Pantolon Nasıl Onarılır Kot Pantolunu Yırtık Tamir Etme

Pantolun Nasıl Onarılır Kot Pantolunu Yırtık Tamir Etme

Pantolun Nasıl Onarılır Kot Pantolunu Yırtık Tamir Etme

Pantolon Nasıl Onarılır Kot Pantolunu Yırtık Tamir Etme…

Her güvenilir kot pantolon, bir aşamada içlerinde bir delik açar. Ancak bu, sonun başlangıcı anlamına gelmek zorunda değildir. Kaçınılmaz olan her seferinde yenilemek yerine, delik dikmeyi ve onarmayı öğrenerek en sevdiğiniz kot pantolonunuzun ömrünü uzatın. Başlamak için özellikle en iyi yer bir dikiş makinesinin nasıl kullanılacağını öğrenmektir. Neyse ki, düşündüğünüzden daha kolay ve bir kez ustalaştıktan sonra, kasık ve serseri bölgesindeki o kıtır kıtır delikleri o kadar çabuk onarırsınız!

Kot Pantolon Nasıl Onarılır, Pantolon Dikme Yöntemleri

Delikler veya yırtıklar başka türlü giyilebilir kot pantolonları mahvetmemelidir. Aslında, kot pantolonundaki delikleri yamalarken eğlenceli işlemeli desenler veya parlak renkli yama tasarımları kullanarak eski kot pantolonlara yeni bir soluk getirebilirsiniz. Bazı temel dikiş becerileriniz olduğu sürece, bir yama ve bazı basit dikiş işleri kullanarak çoğu deliği kolayca onarabilirsiniz.

Pantolon Nasıl Onarılır Kot Pantolunu Yırtık Tamir Etme

Yırtık Kotları Onarmanın 6 Yolu

Bir kot pantolondaki delikleri nasıl düzelteceğinizden emin değilseniz tek bir doğru yol olmadığını bilin. Rip tipine ve istediğiniz yama stiline bağlı olarak birkaç yöntem arasından seçim yapabilirsiniz. Bir dahaki sefere en sevdiğiniz kot pantolonunuzda yırtık gördüğünüzde endişelenmeyin.

1-Kotları İçeriden Yamalamak İçin Bir Dikiş Makinesi Kullanın!

Bu yöntem özellikle bir kot pantolonun ağındaki büyük veya küçük delikler için etkilidir. Tamamen görünmez bir tamir tekniği değildir. Ancak dikişler nispeten tespit edilemez. Deliğin kenarındaki yıpranan iplikleri kesmek için makas kullanın.

Kot pantolonunuzu ters çevirin ve kotunuzun yıkanmasına uygun bir kot parçası alın ve yüzü aşağı bakacak şekilde deliğin üzerine yerleştirin. Yamayı dikmeden önce yerinde tutmak için ya eriyebiliyor. Ya da yamanın kenarına çıkarılması amaçlanan gevşek bir geçici dikiş kullanın. Kot pantolonunuzu tekrar sağa çevirin.

Dikiş makinenizin altına yerleştirin ve makineye iplik geçirin. Kotunuza uyan bir iplik rengi kullanarak. Bir zikzak dikiş veya düz dikiş kullanarak hangisi kot kumaşınıza en uygunsa, deliğin birleştirici kenarlarını birbirine yapıştırmak için yama boyunca dikiş yapın. Jean’inizin kumaş örgüsüyle aynı yönde dikiş yaptığınızdan emin olun. Tamamlandığında, herhangi bir teyel dikişini kesin.

2-Ütüyle Yama Uygulayın!

Kot pantolon tamir etmenin en uzun ömürlü yöntemi olmasa da, ütüyle yama kesinlikle en basitidir. Jean renginize uygun bir ütüyle denim yama satın alın. Yamayı deliğin üzerine yerleştirin yapışkan arkası aşağıdadır. Böylece yamanın kenarı en az çeyrek inçlik bir kot kumaşı kaplar ve yamayı hafifçe bastırarak ütüleyin. İsterseniz, onarımı daha kalıcı hale getirmek için zikzak dikiş kullanarak yamanın kenarlarını dikebilirsiniz.

3-El Dikişi Temiz Bir Yırtık!

Özellikle elle dikiş, hiçbir kumaşın kaybolmadığı temiz bir yırtıkları onarmanın en basit yoludur. İlk olarak, bir ütüden gelen ısıyı kullanarak hasarlı alanın altına kumaş tamir bandı uygulayın. Ardından, yırtık kotunuza uyan bir iplik kullanarak yırtık kenarlarına sürfile dikin. Kot pantolonun iç kısmındaki kumaş tamir bandındaki fazla kumaşı kesin.

Pantolon Nasıl Onarılır Kot Pantolunu Yırtık Tamir Etme

4-Yama Dikişleri Kullanın

Özellikle yama, tek başına iğne ve iplik kullanarak delikleri onaran yamasız bir tekniktir. Yapacağınız yama okumaya benzer ve bir dikiş boyunca ilerlemeyen küçük delikler için en iyisidir. Yama yaparak kotları onarmak için deliğin altından başlayın. Mümkün olduğunca birbirine yakın paralel çizgilerde ileri geri giderek tüm deliğin üzerine dikey düz dikiş sıraları dikin.

Deliği dikey dikişlerle kapattıktan sonra, ilk dikişlerinize dik olan dikiş sıralarında ipliği yatay olarak örün. Bu, tüm deliği dolduran bir dokuma deseni oluşturacaktır. Dikiş makinesiyle yama en hızlı seçeneğinizdir. Ancak elle de yama yapabilirsiniz.

5-El Nakışı İle Delikleri Onarın!

Özellikle deliğin arkasına bir kumaş yama yerleştirin ve kotunuza sabitlemek için yamanın üzerine el nakışı dikişleri yerleştirin. Dilediğiniz deseni işleyebildiğiniz için bu yöntem eski kot pantolonları eğlenceli süslemelerle süslemek için harika bir yoldur.

6- Sashiko Nakışı Kullanarak Bir Yama Uygulayın

Sashiko nakışı, Japon kültüründe boro tekstilleri onarmak için geleneksel olarak kullanılan dekoratif bir dikiştir. Kot pantolonu özellikle sashiko nakışı kullanarak onarmak için, yama olarak kullanmak üzere bir kumaş parçası seçerek başlayın. Ve deliğin kenarını kapladığından emin olun. Yama Sashiko benzersiz bir tasarıma sahiptir.

Geleneksel olmayan bir renk veya desen ile bir kumaş yama kullanmak korkmayın. Öncelikle yamayı deliğin üzerine geçici olarak sabitlemek için bir kumaş tutkal çubuğu kullanın. Eşsiz sashiko dikişlerinizi sergilemek istediğinizi varsayarsak, bir nakış rengi veya sashiko seçin. Kotunuzun renginden öne çıkan iplik. Ardından, en az dört ipliği uzun bir nakış iğnesine geçirin.

Kumaş yamasının bir tarafının kenarına paralel bir dizi hareketli dikiş işleyerek yama işlemine başlayın. Yamanın tamamı dolana kadar paralel koşu dikişleri eklemeye devam edin. Bu yazıda Kot pantolon nasıl onarılır, pantolon dikme yöntemleri hangileri onları öğrendik.

Kot Pantolon Nasıl Onarılır, Pantolon Dikme Yöntemleri Video

Kırık Bir Fermuar Nasıl Tamir Edilir İşte Yöntemi

Tişörtler Hakkında 10 Fantastik Gerçek İşte En Pahalısı

Erkekler İçin En İyi Yazlık Keten Gömlekler 10 Model

Bayraklar Hakkında İlginç Gerçekler Dünyanın En Eskisi