Sadece Japonya’da Var Olan 5 Garip Şey Sizi Şaşırtacak

Sadece Japonya’da Var Olan 5 Garip Şey Sizi Şaşırtacak…

Yükselen güneşin ülkesi Japonya, sürekli ilginç yeniliklerle karşımıza çıkan harika bir ülke. Aslında, bazı Japon icatları o kadar tuhaftır ki, anlaşılmazdırlar. Neredeyse her şey için otomatlardan ve özellikle  ahtapot aromalı dondurmaların bulunduğu kafelere kucak açan Japonya, yaratıcılığıyla dünyayı şaşırtmayı asla bırakmaz.

İşte yalnızca Japonya’da bulunabilecek en tuhaf şeylerden bazıları:

1-Kucaklaşma Kafeleri

Cuddle Cafe’lerin Japonya‘da büyük bir pazarı var. Japonların her zaman ne kadar sıkı çalıştıklarını göz önünde bulundurarak, bu dükkanlar veya kafeler insanların gerçekten hızlı bir şekilde dinlenmesini sağlar ve bu süre zarfında bir arkadaşları veya partnerleriyle hızlıca kucaklaşabilirler. Bu fikir bazılarına garip gelebilir ama aslında oldukça rahatlatıcı ve enerji verici.

Ahtapot Aromalı Dondurma
Sadece Japonya’da Var Olan 5 Garip Şey Sizi Şaşırtacak

2-Ahtapot Aromalı Dondurma

Evet, doğru okudunuz! Lezzet, bir deniz ürünleri sevgilisine lezzetli gelebiliyor. Ancak aksi halde oldukça garip. Yeni yemekler denemeyi seven insanlar için bu mükemmel bir fırsat gibi duruyor.

3-Shibuya Geçişi

Shibuya Geçişi, dünyadaki en yoğun geçişlerden biridir. Bugün, Asya kültürünün önemli bir parçası haline geldi ve zaman zaman biraz bunaltıcı olabiliyor.

Shibuya Geçişi japonya

4-Her Şey İçin Otomat

Japonya, özellikle otomatların sayısıyla ün yapmış bir ülke. Ülkenin hemen hemen her şey için bir otomat var, atıştırmalık veya iç çamaşırı olsun! Garip değil mi?

5- Dünyanın En Kısa Yürüyen Merdiveni

Dünyanın en kısa yürüyen merdiveninin Japonya’da bir mağazada olduğunu biliyor muydunuz? Ülke, yalnızca 834 mm uzunluğunda dünyanın en küçük yürüyen merdivenine ev sahipliği yapmasıyla Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi!

 

Japon Mutfağı Japon Kahvaltısı Nasıl Yapılır?

Japonya Hiroşima’da Gezilecek En İyi 8 Müzeye Bakın

İzmir Marşı’nın Japonca Versiyonunu Dinleyin