Heligan’ın Kayıp Bahçeleri Nerede Olağanüstü Güzellik

Heligan'ın Kayıp Bahçeleri Nerede Olağanüstü Güzellik

Heligan'ın Kayıp Bahçeleri Nerede Olağanüstü Güzellik

Heligan’ın Kayıp Bahçeleri Nerede Olağanüstü Güzellik…

Birçoğumuz şu anda uluslararası seyahat edemiyoruz. Ancak gelecekteki tatillerimizin hayalini kuruyoruz ve nihayet rezervasyon yapabileceğimiz ana atlamayı bekliyoruz. İlk durağımız mı? İngiltere, Cornwall’daki Mevagissey’e yakın bir yerde bulunan muhteşem Kayıp Heligan Bahçeleri.

Heligan’ın Kayıp Bahçeleri Kim Tarafından Ve Ne Zaman Yapıldı?

Birleşik Krallık’taki bu hazine, şimdiye kadarki en popüler botanik bahçelerinden biri ve bu şaşırtıcı heykel ve bitki fotoğraflarını gördüğünüzde bunun bir nedeni var. Heligan’ın bahçelerini, 18. yüzyılın ortalarında Cornish Tremayne ailesi yaptı. I. Dünya Savaşı’ndan sonra ihmal edilen restorasyon ancak 1990’lı yıllarda olmuş. Ancak Avrupa’nın en büyük bahçe restorasyon projesine dönüşmüştür.

Heligan'ın Kayıp Bahçeleri Nerede Olağanüstü Güzellik

Heligan’ın Kayıp Bahçeleri’nde Neler Var

Birinci Dünya Savaşı sırasında faaliyet durdu. Çünkü toprağı canlı tutan bahçıvanların çoğu savaşta savaşmak için gönderilmiş ve çoğu geri dönmedi. Bu yüzden bahçeler restorasyondan yıllar sonra üzücü bir duruma düştü.

Ziyaretçiler, bir dizi asırlık göle ve farklı bahçelere bakan devasa kamelyalara ve orman güllerine dalabilirler. Bir favori “Orman” olarak bilinir ve sonsuza kadar kaybolmak isteyeceğiniz subtropikal ağaç eğrelti otlarından oluşan vahşi bir alandır. Bu bölgede sizi tropik bir harikalar diyarına, belki de Kosta Rika’ya götürecek bir Orman Halat Köprüsü var?

Heligan'ın Kayıp Bahçeleri Nerede

Heligan’ın Kayıp Bahçeleri Nerede?

Birleşik Krallık’ın kasvetli havasına alışmış olanlar için, tüm ülkedeki tek açık hava Ormanına kaçabilirsiniz. Bahçenin manzaraları ve yapıları, hayal gücünüzü neredeyse hiç kullanmanıza gerek kalmayacak şekilde düşünüp oluşturmuşlar. Arazi ilham periniz olurken, yükselen bambudan bir tünelde yürüyün.

Ve bu bahçe sadece görünüm için değil. Satılık taze ürünler sunan tam işlevli bir sebze ve meyve bahçesi. Bize göre bu, çiftçi pazarına gitmekten çok daha iyi. Soğuk iklimde ananas yetiştirme yöntemi olan bu 200 dönümlük alanda rüya gibi bir ananas çukuru var. Bunların çoğu artık İngiltere’de yok.

Heligan'ın Kayıp Bahçeleri Nerede

Heligan’ın Kayıp Bahçeleri’nde Gezilecek Alanlar

Romantizm sizin işinizse, tarihi patikalarla birbirine bağlı yapılarıyla 200 yıllık bir romantizm merkezi. Zevk Alanları’na bir göz atın. Kuzey Bahçeleri’nin ünlü bir üyesi, cadı süpürgesine benzeyen büyük bir büyüme ile devasa ve eski bir Douglas Köknar ağacı olan Cadılar Süpürgesidir.

Heligan'ın Kayıp Bahçeleri'nde Gezilecek Alanlar

Ziyarete gelen çocuklar ve hayvanseverler, uyum içinde yaşarken özgürce dolaşan kazlara, ördeklere, sığırlara ve tavuklara merhaba demeye bayılacaklar. İnsanlar tarafından korunurken, flora ve faunanın bu toprakların gerçek patronları olduğu açık ve bu mantıklı! Her şeyden önce onlara aitti.

Heligan'ın Kayıp Bahçeleri heykelleri

Parkın İçindeki İkonik Heykeller Dikkat Çekiyor

Ve son olarak, kesinlikle en az değil heykeller. Bu ikonik heykeller, onları çevreleyen doğayla bütünleşmiştir. Özellikle de Woodland Walk’u işaret eden Mud Maid, Grey Lady ve Giant’s Head. Biri, üzerinde giysi ve saç gibi görünen yeşilliklerle yan yatan bir kadını andırıyor.

Heligan'ın Kayıp Bahçeleri heykelleri

Heligan'ın Kayıp Bahçeleri heykelleri

Kuzey Kutbuna Nasıl Gidilir Bu 4 Yolu Deneyin

Parga Gezi Rehberi Parga’da Yapılacak Keyifli Aktiviteler

Vietnam’da Gezilecek Yerler Ve Gezi Rehberi

Çin Hakkında 20 Çılgın Gerçek Erkek Yumurtaları Ünlü