Bu Güzel Antarktika Sahillerini Biliyor Muydunuz?

Bu Güzel Antarktika Sahillerini Biliyor Muydunuz?

Bu Güzel Antarktika Sahillerini Biliyor Muydunuz?

Bu Güzel Antarktika Sahillerini Biliyor Muydunuz?

Antarktika’da gerçekten ziyaret edebileceğiniz güzel plajlar var. Manzaralı güzelliklerle çevrili bu plajlarda olmak harika ama yine de çok soğuk. Ayrıca, bu plajlar, doğal manzaraların yanı sıra yeni vahşi yaşamla karşılaşmayı bekleyebileceğiniz yerlerdir. Bu plajlar hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, okumaya devam edin.

İşte Antarktika’nın En Güzel Plajları

1-Ridley Plajı


1-Ridley Plajı

Ridley Plajı Antarktika’nın en eşsiz plajlarından biridir. Buradayken, 1 mil uzunluğundaki kıyıların sınırıyla plajın nasıl üçgen bir şekil oluşturduğunu göreceksiniz. Ayrıca Ridley Plajı’nda bol miktarda buzsuz zeminin yanı sıra sahilde uzun bir mesafeye kadar dolaşırken görülebilen bir Weddell foku kolonisi bulacaksınız.

2-McDonald Plajı


2-McDonald Plajı

En büyük Antarktika plajlarından biridir ve Inclusion Hill’in batı tarafında yer alır. Adelie penguenlerine, orca balinalarına, foklara ve pek çok nadir kuş türüne ev sahipliği yapan plaj, gözler için bir zevktir. Unutmayın, sadece buz gibi suya dayanabiliyorsanız yüzmeyi düşünün. Aksi takdirde kıyıda sakince oturarak biraz zaman geçirebilir ve sadece harika manzara ve zamanın tadını çıkarabilirsiniz.

3- Marinoviç Plajı


3- Marinoviç Plajı

Berrak turkuaz suyu ve beyaz kumlu plajları, bir ziyaretçinin buraya vardığında fark edeceği ilk şeylerdir. Boş zamanınız varsa, arkanıza yaslanın, rahatlayın veya rahatça güneşlenin. Bu plaj, Somon Buzulu ile aynı hizadadır. Ve çoğunlukla buzsuz manzaralara sahiptir. Ayrıca bu plajı keşfetmeniz ve birçok doğa harikasına ve Antarktika bölgesinin doğal manzarasına tanık olmanızın nedenlerinden biri.

4-Cuverville Plajı


4-Cuverville Plajı

Ünlü Gentoo penguenlerine ev sahipliği yapan Cuverville Beach, Errera kanalının girişinde yer alıyor. Çevredeki buzulların ve heybetli dağların bol manzarası, gözünüze diktiğiniz anda sizi büyüleyecek. Buradayken, sevimli Gentoo penguenlerini esrarengiz doğal manzaralarında görebilirsiniz ve eğer şanslıysanız, Minke balinalarını bile görebilirsiniz.

5-Kara Kum Sahili


5-Kara Kum Sahili

Gerçeküstü doğal güzelliği ile ziyaretçilerini karşılayan Antarktika‘nın plajlarından biridir. Plaj, birçok popüler yolcu gemisinin iniş yeri olarak hizmet ediyor. Siz ne kadar uzağa giderseniz gidin, göreceğiniz tek şey siyah kumdur. Bu noktanın şeklinin bir kratere benzediğini ve şeklin, o yerde aktif bir yanardağın varlığından dolayı oluştuğuna inanıldığını unutmayın. Bu yazıda Antarktika’nın en güzel plajları sahillerini birlikte gördük.

 

Parga’nın En İyi Plajları Valtos Town Nasıl Gidilir

Sörf Nerede Yapılır Dünyanın En İyi Sörf Noktaları

Dubai’de Gezilecek Yerler Yapılacak 10 Ücretsiz Şey