Reklam Veren ve En Çok Para Kazandıran Siteler

Reklam Veren ve En Çok Para Kazandıran Siteler

Reklam Veren ve En Çok Para Kazandıran Siteler

Reklam Veren ve En Çok Para Kazandıran Siteler…

Reklam alma siteleri bir hayli fazla. İçerik oluşturmak harika olsa da, blogunuzdan para kazanmanın bir yolunu bulabilirseniz çok iyi olur. Web sitesi her ay ne kadar trafik çektiğine bağlı olarak, fazladan bir gelir akışı oluşturmak için kullanabileceğiniz birkaç reklam ağı vardır.

İçeriği araştırmak, planlamak, yazmak ve yeniden okumak için ne kadar zaman harcandığını düşünürsek, web sitenizden para kazanabilecek araçları keşfetmemek saflık olur. Reklam verme siteleri bu konu da büyük fırsatlar veriyor.

Reklam Veren Siteler Nasıl Çalışır?

Kısacası, bir blog reklam ağı, popüler markalar ve işletmelerle çalışır. En çok reklam veren siteler blogunuzdaki veya sitenizdeki boş alanı ağlarındaki reklam verenlere satarak bu markalarla geliştirdikleri ilişkiden yararlanmanıza yardımcı olurlar. Blog reklam ağı iyiyse, işin çoğunu sizin için yapacaklardır. Ödeme alma konusunda kullanabilecekleri birkaç fiyatlandırma modeli var.

BGBM fiyatlandırma modeliyle (genellikle en popüler olan), bir reklamın aldığı gösterim sayısına (başka bir deyişle, reklamı kaç ziyaretçi gördüğüne) göre ödeme alırsınız. Çok fazla web sitesi trafiği oluşturursanız, bu fiyatlandırma modeli sizin lehinize çalışacaktır.

Reklam Veren Siteler Nasıl Çalışır

TBM Fiyatlandırma Modeli

Hedef kitleniz daha küçükse ancak daha ilgili ise, TBM fiyat modeli sizin için daha iyi sonuçlar sağlayabiliyor. Gösterim sayısı için gelir elde etmek yerine, kazandığınız ekstra gelir, bir ziyaretçinin bir reklama kaç kez tıkladığına bağlıdır.

Bağlı kuruluş pazarlamasına zaten aşina iseniz, EBM’yi (edinme başına maliyet fiyatlandırma modeli) tercih etmeyi de düşünebilirsiniz. Yalnızca görüntülemeler veya tıklamalar için ödüllendirilmek yerine, bir gelir elde etmeniz için ziyaretçinin ürünü gerçekten satın alması veya kaydolması gerekir. Bu daha zor olsa da, kazanabileceğiniz komisyon genellikle daha yüksektir.

Sitelere reklam veren siteler hangileri? İşte size para kazandıracak siteler.

1-Google AdSense


1-Google AdSense

Google AdSense, muhtemelen en popüler ve en iyi bilinen reklam ağıdır. Blogunuz için çeşitli türde reklamlar sunduğundan, reklamların nasıl görünmesi ve nerede görüntülenmeleri gerektiğine karar verebilirsiniz.

Yine de, bir ödeme almak için her ay minimum 100 $ ‘a ulaşmanız gerektiğinden, önce trafiğinizi ve blog hedef kitlenizin boyutunu kontrol etmeniz çok önemlidir. Sonuç olarak, Google AdSense, daha fazla özelleştirme sunduğu ve oldukça saygın olduğu için en iyi seçeneklerden biridir.

2- Skimlinks


2- Skimlinks

Yahoo, Huffington Post ve Adobe gibi büyük markaların güvendiği Skimlinks, 60.000 yayıncıyla birlikte çalışarak dünya çapında 50.000’e yakın satıcıya bağlanmalarına yardımcı oluyor. Listemizde tartışılan diğer ağların çoğundan biraz farklı bir yaklaşım gerektirir. Ticaretle ilgili içerikteki ürün bağlantıları aracılığıyla ürettikleri satışların bir yüzdesini elde etmenize otomatik olarak yardımcı olan teknolojiyi kullanır.

Temel olarak tüm bağlantılarınızı bağlı kuruluş bağlantılarına dönüştürerek onları en iyi bağlı kuruluş pazarlama ağlarından biri haline getirir. Bu nedenle, çok sayıda ürün incelemesi yazarsanız veya bağlı kuruluş pazarlamasını keşfetmek istiyorsanız, yalnızca Skimlinks’i gözden kaçırmayın.

3- Infolınks


3- Infolınks

Infolinks, minimum ödeme 50 ABD doları olan Google AdSense’in yarısı olduğundan, hala daha küçük bir kitleye sahip olan yeni bloglar için harika bir seçimdir. Ayrıca, Infolinks’i kullanırken PayPal ve Payoneer’a ek olarak doğrudan banka havaleleri yoluyla da ödeme alabilirsiniz.

Kaydolmak hızlı ve kullanımı kolaydır. Yine de, reklam ortaklarının blogunuzu değerlendirmesi birkaç gün sürebilir.  Kontrol paneli o kadar modern olmasa da, kazancınıza göz kulak olmak yine de kolaydır. Her şey düşünüldüğünde, özelleştirebileceğiniz çok çeşitli reklam türleri (metin içi reklamlar dahil) sunarlar.

4- RevenueHits


4- RevenueHits

RevenueHits, bir CPA fiyatlandırma modeli kullanır. Bu nedenle, bir metrik olarak gösterimleri ve tıklamaları kullanarak size ödeme yapmak yerine, reklamınız bir ödeme kazanmak için bir kayıt veya satışla sonuçlanmalıdır. Bu modelin dezavantajı, blog ziyaretçileriniz reklamı yeni gördüyse, herhangi bir ödeme almayacağınızdır.

Bununla birlikte, gelir potansiyeli daha umut verici. Başarı öykülerinden bazıları, üç haftadan kısa bir sürede 14.000 dolardan fazla para kazandıklarını iddia ediyor. Infolinks’e benzer şekilde, minimum 50 $ ödeme ile para çekme seçenekleri olarak banka havalesi, PayPal ve Payoneer sunuyor.

5-Monumetrik


5-Monumetrik

2012’de kurulan Monumetric’e, eskiden Blogger Ağı da diyorlardı. Hedef kitlelerini blog yazarlarıyla sınırlamak yerine yayıncılara da pazarlama yapmak istediklerini fark ettikten sonra isimlerini Monumetric olarak değiştirdiler.

BGBM modelini kullandıklarında, her gösterim için bir ödeme alırsınız. Bununla birlikte, hak kazanmak için blogunuzun minimum trafiğinin en az 10.000 aylık görüntüleme olması gerekir. Ayrıca, trafiğinizin en az yarısı Avustralya, Birleşik Krallık, Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri’nden gelmelidir. Bu gereksinimleri karşılıyorsanız, Propel programına katılmak için yine de bir kerelik 99 $ ‘lık bir ücret ödemeniz gerekir.

Blogging Explorer’dan Mikke’ye göre, Google AdSense’ten Monumetric’e geçtikten sonra blog reklam gelirini% 1000 artırmayı başardı. Dolayısıyla, Google AdSense’e bir alternatif arıyorsanız, Monumetric’e göz atmak faydalı olabiliyor.

6-PropellerAds


PropellerAds

2011 yılında kurulan PropellerAds, ayda 70.000 reklam kampanyasına sahiptir. Ve 150.000 yayıncı tarafından güvenilmektedir. Self servis bir platformu var. Bu da kontrolün sizde kaldığı ve kampanyaları optimize etmek için ayarları iyileştirebileceğiniz anlamına gelir.

Pankartlardan push bildirimlerine kadar, PropellerAds çeşitli reklam türleri sunar. Monumetric’in aksine, PropellerAds daha az trafiğe sahip bloglara yöneliktir. En büyük avantaj, muhtemelen minimum para çekme tutarının sadece 5 $ olmasıdır. Ayrıca, ödemeler banka havalesi dahil olmak üzere çok çeşitli ödeme seçenekleriyle haftalık olarak yapılıyor.

7 – Media.net


7 - Media.net

Media.net, en büyük bağlamsal reklam ağlarından biridir. Ve WebMD, CNN, Good Housekeeping, Forbes ve CBS Interactive gibi web siteleri ve markalar tarafından güvenilmektedir. Aslında, web sitelerine göre, gelire dayalı olarak dünya çapında ikinci en büyük bağlamsal reklamcılık işi. Dahası, bunlar Bing ve Yahoo tarafından çalıştırılıyor.

Media.net’e başlamak kolay. Ancak tıpkı Infolinks’te olduğu gibi blogunuzu değerlendirip size yeşil ışık yakmaları birkaç gün sürebiliyor. Ayrıca, Google AdSense gibi, asgari ödeme de 100 $ ‘dır. Bununla birlikte, temel avantajlarından biri, minimum trafik gereksiniminin olmamasıdır. Bu, onları daha küçük veya daha yeni bloglar için iyi bir alternatif haline getirir.

8- AdThrive


8- AdThrive

Büyük bir kitleye sahip bir yaşam tarzı yazarıysanız, AdThrive’a göz atmayı unutmayın. Ebeveynlik, yemek, seyahat ve kendin yap konularına odaklanan bloglar çok daha iyisini yapma eğilimindedir. Ancak her türden blog AdThrive’ı kullanabiliyor.

En büyük faydalarından biri, sundukları finansal güvenliktir. Reklamcılar tarafından ödeme almasalar bile, yine de size ödeme yapacaklardır. Dahası, web sitelerindeki istatistiklere göre, onları kullanan bloglar, diğer büyük reklam sağlayıcılarına kıyasla ortalama% 67’lik bir gelir artışı elde etti. Aslında sitelerin% 100’ü aynı sayıda veya daha az reklamla daha fazla kazanç elde ediyor.

Bahsettiğimiz gibi, AdThrive, minimum trafik gereksinimi 100.000 olduğundan blogunuz çok fazla trafik alıyorsa yalnızca uygun bir seçenektir. Ayrıca, bu minimum trafik gereksinimlerini karşılasanız bile, oldukça seçicidirler.

9-BuySellAds


9-BuySellAds

1.200’den fazla yayıncı tarafından güvenilen BuySellAds, ayda en az 100.000 sayfa görüntülemesi çeken bloglar için başka bir alternatiftir. Listemizde bahsedilen diğer blog reklam ağlarından biraz farklı çalışır. Kısacası, BuySellAds ile, reklam verenler blogunuzda doğrudan BuySellAds pazar yeri üzerinden reklam alanı satın alabiliyor. Web sitelerine göre 4,500’den fazla reklam veren, işleri için BuySellAds hizmeti alıyor.

10- Mediavin


10- Mediavin

Yaşam tarzı nişindeyseniz yeterli web sitesi trafiği alamıyorsanız, Mediavine’e de göz atabilirsiniz. Mediavine ile web sitenizin yalnızca ayda en az 50.000 ziyaret alması gerekir.

İçerik oluşturucular tarafından kurulduklarından, ziyaretçilerinize nihai kullanıcı deneyimini nasıl sunacaklarını bilirler. Ve yüksek kaliteli içerik oluşturmaya ve markanızı büyütmeye odaklanmanız için neye ihtiyacınız olduğunu anlarlar.

11-Ezoic


11-Ezoic

Ezoic, yalnızca 10.000 aylık seansa ihtiyacınız var. Minimum ödemeleri yalnızca 20 $ olduğu için küçük markalar için başka bir iyi çözümdür. Ancak, ödemeler yalnızca 30 günde bir yapılıyor. Ayrıca, diğer bazı reklam ağlarının aksine, web sitenizin trafiğinin esas olarak ABD’den gelmesi gerekmez.

Diğer bir avantajı da Google Sertifikalı Yayıncı İş Ortağı olmalarıdır (AdThrive gibi). Bu, reklam optimizasyonlarının, reklam düzenlerinin ve uygulamalarının Google tarafından onaylandığından emin olabileceğiniz anlamına gelir. Aslında, yayıncılar için Google ödüllü bir platformdur.

12- Sovrn


12- Sovrn

Eskiden VigLink olarak adlandırılan Sovrn, bağlı kuruluş bağlantıları veya içeriksel reklam bağlantıları eklemek için kullanılabiliyor. Binlerce içerik oluşturucuya reklam araçları, hizmetleri ve teknolojileri sunar.

13-BlogHer


13-BlogHer

BlogHer, ziyaretçileriniz çoğunlukla kadınsa bunun için iyi bir seçim.  İşletmelerinden para kazanmak isteyen 10 milyondan fazla kadın işletme sahibine ulaşıyorlar. Dahası, SHE Media bağımsız kadın içerik yaratıcılarının işlerini büyütmelerine yardımcı oluyor. Bunun için yılda 15 milyon dolardan fazla fona katkı sağlar.

14- BidVertiser


14- BidVertiser

BidVertiser, neredeyse yirmi yıldır bu işin içinde. Bu süre zarfında, dünya çapında 80.000’den fazla yayıncı ve reklam verene hizmet verdiler. BidVertiser, blog yazarlarının trafiklerinden para kazanmalarına yardımcı olur. Bunun yanı sıra, ekstra para kazanmak için kendi tavsiye programlarına da sahiptir.

Web sitenize bir yönlendirme bağlantısı yerleştirir. Vir yayıncı veya aktif bir reklam veren olan her kullanıcı için para alabilirsiniz. Anlık bildirimlerden ekran afişlerine kadar, mobil ve masaüstü için çeşitli formatlar sunarlar. Minimum ödeme sadece 10 $ olduğundan daha küçük web siteleri için iyi bir seçenek.

WordPress Güvenliği Ve Sitenizi Korumak İçin 12 Adım