Botoks Ve Dolgu Arasındaki Fark Nedir Nereye Uygulanır 

Botoks Ve Dolgu Arasındaki Fark Nedir

Botoks Ve Dolgu Arasındaki Fark Nedir

Botoks Ve Dolgu Arasındaki Fark Nedir Nereye Uygulanır 

Enjekte edilebilir maddeler söz konusu olduğunda, nereden başlayacağınızı bilmek zor olabiliyor. İnce çizgileri ve kırışıklıkları tedavi etmek veya belki sadece biraz dolgunluk ve yumuşatma istiyorsanız, Botoks mu yapmanız gerekir yoksa dolgu mu? Yüzünüzün tedavi etmek istediğiniz bölgesine bağlı olarak ikisi de olabiliyor. Kırışıklıkları önlemek için bu ipuçlarını izleyin.

Botoks Ve Dolgu Arasındaki Fark Nedir?

En basit haliyle Botoks ve onun gibi nöromodülatörler kasları gevşetirken, dolgu yüzün bölgelerine özellikle hacim kazandırır.

Botoks Yüzün Neresine Yapılıyor?

Botoks kullanımı için en yaygın alanlar alın, kaşlar ve kaz ayaklarıdır. Bu, son zamanlarda Y kuşağı için internette gezinirken ve evde kamerayı normalden daha sık kullanan bireyler için daha da arttı.Daha az tedavi edilen bölgeler arasında hindi boynu, kare çene, sigara içen kişinin dudakları ve bastırıcı ağız kenarları.

Hangi Durumlarda Botoks Yapılıyor?

Kırışıklıkların oluşmasını önlemek için Botoks önleyici, enjekte ederek ve bölgeleri tedavi ederek de kullanılabiliyor. Ayrıca özellikleri geliştirmek için Botoks’u da kullanabilirsiniz.

Örneğin, kaş kemerini kaldırmak veya şekillendirmek için Botoks kaş kaldırma, dudak hacmini ve belirginliğini artırmak için dudak kaldırma, çene çizgisini inceltmek için çene açısında ve hatta sakızlı bir gülümsemeyi iyileştirmek için de kulanılıyor.

Botoks Ve Dolgu Arasındaki Fark Nedir Nereye Uygulanır 

Botoks Kasın Hangi Kısmına Enjekte Ediliyor?

Nöromodülatörler kasın karnına enjekte ediliyor. Ancak yüzün yüzün farklı yerlerinde ve derinliklerinde bulunan üst üste binen pek çok kas katmanına sahip olduğunu ve her birinin hem hareketsiz haldeyken hem de animasyon sırasında bir çekme uygulanıyor.

Çok yakındaki diğer kasların istenmeyen zayıflamasına neden olmadan, hareketi doğru, istenen şekilde etkilemek için, hem doğru yerde hem de uygun derinlikte ve uygun miktarda doğrudan hedef kasa enjekte edilmelidir.

Botoks Yanlış Yere Uygulanırsa Ne Yapmalı?

Botoks yanlış kası etkileyerek istenmeyen bir etki yaratırsa, bunu tersine çevirmenin bir yolu yoktur. Sadece 3-4 ay beklenmelidir.

Botoks’un Sonuçlarını Görmek Ne Kadar Sürer?

Botoks’tan elde edilen sonuçlar 1-3 gün içinde etkili olmaya başlar. Ve fark edilebiliyor hale gelebiliyor. Ve enjeksiyondan 7-10 gün sonra tam olarak etkisini gösterir.

Botoks İçin Bazı Etiket Dışı Kullanımlar Nelerdir?

Etiket dışı bir kullanım, orada güvenli olmadığı anlamına gelmez. Aynı madde onay alanından sadece inç veya daha az enjekte edildi.

Botoks Ve Dolgu Arasındaki Fark Nedir Nereye Uygulanır 

Botoks Hangi Hastalıklar İçin Yapılıyor?

Çene ağrısı, bir migren tedavisi, yüz felci veya spazmdan sonra yüzü daha simetrik hale getirmenin bir tedavi yolu olarak kullanılıyor. Benzer şekilde, hindi boynu, kare çene ve sigara içenlerin dudakları, belirli kozmetik sorunları etkili bir şekilde tedavi edebilen etiket dışı kullanımlardır.

Botoks Ve Dolgu Birlikte Kullanılabilir mi?

Botoks, bir alandaki dolgu maddesinin sonuçlarını iyileştirmeye yardımcı olmak için kullanılabiliyor. Kombinasyon genellikle daha zarif, sofistike bir sonuç üretebiliyor. Örneğin çene ameliyatsız tedavi edilirken çene şeklini iyileştirmek için Botoks ve dolgu maddesi enjekte edilebiliyor.

İğnelerle Dudak Dolgunlaştırma

Bu bölgedeki dolgu ve Botoks kombinasyonu, dolgunun profildeki çene kemiğine fiziksel olarak hacim ve çıkıntı kattığı ve Botoksun cildi geri çeken kası gevşettiği ve dolgunun tam etkisini görmemizi sağladığı anlamına geliyor. Çoğu insan dudak büyütmeyi ve iğnelerle dudak dolgunlaştırmayı düşündüğünde, Juvederm ve Restylane gibi bir dolguyu düşünürler.

Dolguların Cilde Faydaları Neler?

Ancak Botoks, ince bir şişkinlik büyütme için tek başına veya dolgu maddeleriyle birlikte de kullanılabiliyor. Dolgu, hacim kazandırır ve kelimenin tam anlamıyla büyüterek dudağı büyütür. Botoks farklı çalışır.

Botoks, kasları gevşetir ve ağız çevresindeki kası gevşeterek dudağı dışa doğru döndürür. Aslında herhangi bir hacim eklemeden dudağın daha büyük olduğu yanılsamasını verir.

Botoks Yüzün Neresine Yapılır

Dolgunun Yapıldığı En Yaygın Yerler Nerelerdir?

İnsanlara dolgu maddesi enjekte edilen klasik alanlar sezgiseldir. Dudaklar, nazolabial kıvrımlar (gülümseme çizgileriniz) ve yanakların hepsi yaygındır. Ve muhtemelen en çok ünlülerin rol aldığını görürsünüz. Son zamanlarda, çene ve çene boyunca enjeksiyon çok popüler hale geldi.

Yanaklara, dudaklara, gülümseme kıvrımlara ve çene hattına dermal dolgu enjeksiyonları ile hacim eklemek genellikle daha genç ve daha güçlü bir görünüm yaratır.  Yorgun görünümlü gözler olarak da bilinen içi boş torbaları ortadan kaldırmaya yardımcı olacak gözler de.

Kullanılan Tipik Dolgu Türleri Nelerdir Ve Nasıl Çalışırlar?

Enjekte etmiş olabileceğiniz birkaç farklı dolgu türü vardır. İlk denenmiş ve gerçek olarak tanımladığı hyaluronik asit dolgusudur. Juvederm, Restylane, Belotero kalıcı değildirler.

Vücudumuzda zamanla onları parçalayan bir enzim olan hyaluronidaz vardır.  İhtiyacınız olan herhangi bir neden varsa bunları hemen çözmek için aynı enzimle klinik olarak enjekte edilebilirler. 1-2 yıl sürer.

Dolgunun Etkisi Ne Kadar Sürer?

Kalsiyum hidroksiapatitten yapılan Radiesse yaklaşık 15 ay sürer ancak çözülemez. Dolgu maddesi, kollajen uyarıcı görevi görür. Ve yüz kırışıklıklarına ve kıvrımlarına yavaş yavaş dolgunluğu geri kazandırmaya yardımcı olan pla içerir.

Sonuçlar diğer dolgularda olduğu gibi hemen ortaya çıkmaz ve tam olarak gelişmesi 3 ay kadar sürebiliyor. Ve yaklaşık 2 yıl sürebiliyor. Tedaviler geçene kadar geri alınamaz.