınızı bildirmenin gerekli olmasının birkaç nedeni vardır. Birincisi, nasıl hissettiğinizi anlamalarını istemenizdir. Sizin için önemli olan insanlar varsa, muhtemelen bunu bilmelerini istersiniz.

Sizin için özel olduklarının farkında olmalılar ve hayatınızda oldukları için minnettarsınız. Bu, özellikle aile üyeleriniz veya diğer önemli kişiler söz konusu olduğunda önemlidir. Birine değer verdiğinizi göstermenin önemli olmasının bir başka nedeni de, destek sisteminizi oluşturmak için başkalarına ihtiyaç duymanızdır.

Birine onları önemsediğinizi gösterdiğinizde, size güvenebileceklerini bileceklerdir. Ve bu her iki yönde de ilerleyecektir. Gerektiğinde birbirinize yaslanabilirsiniz. Neyse ki, önemsediğinizi göstermenin birçok yolu var. İşte birine umursadığınızı nasıl göstereceğinize bir göz atın. Favorilerinizi yazmak isteyebilirsiniz!

İşte Sevdiklerinize Onları Önemsediğinizi Göstermenin Yolları

Birine değer verdiğinizde, bunu ona bildirmenin pek çok yolu vardır. İster romantik ister platonik olsun, çoğu ilişki için işe yarayacak bazı fikirler.

Birine Değer Verdiğinizi Göstermenin Yolları 18 Yöntem

1-Onlara Tatlı Bir Mesaj Gönderin


Birine onu önemsediğinizi söylemenin yolu ona tatlı bir mesaj göndermektir. Bu, sevimli bir alıntı içeren bir metin olabilir veya cesaret verici bir mesaj olabilir. Her iki durumda da, muhtemelen arkadaşınızı gülümsetecek ki bu iyi bir şey.

2- Onlara Zaman Ayırın


Arkadaşınız veya sevdiğiniz biri için zaman ayırmak için elinizden geleni yapın. Birkaç dakikanız olsa bile onları arayabilir ve onları özlediğinizi bildirebilirsiniz. Ya da onlarla iletişime geçerek bir çay içmek ya da akşam yemeği için buluşmak isteyip istemediklerini sorabilirsiniz. Önem verdiğiniz insanlarla mümkün olduğunda zaman geçirin. Ancak yapamıyorsanız, onlarla düzenli olarak iletişim halinde olmak da yardımcı olabilir.

3-Onlara Hediye Alın


Bazen bir mağazada olabilir ve size tanıdığınız birini hatırlatan bir şey bulabilirsiniz. Ona beğendiğiniz bir şeyi özel bir günü beklemeden alın. Bu onların gününü canlandırabilir ve bu kişiye umursadığınızı göstermenize yardımcı olabilir.

4-Onları Takdir Ettiğinizi Söyleyin


Onları takdir ettiğinizi de söyleyebilirsiniz. Arkadaşınızın bir sıkıntıdan kurtulmanıza yardım ettiğini veya hayatınızda olumlu olduğunu fark ederseniz, nasıl hissettiğinizi onlara bildirmek için birkaç dakika ayırın. Bu, birine derinden ilgilendiğinizi söylemenin harika bir yoludur.

5-Birlikte Bir Şeyler Yapın


Bir süredir sevdiğiniz birini görmediyseniz, birlikte bir şeyler yapın, sadece ikiniz. Belki çevrimiçi bir şeyler izlemek ya da güzel zamanlar hakkında konuşup rahatlayabileceğiniz bir gece geçirmek isteyebilirsiniz. Muhtemelen bölünmemiş dikkatinizi takdir edeceklerdir.

6-Dışarıya Atmayın


Başkalarıyla zaman geçirirken veya onlarla telefonda konuşurken, dinlemeye devam ettiğinizden emin olun.

7-Dürüst Olun


Değer verdiğiniz insanlara karşı her zaman dürüst olun. Eğer varsa doğruyu veya yalan germek, bu büyük ölçüde olumsuz ilişkiler her türlü etkileyebilir. Onlarla bir şey yapamıyorsanız, onlara söyleyin.

Yaptıkları bir şeye katılmıyorsanız, onlara bunu da söyleyebilirsiniz. İki kişi arasında şefkatli bir ilişki olduğunda, diğer kişinin duymak istemeyebileceği bir şey söylediğinde bile dürüstlük iyidir.

8-Destekleyici Olun


Öte yandan, her zaman destek olmalısınız.  Bir arkadaşınız sizi ararsa ve bir durumla ilgili yardıma ihtiyaç duyarsa, onların yanında olun. Sana yaslanmaları gerektiğinde arkalarında olduğunu bilmelerini istiyorsun.

9-Güzel Bir Şey Söyle


Birdenbire, eşine veya sevdiğin insana güzel bir şey söyle. Bunu beklemiyor olabilirler ve ruh hallerini iyileştirebiliyor. Bunun yanı sıra, iltifatlar, değer verdiğiniz kişilerle gerçekten ciddi olduğunuzda paylaşmak için genellikle iyi bir fikirdir.

10-Kendi İşlerini Yapmalarına İzin Verin


Sevdiklerinize ihtiyaç duyduklarında yer ayırdığınızdan emin olun. Lütfen onlara her günün her dakikasında ne yaptıklarını sormayın veya planlarına kendinizi dahil etmeyin. Muhtemelen sizin için özel zaman ayıracaklar, bu da genel olarak bağınızı güçlendirebiliyor.

11-Bir İyiliğe İhtiyaçları Olduğunda Onlara Yardım Edin


Bir arkadaşınız sizi ararsa ve bir iyiliğe ihtiyaç duyarsa veya acil bir durum varsa ve ona yardım edebilecekseniz yapın. İstemeseniz bile, bu değer verdiğiniz biri için çok şey ifade edebiliyor.

12-Eski Suçları Unutun


Birini uzun zamandır tanıyorsanız, üstesinden gelinmesi zor bazı anlaşmazlıklar veya kavgalar yaşamış olabilirsiniz. Ancak, birisine umursadığınızı nasıl göstereceğinize gelince, bunları affedebilirsiniz. Lütfen onlara temiz bir sayfa açın ve nasıl gittiğini görün.

13- Onları Neşelendirin


Kendini kötü hissettiğinde birinin seni neşelendirmesini isterdin değil mi? Öyleyse devam edin ve umursadığınız biri için aynısını yapın. Onlara bayat bir fıkra anlatın ya da birlikte eğlenceli bir şeyler yaptığınız bir zamanı hatırlatın.

Birine Değer Verdiğinizi Göstermenin Yolları 18 Yöntem

14-Onlara Sarılın


Birine değer verdiğinizi göstermenin en basit yollarından biri ona sarılmaktır. Sarılmaya ihtiyaçları olabiliyor ve bu sizi daha iyi hissettirebiliyor.

15- Ev İşlerinde Yardım Edin


Eşinize veya sevdiğiniz insana ev işlerinde yardım edin. Streslerini bir nebze olsun hafifletmek için elektrikli süpürgeyi çalıştırmak veya bulaşıkları yıkamak için birkaç dakikanızı ayırabilirsiniz. Muhtemelen çok müteşekkir olacaklardır.

16- Onlara Günlerinin Nasıl Geçtiğini Sorun


Birine gününü sormak rahatlatıcı olabiliyor. Ve birine umursadığınızı nasıl göstereceğiniz konusunda faydalı bir yaklaşımdır.

17-Onlarla Bir Şeyler Paylaşın


Ayrıca mizahi bir hikayeyi veya başınıza gelen bir olayı yakın olduğunuz bir kişiyle paylaşabilirsiniz. Bu onların gülmelerine ve kendilerini daha iyi hissetmelerine neden olabiliyor. Ek olarak, birisiyle bir şeyler paylaşmak isteyebilirsiniz.

18-Onlara Sizin İçin Ne Kadar Özel Olduklarını Söyleyin


Başkalarına onlar hakkında ne hissettiğinizi bildirmeniz gerekir. Aksi halde, neden birini önemsiyorsun? Onlar hakkında ne hissettiğinizi bilmeleri gerekir. Böylece sizinle tam olarak nerede durduklarını bilirler. Sevdiklerinize ne kadar önem verdiğinizi söylerken mümkün olduğunca samimi olmaya özen gösterin. Bu yazıda birine onu önemsediğinizi, ona değer verdiğinizi ve umursadığınızı gösermenin yollarını gördük.

Birine Onu Sevdiğinizi Nasıl Söylersiniz İşte 100 Yöntem

İlişkilerde Güvensizliği Gösteren İşaretler Neler 8 Tane

İlişkide Etkili İletişimin Önündeki Engeller Nasıl Kaldırılır?

Dünyanın En Büyük 10 Seyahat Şirketi ve Kazançları