Sörf Nerede Yapılır Dünyanın En İyi Sörf Noktaları

Sörf Nerede Yapılır Dünyanın En İyi Sörf Noktaları

Sörf Nerede Yapılır Dünyanın En İyi Sörf Noktaları

Sörf Nerede Yapılır Dünyanın En İyi Sörf Noktaları…

Harika bir sörf destinasyonuna kaçmanın hayalini kuran plaj severler, dünya çapında çok sayıda yer arasından seçim yapabiliyor. Hawaii’nin tropikal, pitoresk kumlu koylarından Kosta Rika’nın yemyeşil ormanlarına ve Portekiz’in kıyı şeridindeki şirin sahil kasabalarına kadar, orada herkes için özel bir sörf molası var.

Yeni başlayanlardan ömür boyu süren kıyıcılara kadar. Tüm sörfçüler, kürek çekmek için en uygun yerler hakkında farklı bir fikre sahip.  Olağanüstü molaları, farklı manzaraları ve sörf tarihinde benzersiz rolü ile ünlü birkaç plaj vardır. Bu nedenle, kendi mükemmel dalganızı yakalamak için bir kaçamak planlarken bu birinci sınıf plajları düşünün.

1-Waikiki Plajı Hawaii


Sörf Nerede Yapılır Dünyanın En İyi Sörf Noktaları

Dünyanın en iyi sörf yerlerinden biri Waikiki Plajıdır.  Arka fon olarak görkemli Diamond Head Eyalet Anıtı ile Waikiki plajı efsanevi bir sörf noktasıdır. Çünkü güzel turkuaz dalgalar uzun tahtalarda görünüşte sonsuz eğlenceli sürüşler sunar. Waikiki’de her şey dalgalarla ilgili, kuma basar basmaz kolayca bir tahta kiralayabilir ve kısa sürede kürek çekmeye başlarsınız.

Deneyimli eğitmenler burada geleneksel olarak “Beach Boys” olarak adlandırılır. Royal Hawaiian Resort’un önündeki Waikiki Beach Services’te dersler vermektedir. Waikiki’de yıl boyunca dalış giysisi olmadan sörf yapabilirsiniz. Ve yaz geleneksel olarak daha büyük dalgalar getirir.

2-Maui, Havai


Çarpıcı Hawaii adası Maui Valley Isle olarak da bilinir. Palmiye ağaçları, dağlar ve kristal mavisi sularla çevrili dalgaları yakalamak için bir dizi harika yer sunan önde gelen bir sörf yeridir.

Tonlarca hevesli hayranı çeken birinci sınıf sörf etkinliklerine ev sahipliği yapan Maui’nin en büyük dalgaları Pe’ahi’ye çarpar. Jaws sörf molası ile ünlüdür. Sıradan sörfçüler veya sörf dersleri almak için hareketli Lahaina kasabası yakınlarındaki Goofy Foot sörf okuluna veya Ukumehame Beach Park’taki Maui Surfer Girls’e göz atmayı unutmayın

3-Oahu’nun Kuzey Kıyısı Hawaii


Oahu adası’in ünlü kuzey kıyısı, büyük kış dalgaları ile sörf camiasında her yerde biliniyor. Ve dünyanın dört bir yanından profesyonelleri ve izleyicileri çeken birkaç büyük sörf yarışmasının yeridir. Her yıl Kasım’dan Mart’a kadar Banzai Boru Hattı’ndaki dalgalar ve diğer alan kırılmaları inanılmazdır. Ve 35 fit yüksekliğe ulaşabiliyor. Dünyanın en iyi sörf yerleri listesinde Oahu’nun Kuzey Kıyısı da yer alıyor.

Bu nedenle, kışın sadece deneyimli sörfçüler suya vurmalıdır. Gitmeyi planlıyorsanız, erken başlayın çünkü bu bölge sörf yaparken çok fazla trafik alıyor. Ancak yaz aylarında, buradaki sular genellikle sakin ve yumuşaktır. Biraz şnorkelle yüzme veya ayakta kürek sörfü ile sakin bir plaj günü için idealdir. Çoğu kuzey kıyısı plajı, piknik masaları, duşlar ve tuvaletler gibi bazı temel olanaklar sunar, ancak önceden kontrol etmek en iyisidir.

4-Huntington Plajı (Surf City, ABD), Kaliforniya


Ünlü olarak “Surf City, ABD” olarak bilinen Huntington Beach, Los Angeles’ın güneyine yaklaşık bir saatlik sürüş mesafesinde yer alır. Ve sörfçülerin ve plaj sakinlerinin can attığı büyük bir Güney Kaliforniya sahili havası sunar. İşinizi biliyorsanız, şehir merkezine yakın iskelede kürek çekerek uzmanlığınızı sergileyebilirsiniz. Veya bölgedeki okullarda derslere kaydolabilirsiniz. Buradaki okyanus soğuk, bu yüzden yılın çoğunda bir dalış elbisesi giymeyi planlayın.

5-Punta de Mita, Meksika


Geniş plajları ile sakin ve rustik olan güzel Punta de Mita, anakara Meksika’da gerçekten hayranlık uyandıran bir kıyı bölgesidir. La Bahia Palmitas ve bölgedeki en tutarlı dalga olarak kabul edilen La Lancha dahil olmak üzere safir su ve altın kumlu birçok popüler sörf plajına ev sahipliği yapmaktadır. Bu kıyı şeridinde hem uzun hem de kısa süreli seyahat edenler için ideal olan molalar vardır. Bu nedenle yerinizi seçmeden önce biraz araştırma yaptığınızdan emin olun.

6-La Jolla, Kaliforniya


Dünyanın en iyi sörf yerlerinden biri La Jolla’dır. Kaliforniya sahilinin daha aşağısında, sörf kültürüyle dolup taşar. Tarihi bir nokta olan ünlü Windansea sörf molasına ev sahipliği yapıyor. Şirin, rahat La Jolla kasabası yer alır. Bu dalga sadece deneyimli okyanus binicileri için. Bir yerleşim bölgesinde erişim noktaları ile sahilin üzerinde uzanan asfalt yürüyüş yolundan sörfü hayranlıkla izlemek eğlencelidir.

Daha kolay koşullarda sörf yapmak isteyenler için, şehrin kuzey kesiminde yer alan ve yeni başlayanlar için uygun olan ve tahta kiralamak ve ders almak için çeşitli yerler sunan La Jolla Shores’a gidin. Bu alan genellikle dükkanlarla doludur ve çok sayıda aktivite, yiyecek standı ve tuvalet vardır.

7-Portekiz


1.000 milden fazla dramatik kıyı şeridi ile Portekiz, tüm yıl boyunca hevesli sörfçüleri kendine çeken bir dizi kumsal sağlar. Muhteşem kıyı boyunca birçok pitoresk sörf molasına ev sahipliği yapmaktadır. Engebeli ve kayalık okyanus manzaralarından geniş kumlu koylara kadar Portekiz, plaj severler ve hevesli öğütücüler için harika bir destinasyondur.

Kışın, maceraperest büyük dalga profesyonelleri, dünyanın en büyük ve en güçlü dalgalarından bazılarıyla ünlü bir kasaba olan Nazare’ye gider. Ayrıca ülke genelinde her seviyeye hitap eden bir dizi sörf kampı vardır. Bundan dolayı bol pratik zamanı veren bir plajda ders bulmak kolaydır.

En Bilinenlerden Biri Lizbon

Portekiz’in birçok sörf kasabası benzersiz bir şey sunar. Ve her birinin kendi kişiliği vardır. En bilinenlerinden biri, Lizbon’dan trenle kolay bir yolculuk olan ve 30 dakika içinde ulaşılabilen Cascais’dir. Başka bir pitoresk bölge olan Sesimbra da şehre sürüş mesafesinde. Atlantik Okyanusu’nun çok soğuk olduğunu unutmayın. Bu nedenle yaz aylarında güneşli günlerde bile bir dalış kıyafeti giymeyi bekleyin.

8-Bali, Endonezya


Birçok sörfçü, Bali’yi en iyi sörf noktası olarak görüyor. Çünkü bu tropikal bölge, yıl boyunca 60 farklı sol ve sağ el molasında olağanüstü sörf sunuyor. Genel olarak sakin rahat ortam dünyanın dört bir yanından sörfçüleri ve plaj severleri kendine çekiyor. Gezginler için ek bir bonus var. Fiyatlar bütçe dostu, çok sayıda uygun fiyatlı misafirhane ve yerel kafe var. Ve dünyanın dört bir yanından her yaştan diğer tutkulu sörfçülerle tanışacaksınız..

Sörf Nerede Yapılır Dünyanın En İyi Sörf Noktaları

9-Kosta Rika


Sörfçüler, Kosta Rika’nın neden dünyanın en mutlu yeri olarak anıldığını biliyor. Bu ülke, dünyanın en iyi sörflerinden bazılarına sahiptir. Karayip kıyılarında, en ünlü sörf molalarından biri. Kurak mevsimde (Kasım-Nisan) en iyi olan devasa dalgalarıyla güneydoğudaki Puerto Viejo’dur.

Ülkenin en iyi bilinen noktalarından biri, Aralık’tan Mart’a kadar en iyi yeni başlayanlar ve orta seviyeler için favori olan Witch’s Rock. Çeşitli sörf kampları ile yaşam tarzınıza ve seviyenize uygun bir sörf plajı bulmak kolaydır. Ve becerilerinizi geliştirmek için birçok fırsat vardır.

10-Fas


Dünyanın en iyi sörf yerleri listesinde Fas da var. Kuzey Afrika’da Fas, hem kuzeybatıya hem de güneybatıya bakan eşsiz kıyı şeridi boyunca çeşitli dalgalar sunduğu için yıl boyunca olağanüstü bir sörf yeridir. Ekim-Nisan arası, dünyanın dört bir yanından her seviyeden sörfçüyü kendine çeker.

Ancak daha büyük, daha güçlü dalgalar arayanlar için kış ortasında gitmek en iyisidir. Ziyaretçiler, sahil kasabalarındaki rahat sörf havasına bayılıyor. Ve çok çeşitli sakin sörf plajları için geri dönmeye devam eder.

Ünlü zorlu molalardan birkaçı La Source, Safi ve Anchor Point’tir. Yeni başlayanlar ve orta seviye sörfçüler için Essaouira ve Hash noktası daha yumuşak noktalardan ikisidir. Sahil boyunca tahta kiralayan çok sayıda dükkan var. Su burada soğuk, bu yüzden sıcak havalarda bile bir dalış kıyafeti şart.

11-Bondi Plajı Avustralya


Avustralya’nın en efsanevi sörf plajlarından biri dünyaca ünlü Bondi plajıdır. Sidney’in merkezine yaklaşık 6,4 km uzaklıkta yer alan bu şehir, önemli bir turistik cazibe merkezidir. Ve genellikle ziyaretçiler şehre geldiğinde ilk duraktır. Aynı zamanda yerliler için de bir favori.

Özellikle ağızları açık bırakan manzaralar. Kristal mavisi dalgaları ve yıl boyunca istikrarlı bir şekilde kabarmasıyla ünlü. Bondi’nin yıl boyunca dalgaları yakalamak isteyen tutkulu sörfçüleri çekmesi şaşırtıcı değil. Bu yazıda dünyanın en iyi sörf yerlerini öğrendik.

 

Dünyanın En Pahalı 10 Uçak Bileti Neredeyse Ev Parası 

Dünyanın En Güzel ve En Görkemli 15 Kilisesi Nerede

İsviçre Hakkında 35 İlginç Gerçek Her An Patlayabilirler