Yeryüzündeki Cennet Yerköprü Şelalesi Mersin/Mut

Yeryüzündeki cennet Yerköprü Şelalesi Mersin/Mut…Mersin’in Mut ilçesinde bulunan Yerköprü Şelalesi Türkiye’de görülmeye değer yerlerden bir tanesi. Diğer büyük şelaleler kadar büyük bir suyu yok ancak Yerköprü Şelalesi’ni görüp hayran kalmamak mümkün değil.Turkuaz suyu, yosunların, bitkilerin fosforlu yeşilimsi hali, çam ağacı boyuna varmış pespembe zambak ağaçlar, içinde bulunduğu gizemli kanyon…İnsanı hipnotize ediyor.

Yeryüzündeki cennet Yerköprü Şelalesi Mersin/Mut
Yeryüzündeki cennet Yerköprü Şelalesi Mersin/Mut

Yerköprü Şelalesi’ne nasıl gidilir?

Yerköprü Şelalesi’ne Mersin merkezden gidecekseniz yaklaşık 2,5 saat sürüyor.Mut, Mersin- Yerköprü Şelalesi, Gülnar arası mesafe yaklaşık olarak 43 Km’dir. Bu yolculuk arabayla yaklaşık 35 dakika sürüyor.

Yeryüzündeki cennet Yerköprü Şelalesi Mersin/Mut

Yerköprü şelalesi’ne gitmek için Mut’tan Ermenek yönüne 22km gitmek gerekir. Evren köyüne gelmeden sola sapacaksınız. Sapakta şelalenin tabelası var. 9 km sonra sağa toprak yola sapacaksınız. 900 m sonra yol bitecek. Bundan sonra yürüyerek patikayı daha sonra da ahşap platformu takip ederek 500 m gideceksiniz..

Yerköprü Şelalesi Milli Parkına giriş kaç lira?

Yerköprü Şelalesi Milli Parkına otomobille giriş 12 TL…Şelaleye gitmek için yürüyerek Ermenek Çayı’nın geçtiği Nadire Kanyonun üzerine kurulan bir köprüden geçerek o müthiş manzaralara ulaşıyorsunuz…

Bu müthiş yerde mutlaka fotoğraf çektirin

Köprü üzerinde bir izleme platformu kurulmuş, bu yerde bir tesis bulunmuyor. Tabiat anıtı olmasından dolayı piknik, mangal yapılmasına izin verilmiyor. Fotoğraf çektirmek için güzel bir seyir terası var. Bu müthiş yerde mutlaka fotoğraf çektirin…

 

Burdur Gölü’nden eşsiz fotoğraflar nasıl gidilir

Ayrı Gezegen Cam Seyir Terası 185 Metrede Sapanca

Besni Su Gözü mesire alanı fotoğrafları harika bir yer

Türkiye’nin en güzel 5 adası mutlaka görün