Facebook Sayfanızda Kaçınmanız Gereken 6 Hata

Facebook Sayfanızda Kaçınmanız Gereken 6 Hata

Facebook Sayfanızda Kaçınmanız Gereken 6 Hata

Facebook Sayfanızda Kaçınmanız Gereken 6 Hata…

Facebook, kullanıcılarınızla harika bir iletişim aracıdır. Platform, sadakat oluşturmak ve hatta potansiyel müşteriler bulmak için bir iletişim kanalına sahip olmanıza izin verir. Ancak tüm şirketler bu sosyal ağı nasıl doğru kullanacaklarını bilmez. Ancak bazı şirketler bu sayfaların yönetirken çeşitli hatalar yapar.

İşte birçok şirketin Facebook sayfalarını yönetirken yaptığı 6 tipik hata

1-Markanızla İlgisi Olmayan İçerik Yayınlama

Facebook sayfanız, ürününüz veya markanızla ilgili bir temayı takip etmelidir. Bir parfüm mağazasıysanız, gönderdiğiniz içeriğin bir şekilde parfümlerle ilgili olması gerekir. Markanızla hiçbir ilgisi olmayan fotoğraflar veya bağlantılar yayınlamaya kalkmayın.

Aynı şey, sevimli kedi yavrularının komik fotoğrafları veya resimleri için de geçerlidir. Ancak çok iyi çalışsalar da, onları kötüye kullanmazlar. Her zaman sayfanın nihai amacının ne olduğunu aklınızda bulundurun.

2- Platformu Yalnızca Kendi Reklamınızı Yapmak İçin Kullanma

Platformu yalnızca kendinizin reklamını yapmak için kullanmak çok yaygın bir hatadır. Maalesef kendi mağazanızdan birçok marka duvarının promosyonlar ve indirimlerle dolu olduğunu hala görebilirsiniz.

İnsanlar satılmayı sevmez. Bu yüzden kullanıcılarınızın ilgisini çekebilecek ve onları sizinle etkileşime girmeye teşvik edecek içeriğe odaklanın.

Facebook Sayfanızda Kaçınmanız Gereken 6 Hata

3-Hayranlarınızla Sohbet Edin!

Giderek daha az olsa da, bazı hayran sayfalarını, özellikle de politikacıları, kullanıcılarla herhangi bir etkileşime girmeden görebilirsiniz.

Sosyal ağlar iki yönde ilişki kurmaya hizmet eder, bu nedenle yorumları, özellikle olumsuz olanları yanıtsız bırakmayın.

4- Sıkıcı Olmayın!

İşiniz ne kadar sıkıcı olsa da, eğlenceli bir yaklaşım izlemenin her zaman bir yolu vardır. Bu sadece kullanıcılarınızı ilgilendiren içerik yayınlamakla ilgili değil, aynı zamanda bunu belli bir zarafetle de yapmalısınız. Bu nedenle, herhangi bir şey paylaşmadan önce, dikkat çekebilecek bir başlık düşünmek için birkaç dakikanızı ayırın.

5-Hangi İçeriğin En İyi Çalıştığını Analiz etmemek

Facebook Insights tarafından sunulan ölçümler son aylarda çok gelişti. Bu nedenle kullanıcılarınızı en çok hangi içeriğin ilgisini çektiğini bilmemek için hiçbir bahaneniz yok. Hayranlarınızı ilgilendiren şeyleri öğrenmek için en çok görüntülenen ve en çok paylaşılan içeriğin hangileri olduğunu kontrol edin ve her şeyden önce, hangi içeriğin bir hayran sızıntısına neden olduğunu kontrol edin ve onlardan kaçının.

6-Hediyeler Ve Çekilişlerle Aşırıya Kaçmayın

Takipçi kazanmak için bir şeyler vermekten daha iyi bir şey olmamasına rağmen, çekilişleri ve yarışmaları kötüye kullanmak tavsiye edilmez. Kendinizi yalnızca vermeye adarsanız, yapmayı bıraktığınızda tüm kullanıcılarınızı kaybedersiniz.

Facebook’ta bir yarışma düzenlerseniz, markanız için anlamlı olan eğlenceli bir şey düşünün. Ve web sitenizden bir ürünü hediye olarak verin. Böylece katılımcıların ürününüzle ilgilendiğinden emin olun.

Tiktok’ta Daha Fazla Takipçi Kazanmak İçin 10 Yöntem

İçerik Oluşturucuların 2021’de Para Kazanacağı 14 Yol

Nedir Kablosuz Şarj Edilen Telefon Markaları Modelleri