Dubai’de Gezilecek Yerler Yapılacak 10 Ücretsiz Şey

Dubai'de Gezilecek Yerler Yapılacak 10 Ücretsiz Şey

Dubai'de Gezilecek Yerler Yapılacak 10 Ücretsiz Şey

Dubai’de Gezilecek Yerler Yapılacak 10 Ücretsiz Şey…

Dubai, dünyanın en yeni ve en çok konuşulan seyahat oyun alanlarından biridir. Şehrin çölden ana destinasyona dönüşümü yıllar önce başladı. Ancak Dubai şimdi dünyanın en yüksek binasına, en büyük alışveriş merkezine ve gezegenin en lüks alışveriş fırsatlarından bazılarına sahip. Burada eğlence, kapalı alanda kar kayağı yapmaktan deve yarışına kadar çeşitlilik gösterir. Bu etkinliklerin çoğu abartılı fiyat etiketleri ile birlikte gelir. Aşağıda, Dubai’de yapılacak on ücretsiz şeyin bir listesi bulunmaktadır. Dubai seyahat planınızı bu keyifli ücretsiz ürünlerle süsleyin ve ziyaretinizi daha uygun fiyatlı hale getirin.

1-Yükseliş Jebel Hafeet


1-Yükseliş Jebel Hafeet

Jebel Hafeet, bölgenin muhteşem manzarasını sunan bir dağdır ve yürüyerek veya araçla ücretsiz olarak çıkılabiliyor. Dubai‘de muhteşem manzaralar arayanlar, sıklıkla bölgenin yüksek binalarının tepesine asansörle çıkıyorlar. Dünyanın en yüksek binası olan Burj Khalifa, şehrin 2.717 fit üzerinde yükseliyor.

En yüksek gözlem güvertesini ziyaret etmenin maliyeti yetişkin başına 35-82 dolar arasında değişmektedir. Ve uzun kuyruklar da değerli zamana mal olabiliyor. Bu biraz fazla pahalı görünüyorsa, Jebel Hafeet, yaklaşık 16 mil uzunluğunda ve birkaç mil genişliğinde olduğu için çok daha kapsamlı bir görüş sağlar.

Hafeet Dağ Yolu, sizi deniz seviyesinden yaklaşık 3.900 fit yüksekliğe çıkaran dolambaçlı rotadır. Geceleri bu potansiyel olarak tehlikeli yola cesaret etmeye istekliyseniz, şehir ışıklarının müthiş manzaralarını görebilirsiniz.

2-Wafi Piramitlerindeki Çatı Bahçelerini Ziyaret Edin


2-Wafi Piramitlerindeki Çatı Bahçelerini Ziyaret Edin

Wafi Pyramids Rooftop Gardens, her pazar saat 20:30’da popüler ve ücretsiz olan Yıldızların Altında Filmler etkinliklerine ev sahipliği yaptığı için, bütçe gezginlerinin güzergahlarını hızla hazırlar. Açık hava tiyatrosunda puf koltuklar ve yiyecek ve içeceklere erişim vardır.

Burada para gerektirecek başka eğlence yerleri var. Ancak atmosferde ıslanmanın hiçbir maliyeti yoktur. Burası aynı zamanda savurganlık yemek için bir yerdir. İtalyan, Asya ve Avrupa mutfağı sunan çok sayıda iyi restoran, geçitlerde sıralıyorlar.

3-Dubai Mall’da Vitrin Dükkanı


3-Dubai Mall'da Vitrin Dükkanı

Burj Khalifa’nın gölgesindeki Dubai Mall, dünyanın en büyük ikinci alışveriş merkezidir. Bu gerçek başlı başına burayı değerli bir turistik yer haline getiriyor. Ve geniş alışveriş alanlarını incelemenin hiçbir maliyeti yok.

Alışveriş merkezinin içinde, ziyaretiniz biraz planlama gerektirecektir. Bu, yılda milyonlarca ziyaretçiyi çeken 1.200 mağaza ile 5.9 milyon metrekarelik bir alışveriş merkezidir. Rakamlar şaşırtıcı, ancak en iyiler ve en büyükler listesi, dünyanın dört bir yanındaki diğer alışveriş merkezlerinde sürekli olarak tartışılıyor.

Tüm bu iddiaları gözden geçirin. Ve 10.000 metrekarelik tatlı dükkanı, 245 tonluk bir akvaryum ve dev bir kapalı eğlence parkı gibi bazı benzersiz cazibe merkezlerini gözlemlemenin keyfini çıkarın. Bu cazibe merkezlerinden tam olarak yararlanmak için para gerekir, ancak gözlemler ücretsizdir.

4-Dubai’nin Dans Eden Çeşmelerini İzleyin


4-Dubai'nin Dans Eden Çeşmelerini İzleyin

Alışveriş merkezinin bitişiğindeki Dubai’nin ünlü  dans eden fıskiyeleri, dünyanın en büyük performans gösteren çeşmesi olarak biliniyor. Bu ücretsiz cazibe, 6.000 ışık ve 50 renkli projektör ile Las Vegas Bellagio gösterisini andırıyor. Gösteriler yaklaşık beş dakika sürüyor. Ve akşam 6-11 arasında ve bazen öğlen saatlerinde sahnesi var.. Alışveriş merkezinin hemen dışındaki Waterfront Promenade’e gidin.

5-Altın Çarşısını Keşfedin


5-Altın Çarşısını Keşfedin

Altın Çarşısı,  kelimenin tam anlamıyla altın piyasası anlamına gelir. Ve başka yerlerde nadiren eşleşen çeşitli ürünler görürsünüz. Satın almayı düşünüyorsanız, gelmeden önce araştırmanızı yapın. Reklamı yapılan her anlaşma sizin yararınıza olmayacaktır. Hükümet ürünleri düzenler, bu nedenle orijinallik konusunda daha az endişe ve fiyat konusunda daha fazla endişe edin.

Pazarlık yaygındır, ancak satın almadan önce bir parçanın gerçek piyasa değerini bilmek önemlidir. Gezmek ve gözlemlemek için hiçbir maliyeti yoktur. Bu bölgeden ve Orta Doğu ve Asya’nın diğer bölgelerinden altın takılar ve elmaslar göreceksiniz.

6-Ras Al Khor Yaban Hayatı Koruma Alanı’nı Ziyaret Edin


6-Ras Al Khor Yaban Hayatı Koruma Alanı'nı ziyaret edin

Ras Al Khor, Dubai Körfezi’nin ağzında yer alan ve birçok kuş türüne ev sahipliği yapan bir vahşi yaşam koruma alanıdır. Ancak, soğuk aylarda çok sayıda flamingo görmek için en iyi yer olarak bilinir. Giriş ücreti yok.

Dubai bazen oldukça plastik ve yapay olarak ortaya çıkıyor. Bu nedenle bu site nispeten az sayıda doğal cazibe merkezinden biri haline geliyor. Bir kuş gözlemcisiyseniz, bütün bir günü doldurabiliyor. Diğerleri için hızlıca bir göz atmaya değer ve kameranızı unutmayın.

7-Jumeirah’da Sahile Atın Kendinizi


7-Jumeirah'da Sahile Atın Kendinizi

Jumeirah Plajı, Dubai’nin en seçkin otellerinden bazılarına ev sahipliği yapmaktadır. Konuklar, üst düzey hizmetlerin ve yakındaki plajın yumuşak kumlarının keyfini çıkarmak için abartılı ücretler öderler. Ancak, giriş için beş yıldızlı bir otel konaklaması gerektirmeyen plajın halka açık bir kısmı var. Kullanımı ücretsizdir.

Piknik yapabileceğiniz, barbekü yapabileceğiniz veya sadece dinlenebileceğiniz Jumeirah Beach Park’taki plajın halka açık kısmına girin. Ortalama yaz yüksek sıcaklıklarının 100°F üzerinde olduğunu unutmayın. Bu koşullar altında kumda yürümek acı verici bir deneyim olabiliyor. Bu nedenle birkaç parmak arası terlik veya başka uygun ayakkabılar getirin.

8-Al Fahidi (Bastakiya) Tarihi Bölgesi’ni Keşfedin


8-Al Fahidi (Bastakiya) Tarihi Bölgesi'ni keşfedin

Al Fahidi yaygın olarak Bastakiya olarak da biliniyor. Dubai’nin kalbinde, son birkaç on yıldaki tüm yüksek katlı inşaatlardan önce bu bölgenin nasıl göründüğüne dair bir fikir veren tarihi bir bölgedir. Mahalle başlangıçta şu anki boyutunun yaklaşık iki katıydı. Ancak kalkınma için yol açmak için yarısını yıkmışlar.

1600’lerde burada hayatın nasıl olduğunu göstermek için restore edildiler. Dar sokakları ve yolları yeniden yapmışlar. Ve birkaç küçük müze de giriş ücreti olmadan ziyaret edilebiliyor. Yakınlarda, yetişkinler için 10 dolardan daha az mütevazı bir giriş ücreti alan Etihad Müzesi bulunmaktadır. Ücretsiz olmasa da görülmeye değer. Müze, Birleşik Arap Emirlikleri’nin gelişimini interaktif sergilerle takip ediyor.

9-Yürüyüş Turu Yapın


9-Yürüyüş Turu Yapın

Dubai by Foot, ödeme gücünden bağımsız olarak herkesin Eski Dubai hakkında temel bir anlayışa sahip olması gerektiği felsefesiyle yaz sezonunda ücretsiz turlar sunuyor. ABD’deki bu tür diğer turlarda olduğu gibi, iyi bir tur için cömertçe bahşiş verme yeteneği olanlar bunu yapmalıdır. Herkes için bu hizmeti sağlayan kişileri destekler.

Turlar çeşitli zamanlarda altı dilde mevcuttur. Eski Dubai turu, Altın Çarşısı ve Bastakiya Bölgesi gibi burada zaten kapsanan çeşitli cazibe merkezlerini kapsar. Şirket ayrıca düşük maliyetli başka turlar da sunuyor. Ziyaretiniz sırasında yürürlükte olan programları ve fiyatları kontrol edin.

10-Zabeel Park’taki Yiyecek ve El Sanatları Pazarına Göz Atın


10-Zabeel Park'taki Yiyecek ve El Sanatları Pazarına göz atın

Bu pazar Cumartesi günleri sabah 9 ile akşam 3 arasında açık. Ziyaretçilerin bölgenin en yetenekli ustalarından bazılarının temsil edildiği çok sayıda zanaatkar tezgahı arasında dolaşmalarına olanak tanır.

Pek çok ziyaretçi, tam olarak ne bulacağını bilmeden buraya gelir. e tanıdık olmayan ama cazip olan ürünleri satın alır. El sanatları açık hava pazarlarında dışarıdayken, iç kısımdan bazı organik market alışverişleri yapılabiliyor. İndirimli bir şey için pazarda olmasanız bile, Dubai ürünleri hakkında ücretsiz eğitimin tadını çıkarın.

 

Dubai’de Kahvaltı Yapabileceğiniz En İyi Mekanlar

Dubai’deki Burj Al Arab Oteli Hakkında İlginç Gerçekler

Dünyanın En Pahalı 10 Uçak Bileti Neredeyse Ev Parası