Evdeki Sivrisineklerden Kurtulmanın En İyi Yolları 

Evdeki Sivrisineklerden Kurtulmanın En İyi Yolları 

Evdeki Sivrisineklerden Kurtulmanın En İyi Yolları Background. Leishmaniasis, Encephalitis, Yellow Fever, Dengue, Malaria Disease, Mayaro or Zika Virus Infectious Culex Mosquito Parasite Insect Macro.

Evdeki Sivrisineklerden Kurtulmanın En İyi Yolları…

Ev bitkilerindeki sivrisinekler can sıkıcıdır. Mantar sivrisinekleri olarak bilinen, aslında nemli saksı toprağına ve iç mekan bitkilerinin tabanındaki çürüyen bitki materyaline çekilen yaklaşık 1/8 inç uzunluğundaki küçük sineklerdir. Sivrisineklere benzer görünseler de ısırmazlar.

Ev bitkilerindeki sivrisinekler tipik olarak saksı karışımı çok fazla nem içerdiğinde ortaya çıktığından, sivrisineklerin evinizi ele geçirmesini önlemenin en iyi yolu, ilk etapta aşırı sulamayı önlemektir. Peki ya hasar zaten verilmişse ve bitkilerinizi çevreleyen bir dizi sinir bozucu sinekle uğraşıyorsanız? Burada, ev bitkilerinizdeki sivrisineklerden kurtulmanın en iyi yollarını size gösteriyoruz.

İç Mekan Bitkilerinde Sivrisinekler Nasıl Belirleniyor?

Bir sivrisinek sorunuyla karşılaşıp karşılaşmayacağınızı anlamanın bir yolu yumurta aramaktır. Özellikle mantar sivrisinekleri toprağa yumurta bırakır. Ve bu yumurtalar, bitkilerin toprağındaki mantarlarla beslenen larvalara dönüşür. Mantar sivrisinek larvaları yaklaşık 1/4 inç uzunluğundadır. Ve parlak siyah bir kafa ve uzun, beyazımsı ila şeffaf bir gövdeye sahiptir.

Evdeki Sivrisineklerden Kurtulmanın En İyi Yolları 

Mantarlara Ek İç Mekan Bitkilerinizde Büyük Olasılıkla Sivrisinekler Var

Sivrisinekler özellikle organik maddeyi de severler. Ve bazen bitki köklerini veya fideleri yerler. Ve bitki solmuş duruyor. Geride bıraktıkları sümüklü böcek ve salyangozlara benzer bir balçık izi ara. Bir iz görüyorsanız, iç mekan bitkilerinizde büyük olasılıkla sivrisinekler vardır.

Gnatlar da ışığı severler, bu yüzden onları özellikle ev bitkileri yakınlarda ise pencerelerinizde fark edebilirsiniz.

Gnatlar genellikle ortak meyve sineğiyle karıştırılıyor,  ancak iki böcek tamamen farklıdır. Meyve sinekleri çoğunlukla meyvelerin etrafında oyalanırlar. Ve mantar sivrisineklerinden farklı olarak bronz renktedirler. Ve ev sineğinin oval, iniature versiyonları gibi görünürler.

Sivrisineklerden Kurtulmanın 3 Yolu

Sivrisinek belirtilerini fark ederseniz hemen onlardan kurtulmak için adımlar atmak önemlidir.

Uzun oyunu oynayabiliyor. Ve problemle mücadele etmek için birkaç etçil ev bitkisi satın alabilirken, iç mekan bitkilerinizin etrafında uçan yetişkin sivrisinekleri hızla ortadan kaldırmanın üç kolay yolu vardır.

1-Sirke Kullanarak Bir Sivrisinek Tuzağı Oluşturun

-Bir kaseye bir çorba kaşığı şeker koyun.

-Aynı kaseye 2-3 damla tatlı kokulu bulaşık sabunu ve bir bardak beyaz sirke ekleyin. Kâseyi streç filmle sıkıca örtün.

-Sargıya birkaç küçük delik açın. Kaseyi ev bitkisinin yakınına yerleştirin ve gece boyunca sinekleri yakalamasına izin verin.

2-Yapışkan Sinek Kapanları Kullanın

Sirke kokusu sizi kendi sivrisinek tuzağınızı oluşturmaktan alıkoyuyorsa, başka bir seçenek de yapışkan sivrisinek tuzakları satın almaktır. Bu tuzaklar bitkinin bir dalına asılabiliyor. Veya istenmeyen herhangi bir yaratığı yakalamak için doğrudan toprağa yerleştiriliyor. Yetişkin popülasyonunu azaltarak, bitkilerinizin toprağına kaç tane yumurta bırakıldığını da azaltacaksınız.

Tuzakları birkaç günde bir kontrol edin ve sivrisineklerle kaplandıklarında değiştirin. Bitki yapraklarına yapışkan kağıtla dokunmaktan kaçının.

Maksimum etkinlik için toksik olmayan ve çift taraflı tuzaklara dikkat edin.

Evdeki Sivrisineklerden Kurtulmanın En İyi Yolları 

3-Kapalı Bir Sinek Yakalayıcı Kullanın

Ev bitkilerinizde sivrisineklerle ilk kez ilgilenmiyor musunuz? O zaman bir iç mekan sinek yakalama cihazına yatırım yapmak isteyebilirsiniz.

Bu cihazlar genellikle USB’den güç alır. Ve sinekleri tuzağa çekmek için bir LED ışık ve fan kombinasyonu kullanıyor.

İç Mekan Bitkilerinde Sivrisinek Nasıl Önleniyor?

Yetişkin sivrisineklerden kurtulmak harika bir ilk adım olsa da, bu genellikle sadece kısa vadeli bir çözümdür. Topraktaki larvalardan daha fazla yetişkin ortaya çıkacaktır. Daha iyi bir yaklaşım, toprağın kurumasına izin vererek yaşam döngülerinin larva aşamasını hedeflemektir. Sivrisinekler yumurtalarını bitkilerin etrafındaki nemli toprağa bıraktıkları için, aşırı nemin azaltılması bu rahatsızlıklardan iyi bir şekilde kurtulmanın anahtarıdır.

Aşırı Sulamadan Kaçının

Toprağın düzenli sulama arasında özellikle kurumasına izin verin. Bitkinizin solmaya başladığı noktaya kadar değil, ancak toprağın sürekli nemli olmaması için yeterli. Özellikle yumurtalar ve larvalar genellikle kuru toprakta ölürler.

İyi drenajı olan bir saksı seçin. İyi drenajı olan bir saksı, sivrisineklerin toprağa yumurta bırakmasını önleyecek ve ayrıca iç mekan bitkinizi kök çürümesi gibi yaygın sorunlara karşı koruyacaktır. Tabaklarda biriken olabilecek fazla suyu boşaltın.

Mantar Sivrisineklerini Önlemenin Diğer Yolları

Mantar sivrisinekleri genellikle sonbaharda daha belirgindir. Yaz sonunda iç mekana getirildiklerinde bitkilerin üzerinde otostop yapıyor olabilirler.

Yılan Kovan Bitkiler Bahçeye Gelmesin Diye Bunu Yapın

Beyaz Ayakkabının Yeni Görünmesini Sağlayacak 5 Hile

İlkbaharda Yetiştirilecek En İyi 17 Sebze Nasıl Ekilir

Hangi Burç Neyi Komik Bulur Kahkaha Atacaksınız