Samsung Galaxy S21 telefonunuzla yapılacak 9 şey

Samsung Galaxy S21 telefonunuzla yapılacak 9 şey

Samsung Galaxy S21 telefonunuzla yapılacak 9 şey

Samsung Galaxy S21 telefonunuzla yapılacak 9 şey…

Galaxy S21 serisi, Samsung‘un rakiplerinden daha fazla özellik barındıran akıllı telefon tasarımına yaklaşımını somutlaştırıyor. Bu, yeni telefonunuzun birçok harika şey yaptığı anlamına gelir.

İşte Yeni Galaxy S21 Özellikleri Ve Yapabileceğiniz Şeyler

Çoğu telefonun sağ kenarında onu açıp kapatan bir düğme vardır ve muhtemelen buna güç düğmesi diyeceksiniz. Samsung “yan düğmeyi” tercih ediyor ve diğer telefonlardaki düğmeler gibi davranmıyor. Özellikle varsayılan olarak, bu düğmeye uzun süre basmak Bixby’yi açar.

Neyse ki, Bixby’yi düğmenizden atabilirsiniz. İşte adresi Ayarlar > Gelişmiş özellikler > Yan tuş. Buradan, diğer telefonlarda olduğu gibi güç menüsünü üretmek için bu basılı tut ayarını değiştirebilirsiniz.

Samsung Galaxy S21 telefonunuzla yapılacak 9 şey

1-Ana Ekranda Google Keşfet

Yıllarca süren direnişin ardından Samsung, özellikle Google’ın Keşfet panelinin One UI ana ekranında yaşamasına izin verdi. Kutudan çıkar çıkmaz telefonunuzda etkinleştirilmemiş olabiliyor. Ancak kurulumu hızlıdır. İlk olarak, boş bir noktaya uzun süre basarak veya iki parmağınızı sıkıştırarak ana ekran düzenleme arayüzüne girin. En sola kaydırın ve bir geçiş göreceksiniz. Açıldığında, ana ekranınızın en solunda seçilen bilgi panelini görürsünüz. İki seçeneğiniz var. Google Keşfet ve Samsung Ücretsiz.

2-Uyanmak İçin Kaldırın

Samsung, S21‘de yeni bir ekran içi parmak izi sensörüne sahip ve çok çok daha hızlı. Tek yapacağın şey onu bulmak. Sensörlü alan yalnızca ekran uyanıkken veya her zaman açık modundayken vurgulanıyor. Telefonunuzun kilidini açmanın en hızlı ve en etkili yolu, Samsung’un ayarların derinliklerine gömdüğü “Uyandırmak için kaldırın” özelliğini açmaktır.

Bu geçişi Ayarlar > Gelişmiş ayarlar > Hareketler ve Hareketler > Uyanmak için kaldırın altında bulacaksınız. Bu açıldıktan sonra, telefonu elinize aldığınızda ekran uyanacak ve tek bir yumuşak hareketle sensörü bulmayı ve telefonun kilidini açmayı çok daha kolay hale getirecek.

3-Görüntülü Görüşme Efektleri

Zoom gibi video konferans yazılımının kullanımı geçen yıl fırladı ve S21 bu uygulamaları biraz daha güçlü hale getirecek bir özelliğe sahip. Uygulamanızın canlı arka plan efektleri olmasa bile, S21 bunları ekleyebiliyor. İçine Sadece kafa Ayarlar > Gelişmiş ayarlar > Video araması etkileri.

Bu menüden bulanıklık, düz renk ve özel görüntüler arasında seçim yapabilirsiniz. Duo ve Zoom dahil olmak üzere çok sayıda uygulamaya takılıyor. Video görüşmeleri sırasında biraz daha fazla güç harcıyor. Ancak bir aramayı cevaplamadan önce arkanızda ne olduğu konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.

4-Arka Plan Sınırlarını Ayarlayın

Samsung, telefonlarındaki arka plan işlemlerini kısmak için uzun süredir agresif davrandı. Ve aslında S21 ile daha katı. Kurulumda, Samsung’un yoğun uygulama uyku modunu atlamak için bir fırsat var. Ancak Ayarlar > Pil ve cihaz bakımı > Pil > Arka plan kullanım sınırları altındaki ayarlarda da mevcuttur.

Bu özellik, tüm Android telefonların sahip olduğu uygulama optimizasyonundan farklıdır. Samsung telefonlarındaki uyku uygulamaları arka planda tamamen çalışamaz. Bu, bir uygulamanın düzenli olarak açmasanız bile bildirimleri iletmesini istiyorsanız can sıkıcı bir durumdur. Bu özelliği kapatırsanız bu sorunlardan kurtulursunuz. Pil ömrü biraz azalabiliyor, ancak telefon daha iyi çalışacaktır.

5-Çift Messenger

En popüler sosyal medya ve mesajlaşma uygulamalarından bazıları birden fazla hesabı desteklemiyor ki bu bir serseri. Bununla birlikte, Samsung, ikinci bir profilde oturum açabilmeniz için bu uygulamaların kopyalarını oluşturan Dual Messenger adlı kullanışlı bir yerleşik özelliğe sahiptir. Bu özellik bir kez daha Gelişmiş ayarlarda, aşağıya yakın bir yerde.

Dual Messenger, Facebook, Telegram, WhatsApp, Snapchat ve daha fazlasıyla çalışır. Hangisinin Dual Messenger kopyası olduğunu hatırlatmak için bir simge ile işaretli uygulama simgesinin ikinci bir kopyasını alacaksınız. Bu uygulamayı normalde “normal” uygulamayla birlikte kullanabilirsiniz. Artık ayrı bir uygulama istemediğinize karar verirseniz, bunu Dual Messenger ayarlarından kapatmanız yeterlidir.

6-Akıllı Ev Cihazlarını Özelleştirin

Samsung, Google’ın yeni akıllı ev kontrol panelini benimsedi. Ancak bunu güç menüsü ekranına koymuyor. S21‘de, bildirim gölgesinin üstünde yeni bir “Cihazlar” öğesi bulacaksınız. Buna dokunduğunuzda Google Home veya Samsung SmartThings altında akıllı ev cihazlarının bir özetini görebilirsiniz. Işıkları, termostatları, kameraları ve daha fazlasını kontrol edebilirsiniz.

Burada görünen aygıtları, taşma menüsünde gizlenen ayarlarda özelleştirmek isteyeceksiniz. Dahil etmek istediğiniz akıllı ev cihazlarını seçin ve ardından uzun basıp sürükleyerek istediğiniz yere taşıyın.

Samsung Galaxy S21 telefonunuzla yapılacak 9 şey

7-Bixby Rutinleri

Bixby ses asistanı çok kullanışlı değil, ancak Samsung’un Bixby Rutinleri. Aynı markaya sahip olmasına rağmen, özellikler arasında hiçbir bağlantı yoktur. Bixby Rutinleri, telefon ayarlarınızı değiştirmek ve bağlı cihazları kontrol etmek için otomasyon şemaları oluşturmanıza izin verir.

Başlamak için Ayarlar > Gelişmiş ayarlar’a gidin ve Bixby Rutinlerini bulun. Ne oluşturabileceğinizi görmek için geçişi açın ve eylemleri ve hizmetleri bağlamaya başlayın. Rutinlerin kurulumu da kolaydır. “If-Then” ifadeleri olarak yapılandırılırlar. Güne başlamak veya işyerinde telefonunuzu sessize almak için önerilen bazı rutinler vardır, ancak olasılıklar neredeyse sonsuzdur.

8-Good Lock’u Kurun

S21’in birçok yerleşik özelliğe sahip olduğunu düşünebilirsiniz ve haklısınız. Yine de, değiştirme seçeneklerinizin kapsamı bu değil. Samsung’un Good Lock hub’ı ana ekranınız, kilidiniz, ekranınız, saatiniz, düğmeleriniz ve daha fazlası için daha da fazla özelleştirme içerir.

Başlamak için Galaxy Store’dan Good Lock’u edinin. Ücretsizdir ve sizi telefonun farklı bölümlerini kontrol etmek için tüm bağımsız modüllere bağlar: LockStar, QuickStar, Clockface, MultiStar, NavStar, Home Up ve NotiStar. Her şey yüklediğinde keşfedecek bir sürü ayar var. Good Lock ile uygulamaları çoklu pencere ile çalışmaya zorlayabiliyor. Gezme düğmenizin rengini değiştirebilir, bildirim günlüklerini tutabiliyor ve daha fazlasını yapabiliyorsunuz.

9-S Pen Desteği (Yalnızca S21 Ultra)

Samsung‘un en yeni ve en iyi S21 Ultra’sına sahipseniz, diğer S21’lerin sahip olmadığı bir özellik daha var. S Pen desteği. Özellikle bu telefonun ekranında Samsung’un endüktif stylus teknolojisini kullanmanıza izin veren bir sayısallaştırıcı vardır. S21 Ultra için özel olarak bir kalem ve 70 dolara saklamak için bir kılıf alabilirsiniz. Bununla birlikte, aynı zamanda işe yarayacak 20 doların altında ucuz bir yedek Note20 Stylus da satın alabilirsiniz.

S Pen, özellikle telefonunuzda kolaylıkla çizim yapmanıza, yazmanıza ve renklendirmenize olanak tanır. Ayrıca kalemle etkinleştirilmiş uygulamalara daha kolay erişebileceğiniz Ai Komutu açılır penceresi de var. S21 Ultra, Note S Kalemlerin Bluetooth özelliklerini desteklemiyor. Ancak işlevselliğin çoğu orada.

Samsung S21 kaç TL?

8 GB RAM ve 128 GB depolama alanına sahip Samsung S21 fiyatı 9.999 TL. 8 GB RAM ve 256 GB depolama alanına sahip Samsung S21 fiyatı ise 12.999 TL

Ücretsiz İngilizce Öğrenmek İçin En İyi 20 Uygulama

Video Düzenleme İçin En İyi 24 Program Ücretsiz

Tiktok’ta Daha Fazla Takipçi Kazanmak İçin 10 Yöntem