60 Saniyede Nasıl Uykuya Dalınır Uykusuzluk Çözümü

60 Saniyede Nasıl Uykuya Dalınır Uykusuzluk Çözümü

60 Saniyede Nasıl Uykuya Dalınır Uykusuzluk Çözümü

60 Saniyede Nasıl Uykuya Dalınır Uykusuzluk Çözümü

Geceleri uyumakta zorluk mu yaşıyorsunuz? Uykusuzluk sorunu, öncelikle olumsuz bir zihin ve uzun vadeli sağlık sorunlarına yol açabiliyor.

Peki uyuyamayan insanlar ne yapmalı, uykum olduğu halde uyuyamıyorum, uykuya dalamama sorunu nasıl çözülür, uykusuzluğa ne iyi gelir, uykuya dalamıyorum ne yapmalıyım, beynin uykuya dalamaması gibi sorular sık sık soruluyor. İşte bu soruların yanıtı.

 

60 Saniyede Nasıl Uykuya Dalınır Uykusuzluk Çözümü

İlk olarak gün içinde minimum uykuyla hayatta kalmanın yolları vardır. Ancak ideal olarak, her gece altı ila sekiz saat arasında bir yere varmaya çalışmak istersiniz.

Uykuya Kolay Dalmak İçin Ne yapılıyor?

Muhtemelen daha önce duymuş olduğunuz günlük tutma ve rahatlatıcı müzik gibi uykuyu teşvik eden bazı iyi bilinen ipuçları var. Özellikle bu günlerde, piyasadaki uyku spreyleri ve ağırlıklı battaniyeler gibi ürünlerle  ‘daha iyi uyku‘ alışverişe elverişli hale geldi. Ancak, muhtemelen ‘4-7-8’ tekniğini duymamışsınızdır.

Bu Yöntem Son Derece Basit

Arizona Üniversitesi’nden Dr. Andrew Weil tarafından geliştirilen teknik, uykusuzluk çekenlerin uykusuzluklarının üstesinden gelmelerine yardımcı oluyor. Weil, bu yöntemin ‘son derece basit’ olduğunu ve bedeni ve zihni gevşetmeye yardımcı olduğunu iddia ediyor. Peki uykuya dalamama sorunu nasıl çözülür?

‘4-7-8’ Tekniği Nasıl Yapılıyor?

Egzersizi herhangi bir pozisyonda yapabilmenize rağmen, egzersizi öğrenirken özellikle sırtınız düz bir şekilde oturun. Dilinizin ucunu üst ön dişlerinizin hemen arkasındaki doku sırtına yerleştirin. Ve tüm egzersiz boyunca orada tutun. Dilinizin etrafından ağzınızdan nefes vereceksiniz. Bu garip görünüyorsa dudaklarını hafifçe büzmeyi dene.

İşte Uykuya Dalmanızı Sağlayacak Ve uyku Bozukluklarını Çözecek Yöntemler

60 Saniyede Nasıl Uykuya Dalınır Uykusuzluk Çözümü

1-Tamamen ağzınızdan nefes verin ve bir çığlık sesi çıkarın.

2- Ağzınızı kapatın ve zihinsel olarak dörde kadar sessizce burnunuzdan nefes alın.

3-Nefesinizi yedi saniye boyunca tutun.

4-Tamamen ağzınızdan nefes verin ve sekize kadar bir çığlık sesi çıkarın .

5- Bu tek nefestir. Şimdi tekrar nefes alın ve döngüyü toplam dört nefes için üç kez daha tekrarlayın.

 

Pratik Yaparak Buna Alışabilirsiniz

Her zaman burnunuzdan sessizce nefes almaya ve ağzınızdan duyacağınız şekilde nefes vermeye çalışın. Dilinizin ucu her zaman yerinde kalır. Ekshalasyon, inhalasyondan iki kat daha uzun sürer. Her aşamada harcadığınız mutlak zaman önemli değildir.

4: 7: 8 oranı önemlidir. Nefesinizi tutmakta güçlük çekiyorsanız, egzersizi hızlandırın ancak üç aşama için 4: 7: 8 oranını koruyun. Pratik yaparak her şeyi yavaşlatabiliyor ve daha derin nefes alıp vermeye alışabilirsiniz.

Gece Öksürük Krizine Ne İyi Gelir İşte 10 Yöntem

Sol Sırt Ağrısı Nedenleri Sol Bel Ağrısı Tedavisi Ne

Adet Ağrısı Ve Şişkinliğe Yardımcı Olacak 5 Çay

Yüzünüzdeki Kiloları Vermek İçin 8 Etkili İpucu