Cildinize Asla Yapmamanız Gereken 5 Önemli Şey

Cildinize Asla Yapmamanız Gereken 5 Önemli Şey

Cildinize Asla Yapmamanız Gereken 5 Önemli Şey

Cildinize Asla Yapmamanız Gereken 5 Önemli Şey...

Herkesin mükemmel ve sağlıklı bir cilde sahip olduğunu söylemeye gerek yok ama bazen böylesine kusursuz bir cilde ulaşmak için çok ileri gidiyoruz. Sadece bu nedenle, cildinize asla yapmamanız gereken şeyler hakkında en iyi dermatologlardan beş kolay ipucunu topladık.

Cilde ne zarar verir, cilde zarar veren kimyasallar neler, yüze zarar veren maddeler hangileri, cilde zarar veren alışkanlıklar neler sorularının yanıtları ve işte cildinize zarar verecek şeyler.

 

Cildinize Asla Yapmamanız Gereken 5 Önemli Şey

1- Lekeleri Toplama ve Patlatma


Dermatologlara göre cilt için yapabileceğiniz en kötü şey leke ve sivilceleri toplamak ve patlatmaktır. Bu sadece ciltte iltihaplanmaya yol açmaz, aynı zamanda sıklıkla renk değişikliğine ve izlere neden olur.

Öyleyse, çok büyük bir sivilceniz varsa bile ya kortizon enjeksiyonu için dermatologla görüşün ya da geçmesini bekleyin. Cilt tipinize göre özel olarak tasarlanmış tıbbi bir rejimle kronik kopmaları yönettiğinizden emin olun.

2- Sakın Diş Macununu Cilde Sürmeyin!


Bazı güzellik bloglarında diş macunu gibi çok saçma şeyler öneriliyor. Tüm cilt pH 5.5 seviyesinde çalışır. Bununla birlikte, sivilceleri kurutmak için diş macunu sürdüğünüzde, pH seviyesinin fırlamasına neden olur.

Üstelik tahrişe, cilt kuruluğuna ve renk değişikliğine neden olur. Dermatologlar aslında diş macunu gibi şeylerin kullanmanın yan etkilerinin sivilceden daha kötü görünebileceğini söylüyor.

sivilce sıkan kadın

3-Mucize Bir Tedavi Yoktur


Uzmanlar sivilceden kurtulmak için mucize bir tedavi yutturmacasına inanmamanız gerektiğini söylüyor. Çoğu zaman, gerçek olamayacak kadar iyi görünüyorsa, muhtemelen öyledir.

Bu mucize tedavi edici kremlerden birini kullandığınızda, sonuçta sadece kremdeki kimyasalların doğrudan sonucu olan kaşıntılı, kırmızı, iltihaplı bir cilt ile karşılaşma riskini oluşturuyor. Unutmayın! Bu tür iddiaları duyduğunuzda şüpheci olmaya devam edin.

4-Tüy Dökücü Krem Gibi Şeyler Seçenek Değildir


Kaliforniyalı bir dermatolog olan Wendy E. Roberts, “Bunun yanıklara, yara izlerine ve cilt renginin bozulmasına neden olduğunu gördüm” diyor. Evet, yüzünüze bacak tüy dökücü krem ​​sürmenin uzaktan bile iyi bir fikir olduğunu bir saniye bile düşünmeyin!

5- Dermatologlar Alkole Hayır Diyor!


Floridalı dermatolog Latanya Benjamin, alkolün bir cilt temizleyici, kesik kesik veya sivilce giderici olarak kullanılmasının cildin yalnızca doğal yağları, proteinleri ve yağ asitlerini sıyıracağını söylüyor. Cilt bariyerimizi korumamız ve tahriş edici maddeleri dışarıda tutmamız gereken bir şey. Özetle cilde zarar veren şeyleri, cildinize asla yapmamanız gereken şeyleri öğrenmiş olduk.

Kırışıklıkları Önlemek İçin Bu İpuçlarını İzleyin!

Saç Dökülmesinin Nedenleri Neler?

İlkbahar Düğünleri İçin En Güzel Çiçek Fikirleri