Tarihi Diziler Listesi Geçmişe Götürecek En İyi 12 Dizi

Tarihi Diziler Listesi Geçmişe Götürecek En İyi 12 Dizi

Tarihi Diziler Listesi Geçmişe Götürecek En İyi 12 Dizi

Tarihi Diziler Listesi Geçmişe Götürecek En İyi 12 Dizi…

Geçmişte hayatın nasıl bir şey olduğuyla ilgileniyorsanız büyük bir olasılıkla tarihi dizilerin büyük bir hayranısınız. Tarihi dizi hemen hemen herkes tarafından beğeniliyor. Özelikle Pandemi nedeniyle evlerine kapanan insanlar özellikle tarihi diziler listesini kurcaladı.

Geçmiş kralların ve kraliçelerin, prenslerin ve prenseslerin ve hatta 15. ila 18. yüzyıldaki insanların hayatıyla ilgili bir şey var ki, yeniden yaşandığını görmek isteyeceğiniz kadar ilgi çekici. İster karanlık geçmişleri için olsun ister sadece zarif kıyafetleri için olsun. Özellikle eski zamanlardaki yaşam insanların ilgisini cezbediyor. En İyi Mini Diziler Listesini görmek için bu linke tıklayabilirsiniz.

Öyleyse, tarihsel kurguya veya gerçeğe yakınlığınız varsa, işte kesinlikle sizi harekete geçirecek en iyi tarihi diziler listesi…

1-Game Of Throns1-Game Of Throns

Game of Thrones, David Benioff ve D. B. Weiss tarafından yapılan ve HBO’da yayımlanan Amerikan fantastik televizyon dizisi. İlk olarak George R. R. Martin’in epik fantezi serisi. Buz ve Ateşin Şarkısı’ndan yola çıkan dizi, adını serinin ilk kitabından almaktadır. Game of Thrones en iyi tarihi diziler listesi için bir numaraya konulan bir dizi.

2-Spartacus


2-Spartacus

Spartaküs, Roma Cumhuriyeti’nde Trakyalı bir gladyatördür. Özellikle MÖ 73 – MÖ 71 Spartaküs Galyalılar, Kriksus, Oenomayus, Agnor ve Gannikus ile birlikte Üçüncü Köle Savaşı’nın kaçak köle liderlerinden biridir. Özellikle 3. Köle Savaşı Roma Cumhuriyeti’nin karşılaştığı büyük çaplı köle savaşları arasında yer alır.

3-Vikings


3-Vikings

Michael Hirst tarafından 2013 yılında yapılan Vikings, Ragnar Lothbrok’un görkemli savaşlarını çağlara yayılacak eşsiz bir kaderle anlatan tarihi bir dizi. Tarihsel açıdan bazı özgürlükler alsa da, en iyi tarihsel dizi olmaya devam ediyor! 6 sezon boyunca 93 bölümü var, harika vakit geçirmek için yeterli.

4-Band of Brothers


4-Band of Brothers

Steven Spielberg ve Tom Hanks’in ortak yapımcılığını üstlendiği, II.Dünya Savaşı’nda geçen bir dizi. 10 bölümlük hikaye öğrenme mini dizisi, komplonun çoğunu Birleşik Devletler Ordusu’nun 506. Paraşüt Piyade Alayı’nın Easy Company’sine yerleştiriyor.

Seri, tarihçi ve biyografi yazarı Stephen Ambrose tarafından yazılan aynı başlıklı kitaba kadar gider. Ve ilk bölüm şeflerinden Teğmen Herbert Sobel ve Richard Winters’ın hikayesini anlatıyor.

5-Peaky Blinders


5-Peaky Blinders

2013 yılında Steven Knight tarafından yapıldı. Peaky Blinders, 1919’da Birinci Dünya Savaşı’ndan hemen sonra var olan Peaky Blinders çetesinin hikayesine dayanan tarihi bir dizi. 6 sezon boyunca 37 bölümlük özellikle şaşırtıcı ve çok bağımlılık yapan bir dizi!

6-The Crown


6-The Crown

Özellikle bu drama, İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’in 20. yüzyılın ikinci yarısında hem siyasi çekişmeleri hem de çevresinde ortaya çıkan aşkları ve hayatını anlatıyor.

60 bölümden oluşan dizi, ülkesinin hükümeti ile özel hayatını dengelemek gibi zor bir görevle karşı karşıya kalan 25 yaşındaki bir prensesle başlıyor. Mevsimlerin her biri, saltanatının on yılını kapsar. The Crown özellikle tarihi diziler listesinin 6. sırasında yer alır.

7-Marco Polo


7-Marco Polo

2014 yılında yayımlanan, Marco Polo bir izini süren Marco Polo maceraları ise, Kubilai Han’ın sarayında bir İtalyan tüccar. Moğol medeniyetinin kalbinde yer alan destan, tüm bir ülkenin ve aynı zamanda EurAsia’nın tarihine damgasını vuran bu Netflix dizisinin size sunduğu şey bu.

Bir diğer mükemmel dizi (aynı zamanda en iyi dizilerin zirvesi diyeceksiniz) bize bir dönemi ve büyük ekranda çok az anlatılan bir insanın geçmişini anlatıyor. İki mevsime bölünmüş bir sezon dışı dahil (sadece) 21 bölüm.

8-Rome


8-Rome

John Milius William J. MacDonald ve Bruno Heller tarafından 2005 yılında çekildi. Roma serisi Roma Cumhuriyeti’nin sonu hikayesini anlatıyor. Lejyoner Titus Pullo ve yüzbaşı Lucius Vorenus’un: iki ana karakterler arasında. Peplum hayranları bu 22 bölümlük 2 sezonluk diziyi çok sevecek! Kısa ve verimli.

9-The Last Kingdom


9-The Last Kingdom

Bu dizi 2015 yılında çekildi. Ve Bernard Cornwell’in “The Saxon Stories adlı romanından uyarlandı. The Last Kingdom, Uthred’in 9. yüzyıldaki hikayesini anlatıyor. 4 mevsime bölünmüş 36 bölümlük bir dizi.

İkincisi, asil bir Sakson’un oğluyken Danimarkalılar tarafından yetiştiriliyor. Yıllar sonra, Sakson kökenleri ile onu kendilerinden biri olarak yetiştiren Danimarkalılar arasında seçim yapmak zorunda kalır. The Last Kingdom tarihi diziler listesinin 9. sırasında yer alıyor.

10- Rise of Empires: Ottoman


10- Rise of Empires: Ottoman

Rise of Empires: Ottoman, 24 Ocak 2020 tarihinde çekildi. Altı bölümlük tek sezonluk bir dizi. Yönetmen koltuğunda Emre Şahin oturdu. Senaryosunu Kelly McPherson yazdı. Bu dizi Tarih ve kurgu türündeki Netflix’in Türk orijinal belgesel dizisidir.

11- Frontier


11- Frontier

Frontier 2016’da çekilen dizinin yönetmenliğini Brad Peyto, Peter Blackie ve Rob Blackie yapıyor.  Frontier , Jason Momoa’nın rol aldığı bir Amerikan-Kanada dizisi. Özellikle 18. yüzyılda Kuzey ABD’de girişimciler ve tuzakçılar kürk ticareti konusunda Hudson’s Bay Company ile karşı karşıya kaldı. Frontier, 3 sezonluk 18 bölüm içeriyor!

12- Çernobil


12- Çernobil

Dizi 26 Nisan 1986’da Çernobil Nükleer Santralinde meydana gelen nükleer kazayı farklı bakış açılarından anlatıyor. Çernobil 5 bölümlük bir dizi. Tarihteki en ciddi nükleer trajedilerden biridir. Ve en büyük çevresel felaketlerden birine neden olmuştur: 335.000 kişinin tahliyesini zorunlu kılmıştır. Çernobil’le tarihi diziler listesini bitirmiş olduk.

Müzik İşi Hakkında Nasıl Bilgi Edinilir İşte 5 Yöntem

İzmir Marşı’nın Japonca Versiyonunu Dinleyin

Arnavut Kökenli Ünlü İsimler Kimler Var