Besni Sugözü Mesire Alanı Fotoğrafları Harika Bir Yer

Besni Sugözü Mesire Alanı Fotoğrafları Harika Bir Yer

Besni Sugözü Mesire Alanı Fotoğrafları Harika Bir Yer

Besni Sugözü Mesire Alanı Fotoğrafları Harika Bir YerBesni Sugözü mesire alanı öncelikle harika bir piknik alanıdır. Sugözü Mesire Alanı nerede? Besni Sugözü Mesire Alanı, Adıyaman ili Besni ilçesine bağlı Sugözü köyünde bulunmaktadır. Adıyaman kent merkezine yaklaşık 50 km, Besni ilçesine ise 10 km uzaklıktadır.

Sugözü Mesire Alanına Şahsi Araçla Giriliyor mu?

Özellikle Besni ilçesinde piknik yapmak için en çok tercih edilen yerlerden bir tanesi. Bundan dolayı Sugözü mesire alanı ziyaretçi akınına uğruyor. Özellikle yaz sıcağından bunalanlar buraya gelip mangal yakıp ardından buz gibi suya girip serinliyor. Bunun yanında mesire alanına şahsi aracınızla da ulaşım sağlayabilirsiniz.

Sugözü Mesire Alanına Giriş Ücretli mi?

Kaymakamlık, GAP İdaresi ve Adıyaman İl Özel İdaresi çevre düzenlemesini yaptı. Besni Sugözü Mesire Alanında kadın, erkek engelli tuvaletleri, kadın, erkek mescitleri, çeşmeler, banklar, mangallıklar, köprü, şelale, çöp kovaları, çocuk oyun grubu ve otopark yapılarak halkın hizmetine sunulan mesire alanı halkın yoğun ilgisini görüyor. Alkol kullanımın yasak olduğu alanda giriş ücreti alınmıyor.

Sugözü Mesire Alanına Şahsi Araçla Giriliyor mu
Besni Sugözü Mesire Alanı Fotoğrafları Harika Bir Yer

Market Veya Herhangi Bir İşletme Var mı ?

Geçmiş yıllarda market, alabalık tesisine ev sahibi yapan mesire alanında şu anda herhangi bir işletme bulunmuyor. Bu mesire alanını ziyaret etmeden önce özellikle ihtiyaçlarınızı karşılamanız gerekiyor.

Sugözü Mesire Alanı Nerede Nasıl Gidiliyor?

Sugözü Mesire Alanı Besni’ye araç ile ulaşımda çok yakın bir konumda. Yeni ismi ile Sugözü Köyü eski ismi ile Eskiköy Köyü yakınlarında bulan alan Besni-Gaziantep yolu üzerinde…Öncelikle Besni’den Gaziantep’e doğru yola çıktığınızda Besni’nin çıkışından başlayan yokuşun bitiminde sizleri Sugözü Mesire Alanı’nın tabelaları karşılayacak. Son olarak tabelaları takip ederek mesire alanına ulaşabilirsiniz.

Besni’de Gezilecek Yerler

1-Kurşunlu Camii

2-Eski Besni Ören Yeri

3-Dikilitaş (Sesönk)

4- Dolmen Mezarları

5-Kızlin Köprüsü

6-Su Gözü Mesire Alanı

7-Besni Kalesi

8-Sofraz Anıtları

9-Kızılcaoba Camii

10-Besni İçmesi

 

İşte Su Gözü Mesire alanı fotoğrafları…

 

Besni Su Gözü mesire alanı fotoğrafları harika bir yer
Besni Su Gözü mesire alanı fotoğrafları harika bir yer

Sugözü Mesire Alanına Giriş Ücretli mi Sugözü Mesire Alanı Nerede Sugözü Mesire Alanına nasıl gidilir Sugözü Mesire Alanı Sugözü Mesire Alanı Sugözü Mesire Alanı Sugözü Mesire Alanı Sugözü Mesire Alanı Sugözü Mesire Alanı Sugözü Mesire Alanı besni Sugözü Mesire Alanı

Besni Su Gözü mesire alanı fotoğrafları

besni Sugözü Mesire Alanı

Sugözü Mesire Alanı

 

Adıyaman Besni Gezilecek Yerler Listesi

Adıyaman Besni Meşhur Yemekleri Ve Gezilecek Yerleri

Türkiye’nin en güzel 5 adası mutlaka görün