Tişörtler Hakkında 10 Fantastik Gerçek İşte En Pahalısı

Tişörtler Hakkında 10 Fantastik Gerçek İşte En Pahalısı

Tişörtler Hakkında 10 Fantastik Gerçek İşte En Pahalısı

Tişörtler Hakkında 10 Fantastik Gerçek İşte En Pahalısı…

Tişört öylesine mütevazı bir giysi ki herkesin gardırobunda özellikle baş köşede yer alır. Herhangi bir kıyafet için sağlam bir temel oluşturur. Görünüşe göre özellikle tişörtler hakkında her şeyi biliyoruz. Çoğu markanın tişörtleri üretmek için hangi malzemeleri kullandığını, şeklini, ne zaman ve nasıl giyeceğimizi biliyoruz.

İşte bilmeniz gereken tişört hakkında birkaç şaşırtıcı eğlenceli gerçek ve önemsiz bilgi…Tekstil endüstrisine tişörtle Guinness Dünya Rekoru hakkında gerçekleri öğrenin.

Tişörtlerle ilgili 10 harika gerçeğin bir listesini bir araya getirdik!

1-Katar, tüm dünyadaki en büyük tişörtü yaratma rekorunu elinde tutuyor. Qatar Petroleum Company , 72,2 m uzunluğunda ve 48,7 m genişliğinde, 6 ton ağırlığında ve 3,516,25 metrekareyi kaplayan bir gömleğe sahip olmak için ödeme yaptı. Bunu bir dev bile giyemez.

Tişörtler Hakkında 10 Fantastik Gerçek İşte En Pahalısı

2 . Guinness Dünya Rekoru, Sri Lanka’dan Sanath Bandara’ya gitti. Bandara aynı anda en çok tişört giyme konusunda usta. Rekor, tek seferde giyilen 257 tişörtün inanılmaz sayısında belirlendi.

T-shirt kelimesini günlük olarak kullanıyoruz. Ama ilk nerede ortaya çıktı? 100 yıl önce “t-shirt” kelimesi ilk olarak Merriam-Webster sözlüğünde yer aldı.

İlk Tanıtım Tişörtü Bu Film İçin

4-İlk tanıtım tişörtü The Wizard of Oz filmi için bir pazarlama malzemesi olarak oluşturuldu. Şans eseri, bunlardan birini gardıropta saklamışsanız, onu asmak isteyebilirsiniz!

5-Her şey yolunda ve sevilen batik desenleri, 1960’larda Vietnam savaşına karşı siyasi bir hareketin parçası olarak yapıldı. Parlak canlı renkler kullanılarak barış ve sevgi mesajını yaydı.

6-Buna inanamazsınız, ancak 1950’lere kadar tişörtler popüler sayılmazdı. Tüm bunlar Hollywood sayesinde değişti, Marlon Brando ve James Dean, A Streetcar Named Desire ve Rebel Without A Cause gibi filmlerde onları giymeye başladı. O zamandan beri tişört bir dış giyim elyafı haline geldi.

Dünyanın En Pahalı Tişört Fiyatı

7- Dünyadaki en pahalı tişört rekoru, bir Fransız lüks giyim şirketi Hermès’e aittir. Tişörtün fiyatı 91.500 dolar ve timsah derisinden yapılmıştır.

8- Tişörtlerin çoğu pamuktan yapılmıştır. Bir malzeme olarak pamuk, kendi ağırlığının 20 katından fazlasını suda emer ve kuru olduğundan daha güçlüdür.

9 – Geri dönüştürülmüş pamuktan yapılan tişörtler, her yıl beş milyar tondan fazla tekstil atığının düzenli depolama alanlarına girmesini engelliyor. Tişörtlerimizi geri dönüştürerek gezegene yardım edebiliriz.

10- Ortalama bir kişinin 25’ten fazla tişörtü var! Ancak bu tişörtlerden kaç tanesinin düzenli olarak giyildiği başka bir sorudur!

Beyaz Ayakkabının Yeni Görünmesini Sağlayacak 5 Hile

Duvar Kağıdı Nasıl Kolay Bir Şekilde Kaldırılır?

Kırık Bir Fermuar Nasıl Tamir Edilir İşte Yöntemi

Dubai’deki Burj Al Arab Oteli Hakkında İlginç Gerçekler