Gölgede Büyüyen Ve Rengarenk Açan 6 Çiçek Türü

Gölgede Büyüyen Ve Rengarenk Açan 6 Çiçek Türü

Gölgede Büyüyen Ve Rengarenk Açan 6 Çiçek Türü

Gölgede Büyüyen Ve Rengarenk Açan 6 Çiçek Türü…

Bahçecilik, harika bir sonucu olan büyüleyici aktivitelerden biridir. Bahçenizde veya bahçenizde büyüyen bitkiler sadece iyi bir üretkenlik duygusu geliştirmekle kalmaz, aynı zamanda kapsanan alana çarpıcı bir görünüm kazandırır.

Güneş İstemeyen Gölgeyi seven ve Gölgede Büyüyen Çiçekler

Bitkiler rengarenk çiçekleri açtıklarında daha da güzel bir görünüm verirler. Rengarenk çiçekler balkon, avlu veya bahçeye taze ve dingin manzaralar katar. Ayrıca bahçeniz içi düşünürseniz gece açan ve tatlı kokusu olan 10 çiçek türünü görmek için tıklayın.

Güneş gerektiren birçok güzel büyüyen rengarenk çiçeğin yanı sıra, bazı çiçekler gölgeyi sever. Gölgeyi seven ve gölgede büyüyen çiçekler bazı bahçelerde ve iç mekanlar için daha uygundur. Ve iç mekanlarda veya güneş ışığını daha az kaplayan veya hiç kapatmayan alanlarda büyümeye uygundur.

Gölgede Büyüyen Ve Rengarenk Açan 6 Çiçek Türü

Güneşe ihityaç duymayan çiçekler bazen bahçede tercih sebebi olabiliyor. İşte gölgeyi seven çiçekler

 

1- Menekşe


Menekşeler, Violaceae familyasına ait çiçekli bitki cinsidir. Menekşeler, ailedeki en büyük cinstir. Bu çiçekli bitkiler, gölgede hayatta kalma ve iyi büyüme eğilimindedir. Yaprakları kalp şeklinde olup çiçeklerinin rengi mor ve mavidir. Menekşe yaprakları ve çiçeklerinin yenilebilir olduğu ve A & C vitaminleri ile zenginleştirildiği bilinmektedir.

2-Kanayan Kalp Çiçeği


Adından da anlaşılacağı gibi sarı kanayan kalpler çoğunlukla sarımsıdır. Ancak aynı zamanda kırmızı, beyaz ve pembe renkte de gelirler. Bu çiçekli bitkiler, şifalı dağcıların bir türüdür. Ve aynı zamanda Dicentra Spectablis olarak da bilinir. Yaz ve ilkbaharda daha çok çiçek açarlar.

3-Hint Pembesi çiçeği


Hint pembe bitkileri ayrıca gölgeli alanlarda iyi yetişen gölge seven bitkilerdir. Bu bitkiler Kuzey Amerika’ya özgüdür. Büyümeleri kolaydır ve az bakım gerektirirler. İsminden farklı olarak bu bitkilerin çiçeklerinin rengi içte sarı, dışta kırmızıdır.

4-Çuha Çiçeği (Primula)


Çuha çiçeği, gün başladığında en erken çiçek açan çiçeklerdir. Primulaceae familyasına aittirler ve bitkisel çiçekli bitkilerin bir cinsidir. Gölgelere karşı oldukça toleranslıdırlar. Ve neredeyse hiç güneş ışığı gereksinimi olmayan gölgeli bölgelerde son derece iyi büyürler. Bu çiçeklerin renkleri pembe, beyaz, leylak, mavi ve mordur.

5-Çan Çiçeği (Bellflowers)


Çan çiçekleri, adını çan şeklindeki çiçeklerinden almıştır. Campanula olarak da bilinirler ve Campanulaceae ailesine aittirler. Bu çiçekli bitkilerin açık gölgede iyi büyüdüğü bilinmektedir. Birçok bahçe ortamında güzel bir örtü sağlarlar ve çiçekleri mavi, pembe, beyaz ve kırmızı gölgelerde çiçek açar.

Çan Çiçeği

6-Fuşya Çiçeği


Fuşya, Orta ve Güney Amerika’ya özgü, ancak dünyanın her yerinde yetişen eşsiz görünümlü çiçekli bir bitkidir. Daha popüler olarak sinekkuşu fuşyası olarak bilinirler ve çuha çiçeği ailesine aittirler. Fuşya bitkisinin rengi pembemsi gölgeden mor ve kırmızıya kadar değişir.

Yukarıda belirtilen birkaç çiçekli bitkinin yanı sıra, Gölgeyi seven ve gölgede büyüyen çiçekler ve arka bahçenizin gölgeli bölümünde iç mekanlarda yeterince yetiştirilebilen çok sayıda başka güzel görünümlü, ancak az bakım gerektiren çiçekli bitkiler de vardır.

 

Geceleri Oksijen Yayan 10 Bitki Odanızda Kullanın

Yılan Kovan Bitkiler Bahçeye Gelmesin Diye Bunu Yapın

Dünyanın En Yavaş Büyüyen 10 Bitkisi Koyun Yiyen Bitki