En Çok Şeker Hangi Meyvelerde Var Az Şekerli Meyve

En Çok Şeker Hangi Meyvelerde Var Az Şekerli Meyve

En Çok Şeker Hangi Meyvelerde Var Az Şekerli Meyve

En Çok Şeker Hangi Meyvelerde Var Az Şekerli Meyve…

Meyveler su, lif, vitaminler ve antioksidanlar sağlayan mükemmel bir besin kaynağıdır. Meyveler doğal şekerler içerir. Ancak meyvelerde, sebzelerde ve sütte doğal olarak bulunan bu içsel şekerler, endişelenmemiz gereken şeyler değildir. Meyvelerde doğal olarak bulunan şeker tüketimimizi azaltmamız gerekmese de, bunlar yine de günlük toplam şeker alımımıza dahil. Kan şekeri alımlarını kontrol etmesi gereken kişiler (şeker hastaları gibi) hangi meyvelerin şeker oranının daha yüksek olduğunu bilmeyi de faydalı bulabilir. Doğal şeker oranı yüksek meyveler arasında kiraz, üzüm, armut ve muz gibi meyveler bulunur.

İşte şeker oranı en yüksek meyveler listesi:

şeker oranı en yüksek meyveler listesi

1-Mango


Meyve insan vücudu için çok yararlı bir besindir. İnsanın ihtiyacı olan özellikle lif ve diğer besin maddelerine sahiptir. Ama aynı zamanda doğal şekere de sahiptir. Örneğin, bir mangoda 45 gram şeker vardır. Kilonuzu veya ne kadar şeker yediğinizi izlemeye çalışıyorsanız bu meyveler en iyi seçim olmayabilir. Birkaç dilimin tadını çıkarın ve gerisini sonraya saklayın.

2-Üzüm


Bunların bir fincanında yaklaşık 23 gram şeker var. Ağzınıza sokması çok kolay bir şey için bu çok fazla. İkiye bölüp dondurursanız daha yavaş yiyebilirsiniz. Yemesi biraz daha uzun süren ferahlatıcı bir yaz ikramı olarak sizi bekliyor olacaklar.

3-Kiraz


Bir fincanında 18 gram var. Onlarla büyük bir kase doldurursanız, kaç tane yediğinizin izini kaybedebilirsiniz. Atıştırmalığınızı önceden ölçün, böylece tam olarak ne kadar şeker alacağınızı bilirsiniz.

4-Armut


Bir orta boy armut 17 gram şeker içerir. Kısıtlamaya çalışıyorsanız, hepsini yemeyin. Az yağlı yoğurdun veya salatanın üzerine birkaç dilim koyun.

5-Karpuz


Bu yaz ikramının orta boy diliminde 17 gram şeker var. Adından da anlaşılacağı gibi, suyla yüklüdür ve güneşte bir süre kaldıktan sonra vücudunuzun yeniden şarj olması için ihtiyaç duyduğu elektrolitler adı verilen özel minerallere sahiptir. Sadece bir veya iki dilimde tut.

6-İncir


İki orta boy olan 16 gramdır. Şekerinize dikkat etmeye çalışıyorsanız, belki bir çift dilimleyin.

7-Muz


Bir orta boy muzda 14 gram şeker vardır. Bu beklediğinizden daha fazla görünüyorsa, yarısını sabah mısır gevreğinize bölün veya fıstık ezmeli sandviçinizin ortasında küçük bir parça parçalayın.

En Az Şekerli Meyveler

En Az Şekerli Meyveler

1-Avokado


Tüm meyveler şekerle dolu değildir. Bütün bir avokado sadece 1.33 gram şeker içerir. Bir salataya koyun, tost üzerine yayın veya başka şekilde yiyin. Ancak şekerleri düşük olsa da kalorileri yüksektir. Bu nedenle onları günlük bir alışkanlık haline getirmek iyi bir fikir olmayabilir.

2-Ahududu


Bunlar, fincan başına 8 gram ve sadece 5 gram şeker içeren ciddi bir lif yumağıdır. Özellikle Lif, sindirim için iyidir ve daha az kalori ile daha dolgun hissetmenize yardımcı olabilir. Her seferinde bir tanesinin tadını çıkarmak için mükemmel boyuttalar.

3-Kavun


Sadece 5 gram şekerden ve sadece 23 kaloriden gelmesi şaşırtıcı. Özellikle biraz süzme peynir ve bir tutam tuz ile deneyin.

4-Çilek


Bir bardak bütün çilek sadece 7 gramdır. Biraz canlı renk ve bir yaz dokunuşu için onları özellikle yoğurda ekleyin.

5-Guava


Her biri 5 gram şeker ve yaklaşık 3 gram lif içerir. Özellikle bir porsiyon kahverengi pirinçten veya bir dilim tam tahıllı ekmekten alacağınızdan daha fazla. Kabuklu guava eklerseniz daha da fazla lif elde edersiniz.

6-Papaya


Küçük bir tanesinin yarısında 6 gram şeker var. Küçük bir tanesi bile oldukça büyüktür. Bu yüzden bir seferde yemek için yarısı bol miktarda var. Özellikle tropikal bir ziyafet için bir miktar limon ve bir tutam deniz tuzu ya da bir tutam donmuş yoğurt ekleyebilirsiniz. Bu yazıda şeker oranı en yüksek ve en düşük meyveleri öğrendik.

 

Çok Meyve Yemenin Zararları Bilmeniz Gereken 7 Şey

Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Şeyler Mutlaka Yapın

Ketojenik Diyet Nedir Keto Hakkında 10 İlginç Gerçek