Yüzünüzdeki Kiloları Vermek İçin 8 Etkili İpucu

Yüzünüzdeki Kiloları Vermek İçin 8 Etkili İpucu

Yüzünüzdeki Kiloları Vermek İçin 8 Etkili İpucu

Yüzünüzdeki Kiloları Vermek İçin 8 Etkili İpucu

Kilo vermek, vücudunuzun belirli bir bölgesinden kilo vermek bir yana, başlı başına bir zorluk olabilir. Özellikle yüzünüzdeki fazla yağ, sizi rahatsız ediyorsa çözülmesi gereken sinir bozucu bir sorun olabiliyor.

Neyse ki, birçok strateji yağ yakımını artırabiliyor. Ve yüzünüzü inceltmeye yardımcı olabiliyor.

İşte yüzünüzdeki yağları vermeye yardımcı olacak 8 etkili yöntem

 

Yüzünüzdeki Kiloları Vermek İçin 8 Etkili İpucu

1-Yüz Egzersizleri Yapın

Yüz egzersizleri, yüz görünümünü iyileştirmek, yaşlanmayla mücadele etmek ve kas gücünü artırmak için kullanılabilir.

Anekdot raporları, rutininize yüz egzersizleri eklemenin yüz kaslarını da tonlayarak yüzünüzü daha ince gösterebileceğini iddia ediyor.

En popüler egzersizlerden bazıları yanaklarınızı şişirmeyi ve havayı bir yandan diğer yana itmeyi, dudaklarınızı değişen kenarlarda buruşturmayı ve her seferinde birkaç saniye dişlerinizi sıkarken gülümsemeyi içerir.

Başka bir çalışma, 8 hafta boyunca günde iki kez yüz kası egzersizi yapmanın kas kalınlığını artırdığını ve yüz gençleşmesini iyileştirdiğini gösterdi.

Özellikle yağ kaybı için yüz egzersizlerinin etkinliği konusunda araştırma yapılmadığını unutmayın. Bu egzersizlerin insanlarda yüz yağını nasıl etkileyebileceğini değerlendirmek için daha fazla çalışmaya ihtiyaç vardır.

2- Rutininize Kardiyo Ekleyin!

Genellikle yüzünüzdeki fazla yağ, aşırı vücut yağının bir sonucudur. Kilo vermek, yağ kaybını artırabiliyor ve hem vücudunuzu hem de yüzü inceltmeye yardımcı olur.

Kilo Kaybı İçin En Etkili Yöntem

Kardiyo veya aerobik egzersiz, kalp atış hızınızı artıran her türlü fiziksel aktivitedir. Kilo kaybı için en etkili yöntemlerden biri olarak kabul ediliyor. Çok sayıda çalışma, kardiyo’nun yağ yakımını teşvik etmeye ve yağ kaybını artırmaya yardımcı olabileceğini bulmuştur.

Bir çalışma, obezitesi olan kadınların daha yüksek miktarda kardiyo egzersizi ile daha fazla yağ kaybı yaşadığını buldu.

Kardiyo Egzersizi Örnekleri

Her hafta 150-300 dakika orta ve şiddetli egzersiz yapmaya çalışın. Bu da günde yaklaşık 20-40 dakika kardiyo anlamına gelir. Kardiyo egzersizinin bazı yaygın örnekleri arasında koşma, dans etme, yürüme, bisiklete binme ve yüzme sayılabiliyor.

3- Daha Fazla Su İçin

İçme suyu genel sağlığınız için çok önemlidir. Ve yüz yağınızı kaybetmek istiyorsanız özellikle önemli olabiliyor.

Araştırmalar, suyun sizi tok tutabileceğini ve kilo vermeyi artırabileceğini göstermektedir.

4- Yemekten Önce Su İçin

Aslında, küçük bir çalışma, yemekten önce su içmenin yemek sırasında tüketilen kalori miktarını önemli ölçüde azalttığını buldu. Diğer araştırmalar, içme suyunun metabolizmanızı geçici olarak artırabileceğini göstermektedir. Gün boyunca yaktığınız kalori miktarını artırmak, kilo kaybınızı artırmanıza yardımcı olabiliyor.

5-Alkol Tüketimini Sınırlayın

Alkol kalorisi yüksek ancak besin maddeleri bakımından düşüktür ve kilo alma riskinin artmasıyla ilişkilendirilebilir.

Az alkol tüketmi alkole bağlı şişkinliği ve kilo alımını kontrol etmenin en iyi yoludur.

6- Rafine Karbonhidratları Azaltın

Kurabiye, kraker ve makarna gibi rafine karbonhidratlar, kilo alımının ve artan yağ depolamasının yaygın suçlularıdır. Bu karbonhidratlar yoğun bir şekilde işlenmiştir. Onları yararlı besinlerinden ve liflerinden sıyırır ve şeker ve kalorinin yanı sıra çok az şey bırakır.

Çok az lif içerdiklerinden, hızla sindirilirler. Ve kan şekeri seviyelerinde ani yükselmelere ve çökmelere ve daha yüksek aşırı yeme riskine yol açar. 277 kadında yapılan bir araştırma, daha yüksek rafine karbonhidrat alımının, daha yüksek obezite riski ve daha fazla miktarda göbek yağı ile ilişkili olduğunu gösterdi.

Rafine karbonhidratların yüz yağları üzerindeki etkilerini doğrudan inceleyen hiçbir çalışma olmamasına rağmen, bunları tam tahıllarla değiştirmek genel kilo kaybını artırmaya yardımcı olabiliyor. Ve bu da yüz yağ kaybına yardımcı olabiliyor.

7-Uyku Programınızı Değiştirin

Uykuyu yakalamak, önemli bir genel kilo verme stratejisidir. Yüzdeki yağları kaybetmenize de yardımcı olabiliyor. Uyku yoksunluğu stres hormonu olan kortizol seviyelerinde bir artışa neden olabiliyor.

Çalışmalar, yüksek kortizol seviyelerinin iştahı artırabileceğini ve metabolizmayı değiştirebileceğini ve bunun sonucunda yağ depolamasının arttığını göstermiştir.

Yüzünüzdeki Kiloları Vermek İçin 8 Etkili İpucu

En Az 8 Saat Uyumayı Deneyin!

Dahası, daha fazla uykuyu sıkmak fazla kilo vermenize yardımcı olabiliyor. Bir çalışma, daha iyi uyku kalitesinin başarılı kilo kaybı bakımı ile ilişkili olduğunu buldu.

Tersine, araştırmalar uyku yoksunluğunun gıda alımını artırabileceğini, kilo alımına neden olabileceğini ve metabolizmayı azaltabileceğini göstermektedir. Kilo kontrolüne ve yüzdeki yağ kaybına yardımcı olmak için gece başına en az 8 saat uyumayı hedefleyin.

Sodyum Alımınıza Dikkat Edin!

Aşırı sodyum alımının bir özelliği şişkinliktir ve yüzde şişkinliğe ve şişmeye katkıda bulunabiliyor. Bunun nedeni, sodyumun vücudunuzun fazladan su tutmasına neden olarak sıvı tutulmasına neden olmasıdır.

Birkaç çalışma, daha yüksek bir sodyum alımının kişilerde sıvı tutulmasını artırabileceğini göstermiştir.

Sodyum Alımınızı Azaltmayı Düşünün

Ortalama diyette işlenmiş gıdalar sodyum alımının% 75’inden fazlasını oluşturur. Bu nedenle hazır yiyecekleri kesmek sodyum alımınızı azaltmanın kolay bir yoldur. Yüzünüzün daha ince görünmesi için sodyum alımınızı azaltmayı düşünün.

8-Daha Fazla Lif Tüketin

Yüzünüzü inceltmek ve yanak yağını kaybetmek için en popüler önerilerden biri, lif alımınızı artırmaktır.

Lif, sindirim sisteminizde yavaşça hareket eden, iştahınızı azaltmak ve iştahınızı azaltmak için daha uzun süre daha tok hissetmenizi sağlayan bitkisel besinlerdeki bir bileşiktir.

Aşırı kilolu ve obezitesi olan 345 kişide yapılan bir araştırmaya göre, daha yüksek lif alımı, kilo kaybının artması ve düşük kalorili diyete daha iyi uyum ile ilişkilendirildi.

Ne Kadar Lif Tüketmek Gerekir?

62 çalışmanın bir başka incelemesi, suyla karıştırıldığında jel oluşturan bir lif türü olan daha fazla çözünür. Lif yemenin, kalorileri kısıtlamadan bile hem vücut ağırlığını hem de bel çevresini azaltabileceğini göstermiştir.

Lif, meyveler, sebzeler, kabuklu yemişler, tohumlar, kepekli tahıllar ve çeşitli yiyeceklerde doğal olarak bulunuyor. İdeal olarak, bu besin kaynaklarından günde en az 25-38 gram lif tüketmeyi hedeflemelisiniz.

Aloe Vera Kansere Sebep Olur Mu Aloe Vera Nasıl Yetişir

Üst Dudakta Leke Ve Sivilce Oluşma Sebebi

Kırışıklıkları Önlemek İçin Bu İpuçlarını İzleyin!