Galaxy S21 Ultra Kamera Özellikleri Hangisi Ne İşe Yarar

Galaxy S21 Ultra Kamera Özellikleri Hangisi Ne İşe Yarar

Galaxy S21 Ultra Kamera Özellikleri Hangisi Ne İşe Yarar

Galaxy S21 Ultra Kamera Özellikleri Hangisi Ne İşe Yarar…

Beş Samsung Galaxy S21 Ultra kameralarının özelliklerinin hepsini test ediyor ve size ne yaptıklarını ve bunları ne zaman kullanmanın doğru zamanını gösteriyoruz.

Yakın zamanda bir Samsung Galaxy S21 Ultra satın aldıysanız, bu telefonun çok sayıda kamera ile birlikte geldiğini biliyorsunuz. Samsung Galaxy S21 Ultra kamera sayısı tam olarak beş. Ve özellikle kamera donanımı nedeniyle, telefonun kamera kısmı telefonun geri kalanından biraz dışarı çıkmış durumda.

Ama neden bu kadar çok kamera var? Ve bu kameraların her birinin amacı nedir? Hepsi arasında farklılıklar var ve her birini kullanmak için en iyi zaman hangisi? Galaxy S21 Ultra’nın kamera özelliklerine bir göz atacağız. Ve ardından bu kamerayı ne zaman kullanmanız gerektiğini inceleyeceğiz.

Galaxy S21 Ultra Kamera Özellikleri Hangisi Ne İşe Yarar

Ön Selfie Kamerası

Öncelikle, Samsung Galaxy S21 Ultra‘da öne bakan kameraya bir göz atalım. Özellikle hepimizin çok fazla özçekim yaptığı bir dünyada, bu kesinlikle analiz edilmesi gereken en önemli kameralardan biridir.

Galaxy S21 Ultra Ön Selfie Kamerasının Teknik Özellikleri

Ön tarafta, S21 Ultra’nın 40MP kamerası var. S21 + ve S21’de yalnızca 10 MP ön kamera var. Ardından, tüm S21 serisi kameralar 80 derecelik bir görüş alanına ve aynı diyafram açıklığına sahiptir. Çok temel bir ifadeyle, diyafram, bir kamera merceğindeki ışığın içinden geçtiği açıklıktır.

Galaxy S21 Ultra Ön Kamerayı Ne Zaman Kullanmalısınız?

Öne bakan bir kamera, harika özçekimler veya sizin ve sizin tarafınızdan çekilen arkadaşlarınızın fotoğraflarını çekmek için mükemmeldir. Öne bakan kamera, tam olarak neyin resmini çektiğinizi görmenizi çok kolaylaştırır. Böylece fotoğrafı çekmeden önce her şeyin odakta olduğundan emin olabilirsiniz.

Aşağıdaki resimlerde bu ön kameranın ne kadar kaliteli olduğunu görebilirsiniz. Her saç telini, her eşsiz rengi ve hatta tek tek gözenekleri alıyor gibi duruyor.

S21 Ultra Arka Geniş Kamera

S21 Ultra’daki arka geniş kamera, telefonun ana kamerasıdır. Bu, diğer arkaya bakan kameralarla çok özel açılar veya yakınlaştırmalar elde etmeye çalışmadığınız sürece en sık kullanacağınız şeydir.

Galaxy S21 Ultra Arka Geniş Kamera Teknik Özellikleri

Bu, S21 Ultra’yı özellikle çekici kılan kameralardan biridir. S21 + ve S21’de yalnızca 12MP arka geniş kamera varken, S21 Ultra’nın 108MP kamerası var. Bu 108MP arka geniş kamera, dokuz pikseli tek ve daha büyük bir pikselde birleştirdiği piksel gruplamadan yararlanır. Ortaya çıkan dosyalar varsayılan olarak hala 12MP’dir, ancak çok daha fazla ayrıntı içerirler.

Alternatif olarak, S21 + ve S21’deki 12MP kameradan S21 Ultra’daki 108MP kameraya yapılan bu muazzam artış, isterseniz çok daha yüksek çözünürlüklü görüntüler üretebilir. S21 Ultra’nın geniş arka kamerası ayrıca, görüntülerinizin daha net çıkmasına ve renkleri daha canlı yakalamasına yardımcı olan Gelişmiş Remosaic işlemeyi kullanıyor.

Arka Geniş Kamerayı Ne Zaman Kullanmalısınız?

Bu, selfie olmayan herhangi bir resim için birincil kameranız olacaktır. Uzaklardan veya çok yakından fotoğraf çekebilirsiniz ve harika görünecektir. Aşağıdaki resimlerde, bu kameranın yakın çekimlerde nereye odaklanacağını ve arka planı nereye bulanıklaştıracağını otomatik olarak nasıl bildiğini görebilirsiniz.

S21 Ultra Arka Ultra Geniş Kamera

Samsung S21 Ultra’daki arka ultra geniş kamera, ikincil kamera. Çoğu resim için yukarıda bahsedilen geniş kamera kullanılacaktır. Ancak daha geniş bir görüş alanına ihtiyacınız varsa, ultra geniş kamera mükemmel olacaktır.

Galaxy S21 Ultra Arka Ultra Geniş Kamera Teknik Özellikleri

S21 Ultra’daki arka ultra geniş kamera, S21 + ve S21 ile aynı özelliklere sahip. 120 derecelik görüş alanına sahip 12 MP kamera. Bu kamera, arka geniş kameraya çok benzer şekilde çalışır. Sadece daha geniş bir görüş alanına sahiptir. Böylece bir resimde daha da fazla alanı yakalayabiliyor.

Samsung ayrıca bu 12MP kameraya Dual Pixel otomatik odaklama ekledi. Bu, esasen resimlerinizin daha kolay ve daha hızlı odaklanacağı anlamına geliyor.

Arka Ultra Geniş Kamerayı Ne Zaman Kullanmalısınız?

Resminize daha fazla alan eklemek istediğinizde arka ultra geniş kamerayı kullanmalısınız. Örneğin, geniş açılı kameranız istediğiniz her şeyi tam olarak çekmiyorsa, ultra genişliğe geçin. Bunu kamera uygulamanızdaki ultra geniş sembole dokunarak kolayca yapabilirsiniz.  Bu en soldaki seçenektir ve üç yaprak gibi görünüyor.

Aşağıdaki resimlerde, ultra geniş kameranın ne kadar ekstra alan içerdiğini görebilirsiniz. Soldaki resim, birincil arka geniş kamera ile çekildi. Doğru resim arka ultra geniş kamera ile çekildi. Bu lens, çok sayıda düz çizgi içeren fotoğraflara bir tür balık gözü görünümü verebiliyor. Ancak bu durumda, çok dikkat çekici değil.

"<yoastmark

Arka Telefoto Lensler: 3x Zoom ve 10x Zoom

S21 Ultra’daki iki telefoto lens, net, yakın fotoğraflar çekmeyi inanılmaz derecede kolaylaştırıyor. Bu lensleri her zaman kullanmayacaksınız, ancak onları bulundurmak kullanışlı.

Galaxy S21 Ultra Arka Telefoto Lensler Teknik Özellikleri

Her iki telefoto lens de 10MP’dir. Birincisi 3x büyütmede ve ikincisi 10x büyütmede, birlikte çalışırken 30x’e kadar büyütmeye izin veriyor. Ardından, birinci telefoto lens 35 derecelik bir görüş alanına izin verirken, ikincisi 10 derecelik bir görüş alanına izin verir.

Ayrıca, her iki telefoto lens de, yukarıda belirtildiği gibi, resimlerinizin daha kolay ve daha hızlı odaklanmasına yardımcı olan Çift Piksel otomatik odaklama özelliğine sahiptir. Bu, özellikle bir resim için çok yakınlaştırdığınızda yararlıdır.

Yakınlaştırma Kilidi Özelliği Var

S21 Ultra’da ayrıca 100x’e kadar büyütme yapmanıza olanak tanıyan bir dijital yakınlaştırma vardır. Büyük ölçüde yakın bir resim çekmeye çalışırken çekiminizin sabit kalmasına yardımcı olacak bir Yakınlaştırma Kilidi özelliği vardır.

Bu yüksek seviyeli dijital yakınlaştırma, kaliteden ödün veriyor, bu yüzden çok sık kullanmamalısınız. Aşağıdaki kamera örneklerinde, her iki telefoto lensi de çalışırken görebiliyor. Ve ürettikleri ayrıntı düzeylerini karşılaştırabilirsiniz. En soldaki resim birincil arka geniş kamerayla çekildi. Ortadaki ilk telefoto lens 3x yakınlaştırma ile ve sağdaki ikinci telefoto lens 10x yakınlaştırma ile çekildi.

Telefoto Lensleri Ne Zaman Kullanmalısınız?

Samsung Galaxy S21 Ultra’daki telefoto lensler, ayrıntılardan ödün vermeden yakınlaştırılmış fotoğraflar çekmenizi sağlar. Özellikle bu lensler büyük olasılıkla günlük yaşamınızda kullanılmayacaktır, ancak işte gerçekten kullanışlı olabileceği bir örnek.

Daha detaylı bir resmini görmek istediğiniz bir kuş veya başka bir vahşi hayvandan uzaktaysanız, S21 Ultra’daki iki telefoto lens, hayvanı rahatsız etmeden yakın ve kişisel olmanızı sağlar. Özellikle aşağıda çekilen üç fotoğraf aynı yerden ayakta çekildi. Böylece 10x büyütmenin nasıl göründüğünü kolayca görebilirsiniz.

Güzel Fotoğraflar Çekmeye Başlayın

Artık Samsung Galaxy S21 Ultra’daki kamera özellikleri ve ne yaptığını bildiğinize göre fotoğraf çekmeye başlayın! Özellikle her kamerayı en iyi şekilde nasıl kullanacağınızı biliyorsunuz. Ve oldukça harika fotoğraflar çekebilmelisiniz.

Ayrıca, S21 Ultra’daki tüm kameralar saniyede 60 kare hızında 4K çözünürlükte video çekebiliyor. Teknolojik olarak harika.

 

Samsung Galaxy S21 telefonunuzla yapılacak 9 şey

Ücretsiz İngilizce Öğrenmek İçin En İyi 20 Uygulama

Video Düzenleme İçin En İyi 24 Program Ücretsiz