Netflix’in Çok İnternet Kullanmasını Nasıl Önleyebilirim

Netflix'in Çok İnternet Kullanmasını Nasıl Önleyebilirim

Netflix'in Çok İnternet Kullanmasını Nasıl Önleyebilirim

Netflix’in Çok İnternet Kullanmasını Nasıl Önleyebilirim…

Özellikle Netflix‘in 4K akış moduna bağımlıysanız, Netflix’in verileri ne kadar hızlı çiğneyebileceğine şaşıracaksınız ve hücresel veya ev veri sınırıyla uğraşıyorsanız bu bir sorun. Netflix‘te yalnızca standart tanımlı video izlemek bile her saat bir GB veri tüketir. Video kalitenizi HD’ye yükseltirseniz, bu miktar saatte yaklaşık 3 GB’a üç katına çıkar.

Ve Netflix’in Ultra HD (aka 4K) teklifleriyle tam anlamıyla doyarsanız, Netflix’in saatte 7 GB gibi büyük bir hızla silip süpürmesine hazır olun. Şimdi, sınırsız veri sunan bir internet servis sağlayıcınız olacak kadar şanslıysanız, kimin umurunda. Devam edin ve bu 4K Netflix videolarını kalbinizin içeriğine aktarın.

Netflix Ne Kadar İnternet Kullanıyor?

Netflix’e göre, standart tanımlı (SD) bir video akışı yaptığınızda saatte 1 GB veri kullanırsınız. Yüksek çözünürlüklü (HD) videolar ise saatte 3 GB kullanır. Ve 4K Ultra HD akışları, saatte 7 GB’a kadar video kullanır.

1 Saatlik Dizi Kaç GB Yer

İnsanlar özellikle film izlemek için 1 saatlik dizi kaç gb yer gibi soruların yanıtını merak ediyor. Bu, iki saatlik bir SD film akışı için yaklaşık 2 GB, HD sürümü akış için 6 GB veya 4K akış için 14 GB kullanacağınız anlamına gelir. Yarım saatlik bir TV programı SD versiyonu için 500 MB, HD versiyonu için 1.5 GB veya 4K için 3.5 GB olacaktır.

Netflix-çözünürlük-düşürme,-Netflix-Akış-Kalitesi-Değiştirme 

Netflix’in Çok Fazla Veri Tüketme Sorunu Nasıl Çözülür?

Ama kotalı bir internet kullanıyorsanız bu biraz zor görünüyor. Özellikle video izlemek internetin sınırlarını zorlayan bir olay.Kotanız sınırlıysa aylık sınırınızı daha da hızlı aşacaksınız.

İyi haber şu ki, Netflix’in veri kullanımının sorumluluğunu almak kolay ve doğru ayarları yaparsanız, Her gigabayttan saatlerce Netflix akışını sağlayabilirsiniz.

Tabii ki, Netflix veri kullanımınızı azaltmak için bir takas var. Yani video kaliteniz düşecek. Bu, verileri kaydetmek için daha bulanık bir görüntüye razı olmanız gerektiği anlamına gelir. Ve 4K veya hatta HD video kalitesi sunan bir Netflix planı için fazladan ödeme yapıyorsanız ve Netflix’in veri kullanımını gerçekten azaltmanız gerekiyorsa, muhtemelen abonelik seviyenizi yeniden düşünmeniz gerekiyor.

Netflix çözünürlük düşürme Netflix Akış Kalitesi Değiştirme

Bir web tarayıcısında Netflix’e gidin, profilinizi seçin, sayfanın sağ üst köşesindeki profil simgenizi tıklayın. Ve ardından Hesap öğesini seçin. Ardından, Profil ve Ebeveyn Denetimleri bölümüne gidin. Profilinizin yanındaki aşağı oku tıklayın, ardından Oynatma ayarları yanındaki Değiştir’i tıklayın.

Not : Oynatma ayarları her profil için ayrıdır. Bu nedenle evinizdeki herkesin Netflix hesabındaki tüm profillerin ayarını değiştirdiğinizden emin olun.

Netflix çözünürlük düşürmek için şimdi bir veri kullanım ayarı seçme zamanı ve dört seçeneğiniz var:

Otomatik: Netflix’in mevcut bağlantınıza göre bir veri kullanım ayarı seçmesine izin verir. Netflix veri kullanımınızı azaltmanız gerekiyorsa bu seçeneği seçmek istemezsiniz.

Düşük: Saatte yalnızca 0,3 GB veri tüketerek “temel” video ve ses kalitesi sunar. Netflix veri kullanımınızı gerçekten minimumda tutmanız, ancak bulanık, lekeli video kalitesi beklemeniz gerekiyorsa en iyisidir. Harika değil, ama izlenebilir (iyi, zar zor).

Netflix video kalitesi ayarları nasıl değiştirilir

Netflix Bir Saatte Kaç GB İnternet Yer

Orta: Saatte 0,7 GB’a kadar veri kullanarak video ve ses kalitenizi standart tanımlı seviyelere getirir. Temel olarak, burada bir telefonda iyi görünen, ancak 65 inç 4K TV’nizde. Örneğin daha az olan DVD kalitesinden bahsediyoruz. Yine de, Orta kalite, Düşük’ten gözle görülen bir adımdır.

Yüksek: Yazacak verileriniz varsa, Yüksek ayarı, HD video için saatte 3 GB’a veya 4K (veya “Ultra HD”) video için 7 GB’a kadar kayıt yaparken en iyi video kalitesini sunar. Harika görünüyor, ancak bir ev veya hücresel veri sınırınız varsa, dikkat edin.

Bu kadar! Yeni Netflix video kalitesi ayarlarınız, bilgisayarlar, akış cihazları, akıllı TV’ler ve telefonlar dahil olmak üzere Netflix akışı yaptığınız tüm cihazlara uygulanacaktır.

Telefonda Netflix Akış Kalitenizi Nasıl Değiştirirsiniz?

Web’deki Netflix veri kullanımınızı düşürdüyseniz, ayarlarınız bir telefondaki Netflix kullanımı için de geçerli.

Bununla birlikte, evde Netflix veri kullanımı konusunda endişelenmiyorsanız ancak Netflix’i hücresel ağ üzerinden izlemekle ilgileniyorsanız, standart Netflix kullanımınızı Otomatik veya Yüksek olarak ayarlayabilir ve ardından veri kullanımını telefonunuz için özel olarak ayarlayabilirsiniz. Örneğin:

Netflix mobil uygulamasını açın, profilinizi seçin. Sağ üst köşedeki profil simgenize ve ardından Uygulama Ayarları’na dokunun.

Video Oynatma ayarına dokunun! Ardından bir seçenek belirleyin. Otomatik (GB başına dört saate kadar akış). Yalnızca Wi-Fi, Verileri Kaydet (GB başına altı saate kadar akış). Veya Maksimum Veri (20 başına 1 GB’a kadar) dakika, bu yüzden bunu yalnızca sınırsız bir veri planınız varsa seçin).

Netflix videoları indirmeyi planlıyorsanız, İndirilenler bölümünü de kontrol ettiğinizden emin olun. Yalnızca Wi-Fi seçeneğiyle gitmenizi öneririz.

 

Netflix Televizyona Nasıl Kurulur İşte Kurulu Olan TV’ler

Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi 11 Netflix Belgeseli

En İyi Mini Diziler Listesi Netflix’te Ne İzlenir?