Beyaz Ayakkabının Yeni Görünmesini Sağlayacak 5 Hile

Beyaz Ayakkabının Yeni Görünmesini Sağlayacak 5 Hile

Beyaz Ayakkabının Yeni Görünmesini Sağlayacak 5 Hile

Beyaz Ayakkabının Yeni Görünmesini Sağlayacak 5 Hile

Beyaz spor ayakkabılar rahat, pratik ve çok yönlüdür. Her kıyafete uyuyorlar. Moda sahnesinde dayanak oluşturdukları için artık ofis kıyafetleri için de uygunlar.

Ayakkabılarınız ilk giydiğinizde çok şık ve temiz görünür ancak, biraz zaman geçince yıpranır ve kirlenirler. Peki beyaz ayakkabıları temizlenin yolu var mı? Beyaz ayakkabıların kısa sürede yeniden yeni gibi görünmesini sağlayacak bazı kullanışlı yöntemler var.

Korunma Tedaviden Daha İyidir

Bununla birlikte, önlemenin her zaman tedaviden daha iyi olduğunu belirtmekte fayda var. Beyaz ayakkabılarınızı temiz tutmak için yapabileceğiniz en iyi şey, onları eve götürdüğünüz anda leke ve su geçirmez bir işlemle tedavi etmektir. Çoğu ayakkabı dükkanı, deri koruyucu veya kumaş koruyucu satar, sadece kasaya ne zaman bastığınızı sorun.

İşte Spor Ayakkabılarınızı Temizlemenin Yolları

1 – Kabartma Tozu Ve Deterjan

Muhtemelen ihtiyacınız olan tüm malzemeler dolabınızda bulunmaktadır.

Beyaz ayakkabıları temizlemek için ihtiyacın olan şeyler:

-Karbonat

-Deterjan

-Diş fırçası

Talimatlar

1.5 ölçü karbonat ve deterjanı karıştırın. Karışımı bir diş fırçası ile ayakkabınızın üzerine sürün. Ayakkabıları durulayın ve çamaşır makinesine koyun. Hassas ayarda yıkamadan önce bağcıkları ve iç tabanları çıkardığınızdan emin olun.

Beyaz Ayakkabının Yeni Görünmesini Sağlayacak 5 Hile

2- Sihirli Silgi

Beyaz ayakkabıları temizlemenin bir başka yolu, özellikle Converse gibi kavrayıcı kauçuk tabanlar varsa, küçük bir temizleme aracı kullanmaktır. Bu küçük beyaz köpük küpü neredeyse tüm izleri kaldırabilir, sadece su ekleyin ve ovalamaya başlayın!

3- Kabartma Tozu Ve Sirke

1 yemek kaşığı karbonatı 2 yemek kaşığı beyaz sirke ve bir bardak su ile karıştırın. Spor ayakkabılarınızı temizlenene kadar fırçalamak için bir bez veya eski bir diş fırçası kullanın. Deri ve kanvas üzerine çalışır. Ayakkabıları fırçalamak için karışıma batırılmış bir diş fırçası kullanın, kabartma tozunun sihrini kazanması için 30 dakika bekleyin, ardından suyla durulayın.

4- Diş Macunu

Dişlerinizi beyaz tutacak kadar iyiyse, ayakkabılarınızı da temiz tutacak kadar iyidir. Eski bir diş fırçasına biraz beyaz jel diş macunu ekleyin, biraz su ekleyin ve deri, kanvas veya file ayakkabılarınızın kirli alanını fırçalayın, ardından fazlalıklarını nemli bir bezle silin.

5- Tuvalet Kağıdı Ve Su

Bu yöntem, diğer temizleme yöntemlerinden geçmesine rağmen üzerinde hala sarı lekeler bulunan kanvas ayakkabılar için en iyisidir. Tuvalet kağıtlarını suyla ıslatın ve spor ayakkabılarınızı kağıtlarla örtün. 12 saat kurumaya bırakın. Kağıdın soyulması temiz beyaz ayakkabılar sarı lekeler bırakmaz.

İlkbaharda Yetiştirilecek En İyi 17 Sebze Nasıl Ekilir

En Çok Tütün Üreten Ülkeler Listesi İlk Sırada Kim Var

Geri Dönüştürülmüş Malzemelerden Yapılmış 5 Hediye

Black Panther 2 Wakanda Dünyasını Keşfedecek