İşsiz Bir Kocayla Başa Çıkmanın 7 Yaratıcı Yolu

İşsiz Bir Kocayla Başa Çıkmanın 7 Yaratıcı Yolu

İşsiz Bir Kocayla Başa Çıkmanın 7 Yaratıcı Yolu

İşsiz Bir Kocayla Başa Çıkmanın 7 Yaratıcı Yolu…

Özellikle Pandemiyle birlikte işsizlik oranları da yükseldi. Hayatın stres yaratan ve zihinsel olarak yorucu bir tarafı var. İşsizlik ailede de bazen büyük bir gerginliğe ve strese de sebep olabiliyor. Özellikle işsiz olan erkek ise evde kavga gürültü eksik olmuyor. Erkek bu durumda psikolojik olarak kendini eşinin altında görmek istemediği için sürekli sorun çıkarabiliyor.

Bu durumda en çok zorlanan ise kadın olur.  Özellikle zor zamanlarda hayat arkadaşlarına yardım etmeye çalışırken, bu kadınlar kendileri de büyük bir kargaşa yaşarlar. Neyse ki, işsizlikle uğraşanlar için pek çok kaynak ve rehber var.

Çift Olumlu Seçime Karar Verebiliyor

İşsizlik, bir kişiyi ve bir çifti, aşırı güçlü, zayıf ve cesaretsiz hissetmesine neden olabiliyor. Aslında, iş arayan ortak, bir sonraki işi almak için önerilen tüm girişimleri takip edebiliyor. Ancak, kocanın işi güvence altına alması biraz zaman alabiliyor. Neyse ki, bu arada çift, sonunda ilişkilerini pekiştirebilecek olumlu seçimler üzerinde anlaşabiliyor.

İşte İşsiz Bir Kocayla Baş Etmenin Yolları

1-Doğru Dengeyi Bulmak

İşsizlik, bariz nedenlerden dolayı evlilik ilişkisine baskı uygular. İşsizliğin bir aile birimine getirdiği mali zorluğun yanı sıra, çalışmaya devam eden bir hayat arkadaşı, sıkıntılı, depresif bir ailenin geçimini sağlayan bir ailenin yönetiminde kendi sorunları ile yüzleşir.

İsteğe bağlı işi artık bir çiftin tek gelir kaynağı olan bir eş, birden bire faturalarını ödemenin yükünü omuzlayabiliyor. Dahası, travma geçirmiş, huzursuz bir kocaya danışman ve amigo rolünü de oynamalıdır.

Bu durumda sıkışan her kadın, şefkatli bir yardımcı ile akıl hocası arasında ince bir çizgide yürür. Bakıcı bir kişiliğiniz varsa, hayat arkadaşınıza kendi hoşgörüsüne ve eylemsizliğe takılıp kalmaya rıza gösterme eğilimini izlemeniz gerekebiliyor. Bu arada, çok fazla bastırırsanız, soğuk ve acımasız olarak çıkma riskiniz olabiliyor.

İşsiz Bir Kocayla Başa Çıkmanın 7 Yaratıcı Yolu

2-Neyin Geleceğini Tahmin Edin

İşsizlikten sonraki en erken fırsatta, siz ve daha iyi olan yarınız birlikte oturmalı ve istihdam arayışı stratejisi belirlemeli. Ve işsizlik stresine eşlik eden çatışmaları kaldırabileceğiniz veya muhtemelen sınırlayabileceğiniz yollar hakkında konuşmalısınız.

Önümüzdeki Günler Basit Olmayacak

Bir saldırı planı düşünmek için özellikle kafa kafaya verin. Çünkü aslında bu zorlu ve sert koşullarda ilişkinizi zayıflatabilecek katıksız baskı ile başa çıkmanız gereken şey budur.

3-Birbirinize Çok Sert Davranmayın

İşsiz bir koca ile nasıl başa çıkılır? Başlangıç ​​olarak, işsizliği geçici ve yönetilebilirsiniz. Özellikle bunu öyle halleden bir durum olarak gören bir tutum takın.

Bununla birlikte, yolculuğunuzda hem meşgul hem de bilinçli kalırsanız, başka bir faaliyetin uzun vadede sonuçlanması ihtimali vardır.  Sağlam bir bakış açısı sağlayın. Geleceğin bu deneyim yoluyla ikinize de göstermeye çalışabileceği şeye açık olun.

4-Birbirinizi Sürekli Yükseltin

İşsiz bir kocayla baş etmek için, tek başınıza veya arkadaşlarınızla zaman planlayın. Birlikte veya tek başınıza özellikle arkadaşlarınızla buluşun. Ancak bunu çok abartmayın.

Sevdiklerinizin, kendinize harcadığınız zamanın, bir olduğunuzda daha iyi bir hayat arkadaşı olmanızı sağlayacağını anlamasına yardımcı olun. Aslında, en iyi zamanlarda bile, kendi yan ilgi alanlarınızı ve ilgi alanlarınızı geliştirmek harikadır.

5-Hayat, İyi Ve Kötü Günlerin Birleşimidir

İşsiz Bir Kocayla Başa Çıkmanın 7 Yaratıcı Yoluİşsiz bir koca ile nasıl başa çıkılır? Yapmanız gereken en önemli şey, özellikle harika günler ve korkunç günler geçireceğinizi kabul etmektir.

Harika günlerde, onları neyin harika kıldığını inceleyin. Özellikle pozitif enerjiyi sürdürmek, birlikte vakit geçirmek, sabah egzersizi, dua vakti vb. Yaklaşımları kavramsallaştırın.

Makul bir şekilde beklenebileceği kadar günlük bir pratiğe devam edin. Ortak sorumluluk sahibi olun. İkiniz için de günlük plan yapın. Olası çalışan buluşmaları, bireysel düzenlemeler, evdeki görevler vb.

6-Hayat Devam Ediyor

İşsizlik, bireylerin geri çekilmesine neden olabiliyor. Ancak sonuçta sosyal olarak bağlantısız olmaktan kaçınabiliyor. Hafta içi  görevlerini ve sosyal sorumluluklarını yerine getirmeye devam et. Yol arkadaşlarınızla ilerlediklerinizi sunun. Şimdi daha önce hiç olmadığı gibi birbirinizi desteklemelisiniz. Stresinizi atmaya yardımcı olacak aktiviteler planlayın.

Temiz havada dışarı çıkın, bisiklete binin, piknik yapın. İş endişelerini bir kenara bırakıp sadece eğlenmeye odaklanmayı kabul ettiğiniz bir zaman planlayın. Rahatlayın ve pozitif enerjinin iki taraftan yayılmasına izin verin.

7-Bunun Geçici Bir Durum Olduğunu Unutmayın

Eşiniz aşırı bir stres ve kaygı yaşıyordur. Ancak işler karışırsa bu kadına da yansır. Sizi bu sınavdan geçirecek enerji, sempati, hoşgörü ve bilgi için dua edin. Ayrıca, şunu hiç hep hatırlayın; her mevsim gibi bu da geçecek!

 

Kendinizi Yalnız Hissettiğinizde Yapabileceğiniz 12 Şey

Aşk Acısını Hafifletmek İçin Önemli İpuçları

İlişkide Etkili İletişimin Önündeki Engeller Nasıl Kaldırılır?