Fransızca Öğrenmek İçin İzleyeceğiniz 10 Netflix Dizisi

Fransızca Öğrenmek İçin İzleyeceğiniz 10 Netflix Dizisi

Fransızca Öğrenmek İçin İzleyeceğiniz 10 Netflix Dizisi

Fransızca Öğrenmek İçin İzleyeceğiniz 10 Netflix Dizisi…

Uzun bir Netflix izleme işinin ardından bir suçluluk duygusundan nefret mi ediyorsunuz? Hepimiz oradaydık. Bir dahaki sefere, boş zamanınızı ve bir dil öğrenme aşkınızı bu inanılmaz Fransız Netflix dizisiyle birleştirin.

Fransızca öğrenmek istemiyor musunuz? Kendi evinizin rahatlığında İngilizce, Almanca veya İspanyolca öğrenmek isteyenlere tavsiye edebileceğimiz harika diziler var. Dil öğreniminizi bir sonraki seviyeye taşımaya hazır olduğunuzu hissediyor musunuz? Yurtdışında bir dil öğrenerek kendinizi tamamen dile kaptırarak Netflix‘te öğrendiğiniz her şeyi iyi kullanın.

İşte Fransızca Öğrenmek İçin En İyi Diziler

Fransızca Öğrenmek İçin En İyi Diziler

1- Le Chalet


Fransız Alpleri’nde eski dostlarla bir araya gelmeyi hayal edin ve kulağa mükemmel bir kaçış gibi geliyor… Ama bu ücra dağ evinde işler çabucak kararıyor. Dış dünyaya erişim olmadığından, hayatta kalma mücadelesi başlar. Sırlar, gerilim, çalkantılı zaman çizelgeleri… Daha ne isteyebilirsiniz ki? Aynı zamanda sadece altı bölüm uzunluğunda, böylece bir hafta sonundan daha fazla bağımlı kalma korkusu olmadan izleyebilirsiniz.

2-Dix Pour Cent


‘Dix Pour Cent’ veya ‘Menajerimi Ara’ İngilizce olarak, bir yetenek ajansında çalışan profesyonellerin hayatlarını takip ediyor. Mizahi yönüde olan dizi siz Fransızca pratik yaparken, Paris’teki medya endüstrisindeki yoğun bir ofiste nasıl bir şey olduğunu size anlatacak. Dizinin her bölümünde gerçek ünlüler kullanıldığı için, aynı zamanda ünlü Fransız ünlüleri de öğreneceksiniz.

3- Ozmoz


İngiliz Netflix bilim kurgu ‘Black Mirror’ı seviyorsanız,’ Osmosis’in tadını çıkaracağınızdan emin olabilirsiniz. Yalnızca sekiz bölüm uzunluğundaki bu gösteri, kullanıcılarının ruh eşlerini bulmalarını garanti ettiği söylenen yeni bir tanışma uygulamasıyla alternatif bir dünyada geçiyor. Şirket, kullanıcılarının yapmasını istediği tek şey, beyinlerinden veri indiren bir hapı yutmaktır.

4-Marsilya


Marsilya, Fransız eleştirmenlerden bazı sert eleştiriler almış olsa da, hala görülmesi gereken bir yer. Bu siyasi bir suç draması ve bir bütün olarak diğer kültürler hakkında daha fazla şey öğrenmekten hoşlanıyorsanız, gösterinin liman ortamı aynı zamanda İspanya, İtalya, Güney Afrika ve Akdeniz’den insanların bir karışımını da içerdiği anlamına gelir.

5- Cœur’u Planlayın


Plan Cœur, kelimenin tam anlamıyla ‘Kalp Planı’ anlamına gelir. Ancak İngilizce konuşan TV’de ‘Bağlantı Planı’ olarak eğiliyor. Netflix’in ikinci Fransızca dizisi olan Plan Cœur, ‘Marsilya’nın aldığı kötü eleştirilerin ardından izleyicilerin Fransız Netflix şovlarına olan inancını geri kazanma şansı olarak sayılır.

Netflix açıkça ‘Marsilya’ gibi yoğun suç dramalarına ara vermeye karar verdi. Eski sevgilisini atlatmaya çalışan ve sonunda bir erkek eskort için aşık olan genç. Bir bayanın peşinden giden mizahi bir romantik komedi.

Fransızca Öğrenmek İçin En İyi Diziler

6- La Forêt


Fransızca öğrenmek için en iyi diziler listesinin altıncı sırada La Forêt var. Hala Fransızca suç dizilerini izlemek istiyorsan ama eleştirmenler seni ‘Marsilya’dan uzaklaştırdıysa, belki onun yerine bu Fransız-Belçika dizisini deneyebilirsin. La Forêt, yakınlardaki bir ormanda genç bir kızın ortadan kaybolmasıyla ilgili bir polis soruşturmasının hikayesini anlatıyor. Gizemli bir geçmişi olan yerel bir öğretmen aramaya katıldığında, sırlar su yüzüne çıkar ve üzücü keşifler yapılıyor.

7- Les Témoins


Les Témoins veya ‘Witnesses’, bir başka Fransızca suç dizisi. Birinci sezonda polis, altı erkek cesedinin neden kazılarak gösteri evlerine yeniden yerleştirildiğini araştırıyor. Sezonda iki polis, on beş donmuş erkek cesedi bulunan bir otobüsü araştırıyor.

Aynı zamanda, genç bir kadın bir arabada uyanır ve önceki hayatından hiçbir şey hatırlamaz. Ama ikisi nasıl bağlantılı? Bu dizide dil öğrenimi çok kolay. Ancak sizi meşgul edecek kadar ilgi çekici ve merak uyandırıcı.

8- Les Grandes Grandes Tatilleri


Yalnızca beş bölüm uzunluğunda. ‘Les Grandes Grandes Vacances’ veya ‘The Long Long Holiday’ animasyonlu bir mini dizidir. Normandiya’ya bir tatil, Fransa’daki Nazi işgali ile uzattılar.

İki küçük çocuğu, büyükanne ve büyükbabalarını ziyaret etmek için kısa bir yolculukta pazarlık ettiklerinden fazlasını elde etmekle uğraşırken takip ediyorsunuz. Yedi yaş ve üstü çocuklar için derecelendirilmiştir. Ancak zorlu tema, dil becerilerinizin yine de test edileceği anlamına gelir.

9- Le Bureau des Légendes


The Bureau, Fransa’daki gizli güvenlik hizmetine bir bakış açısı sunuyor. Siyasi bir gerilim filmi. Eski casusların gerçek hesaplarına dayanarak, sahte kimlikler altında yaşayanların karşılaştığı kişisel zorluklar anlatılıyor. Neyse ki, ‘Büro’nun şu anda dört sezonu olduğu için çok fazla dil pratiği yapabileceksiniz.

10 -Buzul


Glacé veya ‘The Frozen Dead’, Bernard Miller’ın aynı adlı romanından sadece bir uyarlamadır. Başka bir suç gerilim filmi ve bu sefer başı kesik bir atın keşfiyle başlıyor… Sadece altı bölüm uzunluğunda. Ancak Fransızca becerilerinizi gerçekten test etmek istiyorsanız, temel aldığı kitabı da okuyabilirsiniz. Fransızca öğrenmek için en iyi dizileri öğrenmiş olduk.

 

En İyi Mini Diziler Listesi Netflix’te Ne İzlenir?

Tarihi Diziler Listesi Geçmişe Götürecek En İyi 12 Dizi

Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi 11 Netflix Belgeseli