Doğum Kontrolünü Değiştirmek İsteyeceğiniz 5 Neden

Doğum Kontrolünü Değiştirmek İsteyeceğiniz 5 Neden

Doğum Kontrolünü Değiştirmek İsteyeceğiniz 5 Neden

Doğum Kontrolünü Değiştirmek İsteyeceğiniz 5 Neden…

Uzun süredir tercih ettiğiniz doğum kontrol yönteminiz bile aniden sorgulanabilir. Olması gerektiği gibi. Şimdi ile balayınız arasında doğum kontrol yöntemi seçiminizin devreye girmesinin birkaç yolu vardır.

1-Yanlışlıkla Hamile Kalmaktan Kaçının

Bir doğum kontrol yöntemiyle henüz kararlı bir ilişki içinde değilseniz ve hamile kalabilecekseniz, şimdi ciddileşme zamanı. Düğünden hemen sonra yanlışlıkla hamile kalma riskini almak istemezsiniz. Ve muhtemelen mide bulantısı, yorgunluk ve diğer yaygın hamilelik semptomları yaşarken, aynı zamanda önemli bir olay planlarken aşırı hızda yaşarsınız. Hızla değişen bir bedenle kıyafet alışverişinin getirdiği ek zorluklardan bahsetmiyorum bile.

Doğum Kontrolünü Değiştirmek İsteyeceğiniz 5 Neden

2-Adet Dönemi Planlamanız İçin Kendinize Zaman Verin

Düğün gününüzde korkunç bir kırmızı leke fark edebilirsiniz. Eğer yoksa ve regl döneminiz düzenliyse, takvime bakabilir ve âdetinizin istenmeyen bir düğün konuğu olup olmayacağını tahmin edebilirsiniz.

Kadınların çoğu güzel bir beyaz gelinlik içindeyken regl olmak istemez. Genellikle bir dönemden kaçınabiliriz. Özellikle bunu birkaç ay önceden gündeme getirirseniz. Hazır olmak için vaktimiz olur, ancak hastalara her zaman küçük bir ani kanama yaşama riski olsa da.

Aylık hormonal doğum kontrolü kullanıyorsanız, bir periyodu atlamak için programınızı bitirme konusunda doktorunuzla konuşun.

3-Düğün Öncesi Yeni Doğum Kontrol Yöntemine Uyum Sağlayın

Bugün ile düğününüz arasında doğum yöntemlerini değiştirmeyi bile düşünüyorsanız, bu soru statüsünü ele almak en iyisidir. Yeni bir doğum kontrol yöntemine başladığınızda her zaman yan etkilere maruz kalma riskiyle karşı karşıyasınız. Bu nedenle hastaların nasıl tepki vereceklerini görmeleri için genellikle en az üç ay beklemeleri gerekir.

Doğum Kontrol Yöntemi Değiştiğinide Ne Olur?

Bir şeyleri değiştirdiğinizde başlangıçta bir miktar ani kanama, şişkinlik veya göğüs ağrısı yaşanması yaygındır. Ve herhangi bir hormonal yöntem birkaç kilo almaya veya yeni çıkmalara yol açma potansiyeline sahiptir. Ancak bu değişiklik kişiden kişiye değişir.

Tabii ki, doğum kontrolünün olumlu yan etkilerini de yaşayabilirsiniz. Önemli olan, cildinizin ve vücudunuzun nasıl uyum sağlayacağını bilmeniz için yeterince erken yeni bir yönteme başlamaktır.

4-Hazır Olduğunuzda Gebe Kalmaya Hazır Olun!

Hormonal doğum kontrolünde olmak doğurganlığınızı uzun vadede etkilemese de, döngünüzün düzenlenmesi için birkaç aya ihtiyaç duyması olasıdır. Siz ve yakında eşiniz hamile kalmaya çalışana kadar günleri saymaya değer. Kadınlarda hap sonrası adetten kesilme sık sık görülüyor. Bu da adetinizin geciktiği anlamına geliyor.

Bu genellikle birkaç ay içinde kendi kendine düzelir. Ancak bazı insanlar hapı erken bırakır. Böylece bu olursa, hamile kalmak istediklerinde sorun çözülüyor. Erken doğum kontrolünden çıkmayı düşünmenizin bir diğer nedeni adetlerinizin düzensiz olmasıdır.

Doğum Kontrolünü Değiştirmek İsteyeceğiniz 5 Neden

Doğum Kontrolünü Erken Durdurmak İçin Ne Yapmalı?

Döngüleri düzensiz olan ve düğünden hemen sonra hamile kalabilmelerini sağlamak isteyen kadınlar için doğum kontrolünü erken durdurmak, herhangi bir endişe alanı olmadığından emin olmak için ultrason, hormon testi ve muayene yapmamızı sağlıyor. Hormonal doğum kontrolünden çıktığınız anda hamile kalmak da mümkündür. Bu nedenle prezervatif kullandığınızdan emin olun.

5-Meşgul Programınız İçin Daha İyi Bir Seçeneğe Geçin

Prezervatif getirmeyi veya yanlışlıkla hap atlamayı unutmanın zamanı değil. Stres altındaysanız ve hapı kullanırken kapalıysanız, her gün farklı bir zamanda alsanız bile, ani kanama artabiliyor.

Ve birden fazla hapı kaçırırsanız, hamilelik şansı daha yüksektir. Balayı sırasında seyahat edecek kadınlara hap alarmı kurmanız öneriliyor. Örneğin Fiji’deyseniz, gecenin yarısı uyanmanız gerekebiliyor. Bir sonraki pakete geçtiğinizde, bulunduğunuz yere uyum sağlamak için zamanı değiştirmekte sorun yok.

Boşanma Öncesi Evlilik Danışmanlığının 5 kritik Faydası

Kendinizi Yalnız Hissettiğinizde Yapabileceğiniz 12 Şey

Doğumdan Sonra Vajinada Kuruluk Ağrı Ve Değişiklikler

Tişörtler Hakkında 10 Fantastik Gerçek İşte En Pahalısı