Dubai’deki Burj Al Arab Oteli Hakkında İlginç Gerçekler

Dubai'deki Burj Al Arab Oteli Hakkında İlginç Gerçekler

January 20, 2011 in Dubai, UAE. Burj Al Arab is a luxury 5 star hotel built on an artificial island in front of Jumeirah beach

Dubai’deki Burj Al Arab Oteli Hakkında En İlginç Gerçekler

Birleşik Arap Emirlikleri’nin kalabalık şehri Dubai’de bulunan Burj al Arab Oteli, deniz seviyesinden 280 m yüksekte, dünyanın yedinci en yüksek otelidir. Bina 1999 yılında hizmete girdi. Ve lüks, eğlence ve macera için mükemmel bir yer olduğu için dünya çapında bir üne sahip. İşte bu otel hakkında muhtemelen bilmediğiniz beş ilginç şey.

Dubai'deki Burj Al Arab Oteli Hakkında İlginç Gerçekler

Yapay Bir Ada Üzerine İnşa Edildi

Özellikle otelin havadan çekilmiş bir fotoğrafına baktığınızda, kıyıdan sadece birkaç metre uzaklıkta durduğunu fark edeceksiniz. Binanın üzerinde durduğu ada yapay olduğundan oteli dünyada böyle bir özelliğe sahip tek ada yapmaktadır. Otel, özel bir kıvrımlı köprü ile anakaraya bağlı. Adayı tek başına inşa etmek en az üç yıl sürdü.

Dünyanın En Pahalı Süitlerinden Biri

Büyüklüğüne rağmen, Dubai’deki Burj al Arab Hotel‘de sadece 202 süit bulunmaktadır. Sahipler, her süitin dünyadaki diğer otellerin çoğundan daha fazla alana sahip olmasını istiyor. 25. katı kaplayan devasa bir 780 metrekarelik Royal Süit, geceliği 24.000 dolar ile dünyanın en pahalı otel süitidir. Binadaki diğer süitler gecelik 10.000 USD’den daha az bir ücretle başlar.

Dubai'deki Burj Al Arab Oteli Hakkında İlginç Gerçekler

İç Mekan İçin En Şık Ve Ayrıcalıklı Malzemeler

İç mekan için inşaat şirketleri en iyi ve en seçkin malzemelerden inşa edildi. Özellikle bazı kısımları 24 ayar altın kaplamaya sahipken, diğer alanlarda Hintli ve Güney Afrikalı şirketler tarafından teslim edilen özel yapım kilim ve halıların kullanılması yer alıyor. Aynı zamanda Dubai’den ahşap kapılar, İtalya ve Brezilya’dan mermer ve İngiltere’den avizeler içerir.

Altı Restorana Erişim

Binada, dünyanın her yerinden gelen ziyaretçiler için çok çeşitli yemekler, lezzetler, içecekler sunan altı restoran bulunmaktadır. Özellikle Al Muntaha veya The Ultimate, Basra Körfezi’nin nefes kesici panoramik manzarasına sahip binanın 27. katındadır.

En iyi deniz ürünleri lezzetlerini sunan Al Mahara veya Oyster da vardır. Restoran, okyanusun altında yemek yiyormuş gibi hissetmenizi sağlayan, duvardan tavana inanılmaz bir akvaryuma sahiptir. 600 USD ile iki kişilik akşam yemeği sipariş edebilirsiniz.

Dubai'deki Burj Al Arab Oteli Hakkında İlginç Gerçekler

Atriyum, Akvaryum, Salonlar ve Şelaleler

Dubai’deki Burj al Arab Hotel sadece yükseklikler ve pahalı yemeklerden ibaret değil. Zevk alabileceğiniz çok fazla yaratıcılık ve sanat var. Otelin Atriyumu, 180 metre yüksekliğiyle dünyanın en yükseğidir. Altın sütunları, merkezi bir çeşmesi, doğal ışığı ve sıcaklığı var.

Tavanında 29.000 Swarovski

Ayrıca koreografik hareket ve kaleydoskop etkisi yaratan su akışı ile  bir Cascade şelalesine de şahit olacaksınız. 50 balık türünün bulunduğu üç akvaryum var. Özellikle ödüllü Talise Spa ise Antik Roma dışında bir şeydir. Samanyolu gibi duran şekilde tasarlanan Junsui Lounge’un tavanında 29.000 Swarovski kristali var.

 

Dünyanın En Büyük Ve En Lüks Otel Zinciri listesi

Çınarlı Kasrı Gökçeada’da Güzel Bir Tatil

Sivas bungalov ev fiyatları

Black Panther 2 Wakanda Dünyasını Keşfedecek