Japonya Hiroşima’da Gezilecek En İyi 8 Müzeye Bakın

Japonya Hiroşima'da Gezilecek En İyi 8 Müzeye Bakın

Japonya Hiroşima’da Gezilecek En İyi 8 Müzeye Bakın…

Japonya‘nın en büyük şehirlerinden biri olmasına rağmen, Japonya‘ya ilk kez gelen gezginler, bunun yerine Kyoto tarihini veya Tokyo’nun ihtişamını tercih eden Hiroşima’yı genellikle gözden kaçırır.Özellikle Hiroşima’daki müzeler, yerel yiyeceklerden tarihi yerlere kadar yapılan heyecan verici şeylerle dolu bir yer. En iyi şeylerden biri birçok müzeyi gezmektir.

İşte Japonya Hiroşima’da Gezilecek En iyi Müzeler

1- Hiroşima Barış Anıtı Müzesi


Şehrin merkezindeki Barış Anıtı Parkı içinde. Özellikle Hiroşima’nın en önemli müzelerinden biri ve zihinsel olarak ziyaret etmeye hazır olmanız gerekiyor. Dünya barışının ve nükleer silahların olmadığı bir dünyanın önemini iletmek amacıyla 1955’te hizmete girdi.

Müzenin içinde Hiroşima bombalamasının ayrıntıları var. Ona giden olayları öğreneceksiniz. Ve geride kalan fotoğrafları ve kişisel eşyaları göreceksiniz. Barış Anıtı Müzesi’ni çevreleyen parktaki anıtlarla birlikte, alan adaletini yapmak için birkaç saate ihtiyacınız olacak.

Müze, Hiroşima İstasyonu’ndan otobüsle yaklaşık 20 dakika (veya 30 dakikalık yürüme mesafesindedir). Hiroshima İstasyonu’nun güney çıkışında. A-3’ten Yoshijima için 24 Hiroshima Otobüsüne binmeniz ve Heiwa-Kinen Koen durağında inmeniz gerekir.

Japonya Hiroşima’da Gezilecek En iyi Müzeler

2- Hiroşima Kalesi Müzesi


Hiroşima Kalesi’nde bulunan bu müze, Edo döneminde Fukushima klanı ve Asano klanı tarafından kullanıldığı şekliyle Hiroşima şehri ve kalenin tarihinin yanı sıra samuray ailelerinin kültürü hakkında bir fikir veriyor. Ayrıca kalenin en üst katından şehrin panoramik manzarasının keyfini çıkarabilirsiniz. Ayrılmadan önce güzel arazilerde bir yürüyüşe çıkın. Kale için Kamiyacho-Higashi tramvay istasyonundan çıkın.

3- Ahşap Yumurta Okonomiyaki Müzesi


Ünlü okonomiyaki sosu üreticilerinin izniyle ikonik bir Hiroşima (ve Kansai) yemeğinin tarihini ve nasıl pişirileceğini öğreneceksiniz. Japon mutfağı hayranları için mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir yer:

Otafuku. Hiroşima’daki Hiroşima tarzı okonomiyaki, lahana, kızarmış erişte, sayısız sosla kızartılan baharatlı bir hamur içinde yeşil soğanlardan oluşur. II.Dünya Savaşı’ndan sonra ucuz yemek ihtiyacıyla birlikte, okonomiyaki gibi yemekler, Otafuku’nun en tanınmış çeşni markalarından biri haline gelmesiyle merkez sahneye çıktı.

Yumurta şeklindeki bu dev müzede yemeğin tarihini öğrenebilir, fabrikayı gezebiliyor. Ve hatta biraz okonomiyaki yapmayı deneyebilirsiniz. Ancak müzenin keyfini çıkarmayı seçerseniz, rezervasyonlar çevrimiçi yapılmalıdır ve etkileyici hediyelik eşya dükkanını ziyaret ettiğinizden emin olun. Müze, Inokuchi İstasyonu’na 10 dakikalık yürüme mesafesindedir.

4- Hiroşima Sanat Müzesi


Hiroşima şehrinin kendine özgü, dairesel sanat müzesi, ziyaret edilen sanat eserleri listesinde yer almalıdır. Sergiler, Chagall, Picasso, Monet ve Cézanne dahil olmak üzere Japonya ve Avrupa’dan önemli empresyonist ve neo-empresyonist eserler içeriyor.

Teşhir odaları, içindeki sanatı takdir etmeyi kolaylaştıracak şekilde temalıdır. Hepsini gözden geçirmek için yaklaşık bir saate ihtiyacınız olacak. Ayrıca, web sitelerinde kontrol edebileceğiniz bir dizi geçici sergiye de ev sahipliği yapıyorlar.

Öğle yemeğinden önce serinlemeye ihtiyaç duyuyorsanız, müze bünyesinde bir dükkan ve kafe de var. Şehir içi döngü otobüsü sizi doğrudan müzeye götürecektir veya Kamiya-cho-higashi istasyonundan hızlı bir yürüyüş mesafesindedir.

5- Mazda Müzesi


Mazda, Japonya’dan çıkan en ikonik otomobil markalarından biridir. Ve burası, en büyük fabrikalardan birini keşfetmek ve Japonya’daki otomobil tarihini öğrenmek için ideal bir yerdir.

Mazda Müzesi turları (İngilizce) günde bir kez yapılıyor. Ve web sitelerinden veya telefonla önceden rezervasyon yaptırmanız gerekir. Yürüyüşler, siz çağlar boyunca arabalarını, montaj hattını, gelecekteki gelişmeleri ve özel bir Mazda mağazasını gezmeden önce Mazda Merkez Ofisinde başlar.

Tur toplam 90 dakika sürüyor. Ve kendinizi genellikle bir araba tutkunu olarak görüp görmediğinizi görmek büyüleyici. Trene binerek Mukainada İstasyonu’na gidebiliyor. Güney çıkışından çıkıp müzeye 5 dakikalık yürüme mesafesinde olacaksınız.

6- Miyajima Tarih ve Folklor Müzesi


Miyajima’daki Itsukushima Tapınağı, Japonya’nın üç harika manzarasından biridir. Ve tapınağın hemen yanında Miyajima Tarih ve Folklor Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Bu müze, eski bir soya tüccarının evinde bulunuyor.

Ve ziyaretçilere yerel sanat ve modellerle adanın tarihi hakkında bilgi verir. Burada, bu görkemli yerin halk tarihini gösteren katlanan ekranlar ve model gemiler bulacaksınız. Şehirden oraya gitmek basit. Miyajima metro hattında hızlı bir yolculuk ve ardından Miyajima Feribotu ile kısa bir atlama gerektirir.

7- Yamato Müzesi (Kure Denizcilik Müzesi)


Ünlü Yamato savaş gemisini yaratmasıyla ünlü bir şehir. Kure’de bulunan bu müze, Japon gemi yapımı ve ilgili bilimsel teknoloji hakkında bilmeniz gereken her şeyi size götürüyor.

Müze, Japonya Askeri Öz Savunma Kuvvetleri arazisinin içinde yer alıyor. Ve ayrıca Yamato’nun bir kopyasını barındırır. Dördüncü kattaki gözlemevi de Küre Körfezi’nin muhteşem manzarasını sunuyor.

Oraya gitmek için, 55 dakika süren Kure’ye direkt trenle gidebilirsiniz. Ve ardından müze istasyondan sadece 10 dakikalık yürüme mesafesindedir. Kure’deyken, Sempuku Brewery’den yerel bir sake denediğinizden emin olun ve bir kase denizci yahnisini deneyin.

Japonya Hiroşima'da Gezilecek En İyi 8 Müzeye Bakın

8- Fukuromachi İlköğretim Okulu Barış Müzesi


Şimdi bir anma ve barış müzesi olarak korunan bu okul, atom bombası patlaması sırasında sıfıra en yakın okullardan biriydi. Öğrencilerin, öğretmenlerin kişisel bakış açıları nedeniyle bunu Barış Anıtı Müzesi’nden daha samimi bir deneyim olarak görüyor.

Bina hemen sonrasında geçici bir tıbbi yardım merkezi olarak kullanıldığından, okulun duvarlarına akrabalarınıza yazılan ve akrabalarınızdan gelen mesajları da göreceksiniz.

Bilgiler hem İngilizce hem Japonca olarak gösterilmekte ve ayrıca ziyaretçilere kısa bir film gösterilmektedir. Müze ziyaretçilere ücretsizdir ve Hiroşima İstasyonu’na 20 dakikalık yürüme mesafesindedir. Böylece Hiroşim’nın en önemli ve en iyi müzelerini öğrenmiş olduk.

Sonsuz Lavanta Tarlalarıyla Büyüleyen Furano Nerede

Japon Mutfağı Japon Kahvaltısı Nasıl Yapılır?