Tiktok’un Sizin İçin Keşfet Sayfasında Nasıl Öne Çıkılır

Tiktok'un Sizin İçin Keşfet Sayfasında Nasıl Öne Çıkılır

Tiktok'un Sizin İçin Keşfet Sayfasında Nasıl Öne Çıkılır

Tiktok’un Sizin İçin Keşfet Sayfasında Nasıl Öne Çıkılır…

TikTok uygulamanızı açtığınızda, TikTok’un Sizin İçin olarak etiketlediği bir video sayfası göreceksiniz. Bu, TikTok’un yaptığı, zevkinize uygun olacağına ve ilginizi çekeceğine inandığı özelleştirilmiş bir video koleksiyonudur.

TikTok’ta Sizin İçin sayfası nedir?

TikTok’un Sizin İçin sayfası, kullanıcılara geçmişte görüntüledikleri ve beğendikleri öğe türlerine göre yeni içerik önerir. TikTok‘un ilgi alanlarınıza ve zevkinize göre düzenlediği özelleştirilmiş bir video koleksiyonudur.

Bu videoların çoğu tanımadığınız kişilerden olacak olsa da, uygulamadaki geçmiş davranışınıza göre bu videolardan keyif almalısınız. Neredeyse Instagram’ın “Keşfet” sayfası gibi. TikTok’ta fazla takipçi kazanmak için 10 yöntemi buradan öğrenebilirsin.

TikTok’un Sizin İçin Sayfasının İçeriğini Ne Belirler?

Bu videoların büyük bir kısmı büyük olasılıkla tanımadığınız kişilerden olacak ve videoları beğenirseniz, hesaplarını takip etmeye başlayabilirsiniz.  TikTok’un Sizin İçin sayfası, TikTok’un algoritmasıyla harmanlanmış. Uygulamadaki geçmiş davranışınıza göre size keyif almanız gereken bir video koleksiyonundan oluşan videolarla dolu.

Tiktok'un Sizin İçin Keşfet Sayfasında Nasıl Öne Çıkılır

Sizin İçin Sayfasında Çıkmak Ne Demek?

Pek çok kişi için, içeriğinizin insanların Sizin İçin sayfasında görünmesi TikTok başarısının kutsal kasesidir. Bu özellikle TikTok‘un içeriğinizin kalitesini, insanların her gün yüklediği diğer tüm videoların üzerinde tanıdığı anlamına gelir.

Tanınmanız ve videolarınızın daha geniş bir kitle tarafından görüntülenmesini sağlamanız için mükemmel bir yol sağlar. Ayrıca bir TikTok etkileyicisi olma yolunda ilerlemenize yardımcı olur.

Peki, TikTok’un videolarınızı seçip insanların Sizin İçin sayfalarına girmesi nasıl sağlanır? Elbette, sadece video yapıp başarı için umut edemezsiniz. Özellikle YouTube’da pek çok video ve internette şansınızı artırmak için deneyebileceğiniz hileler ve atlatmalar öneren makaleler var.

TikTok’ta Başarının Anahtarı Nedir?

Ancak, TikTok başarısının anahtarı diğer sosyal platformlardan farklı değildir. İçeriğinizi ne kadar kaliteli hale getirirseniz ve ne kadar çok etkileşim kurarsanız, TikTok’un videolarınızı insanların Sizin İçin sayfalarına eklenmeye değer olarak görme olasılığı o kadar yüksek olur.

TikTok’un Sizin İçin Sayfası Instagram’ın Keşfet Sayfasına Benzer

TikTok algoritmasının ayrıntılarını gizli tutar. Kabul edecekleri tek şey, bunun neyi sevdiğinize ve kimi takip ettiğinize dayandığıdır. Zevklerinizi ve tercihlerinizi tanır ve önerdiği videoları buna göre ayarlar.

Instagram kullanıcıları, TikTok’un For You açılış sayfasının Instagram’ın “Keşfet” sayfasına çok benzediğini fark edecekler. Her iki sayfa da aynı amaca hizmet eder. Kullanıcılara geçmişte görüntüledikleri ve beğendikleri öğe türlerine göre yeni içerik önerir.

TikTok’un Sizin İçin Sayfasının Instagram’ın Keşfet Sayfasnından Farkı

İki sosyal uygulamanın bu öneri sayfalarını nasıl kullandıkları konusunda önemli bir farkı var. Instagram’ı açtığınızda, ilk açılış sayfanız takip ettiğiniz kişiler tarafından yapılan gönderilerin bir beslemesidir. Yani vurgu arkadaşlarınızın ve takip ettiğiniz kişilerin içeriklerini bulmaya yöneliktir.

Yabancı Sayfaları Denemeye Teşvik Eder

Keşfet sayfasına yalnızca gördüğünüz içeriği genişletmek isterseniz gidin. Ancak TikTok ile açılış sayfanız, uygulamayı son açtığınız andan itibaren arkadaşlarınızın yüklemiş olabileceği videolara bakmadan önce sizi yabancılardan gelen içerikleri denemeye teşvik eden “Sizin İçin” sayfasıdır.

Herkes Tiktok’a Bu sayfalara Bakarak Başlar

Bu, TikTok takibini artırmak isteyenlerin videolarının insanların Sizin İçin sayfalarına dahil edilmesine odaklanmaları gerektiğinin nedenlerinden biridir. Herkes uygulamasına bu sayfalara bakarak başlar, bu da insanların videolarınızla ilk kez karşılaşması için mükemmel bir yoldur ve beğenirlerse hesabınızı takip edin.

TikTok Algoritması Nasıl Çalışır?

TikTok’un algoritması, uygulamanın başarısının en büyük nedenlerinden biridir. Bunun nedenlerinden biri, mevcut ünlülerin ve influencer’ların şarkılarını sürekli olarak geri dönüştürmek yerine sürekli olarak izleyicileriyle paylaşmak üzere yeni şarkılar aramasıdır.

TikTok Videolarımı Nasıl Görünür Kılarım?

Bu, videolarını yeni insanlara görünür kılmak için sürekli çalışmaları gerektiği anlamına gelse de, insanların bir kitle oluşturmasını ve şöhret kazanmasını çok daha kolay hale getirir. TikTok yıldızlarının tavsiyesi şu!

“Kitlenizi kaydırmak yerine videonuza odaklamak. Ne kadar uzun izlerlerse o kadar iyi olur. TikTok, izleyiciyi uygulamada tuttuğunuz için sizi ödüllendiriyor.

TikTok Algoritması Performans Sıralamasını Esas Alır

Biri bir video oluşturup yüklediğinde, TikTok onu bir grup izleyiciye aktarır. Bu kişilerin bir kısmı videoyu izleyecek ve TikTok algoritması “Performans Sıralaması” nı değerlendirecek. “Performans Sıralaması”, videonun Tamamlanma Oranına (yani, ilk izleyenlerin izlediği videonun yüzdesine), paylaşımlara, yorumlara dayanmaktadır.

Tiktok Performans Oranı Yüksekse Video Beğeni Alır

Ortaya çıkan “Performans Oranı” yeterince yüksekse, TikTok videoyu başka bir izleyici grubuna aktarmaya devam edecektir. Tamamlama Oranı, denklemin en kritik kısmıdır. Bu nedenle, videonuzun, insanların sonuna kadar izleyebilecekleri kalitede olmasını sağlamanız gerekir – bunlar yalnızca kısa videolardır, unutmayın.

TikTok’un Sizin İçin Sayfasına Girmek İçin Ne Yapmalısınız?

1- Yüksek Kaliteli İçerik Oluşturun

Muhtemelen içeriğinizin TikTok kullanıcılarının “Sizin İçin” sayfalarında görünmesi için en önemli şart, yüksek kaliteli içerikler üretmenizdir. TikTok, başkalarının görmesi ve paylaşması için izleyicinin ilgisini çekecek hiçbir şey olmadan düşük çözünürlüklü, kötü çekilmiş, bulanık veya grenli çekimler yapmayacaktır.

Ucuz telefonlar bile artık yüksek kaliteli HD video üretebilir ve çoğu ülke, özellikle TikTok videoları kısa olduğundan, yüksek çözünürlüklü videolar yüklemek için size yeterli bant genişliği sunar. Videonuzun her saniyesini izleyebilmeleri için videolarınızın potansiyel izleyiciler için estetik açıdan hoş olmasını istersiniz.

2- Daha Kısa Videolar Yapın

Tamamlama oranı TikTok algoritmasında bu kadar önemli bir faktör olduğundan, atlamak yerine insanların sonuna kadar mutlu bir şekilde izleyeceği videolar üretmeniz mantıklı geliyor.

Videonuz ne kadar kısa olursa, bu başarıya ulaşmak o kadar kolay olur. Elbette bu, yüksek kaliteli içerik ihtiyacını geçersiz kılmaz. Videonuzun yine de amaçladığınız mesajı söyleyecek kadar uzun olması gerekir.

3- Videolarınıza Müzik Ekleyin

TikTok (ve selefi Musicall.ly) hayata müzik senkronizasyon platformları olarak başladı. Müzik, tipik TikTok kullanıcısı için hala önemlidir.

Bu, TikTok’un içinden, videolarınıza destek parçası olarak kolayca ekleyebileceğiniz devasa bir müzik parçası kitaplığına erişmenizi sağlar. TikTok’ta bir tane bulamazsanız, müziklerinizi, hatta orijinal besteleri bile videolarınızda düzenleyebilirsiniz.

4- Videolarınıza Trend Şarkılar Ekleyin

Zorluklar ve tercih edilen içerik türlerinde olduğu gibi, tercih edilen müzik türlerinin TikTok’ta düzenli olarak değiştiğini göreceksiniz. Videolarınıza trend müzik eklemek, insanların “Sizin İçin” sayfalarındaki videolarınız da dahil olmak üzere TikTok algoritması şansınızı artırmalıdır.

5- Popüler Hashtag’leri Eklemeyi Unutmayın

Hashtag’ler TikTok’ta çok önemlidir. Sizin İçin sayfanızı açtığınızda hashtag’e göre arama yapmasanız da, videonuzun içeriğiyle ilgili popüler hashtag’leri eklemeniz yine de önemlidir.

Bazı insanlar, #foryou veya #foryoupage gibi birkaç hedefli etiketin TikTok’un algoritmasıyla şansınızı artırmaya yardımcı olduğunu iddia ederken, diğerleri aynı fikirde değil.

Tiktok videolara müzik yüklemek

6- İlgi Çekici İçerik Oluşturun

Videolarınızın fiziksel kalitesi ne kadar iyi olursa olsun, insanların ilgisini çekecek içerikler olması gerekir. TikTok Sizin İçin sayfasını kendi zevklerine ve ilgi alanlarına göre özelleştirir.

Buna bakmanın iki yolu var. Geniş bir kitlenin ilgisini çekecek genel ilgi alanı videoları oluşturabilir. Ve paylaşabilir veya daha küçük bir tutkulu hayran grubunun ilgisini çeken niş videolara odaklanabilirsiniz.

7- Trendleri Takip Edin

TikTok, özellikle trendlere ve zorluklara uyan videoları tercih ediyor gibi görünüyor. Size benzeyen hesapları takip edin. Ve uygun bir hashtag kullanırsanız, Sizin İçin sayfasında sıralama şansınızı artar.

Trend olan hashtag zorlukları, izleyicileri videonun sonuna kadar izlemeye devam etmeye teşvik etmek için mükemmeldir. Özellikle de onları yalnızca videonun son saniyelerinde başaracak şekilde yapılandırırsanız.

Orijinal meydan okuma videosu…Bazen insanlar videoyu yeniden izledikçe mükemmel bir şekilde görüntülenebilir. Ve bu zorluğun üstesinden gelmek için ne yapmaları gerektiğini onlara gösterebiliyor.

8- Tiktok’ta Mutlaka Aktif Olun

Sosyal medyanın açıkça sosyal olması gerekiyor. Sadece içeriğinizi yayınlayarak TikTok, YouTube, Instagram, Facebook veya herhangi bir sosyal platformda başarı bekleyemezsiniz. En iyi TikTok yıldızları bile takipçileriyle ve videolarını izlemeye zaman ayıran diğerleriyle etkileşimde bulunuyor.

Uygulama beğenilerinizi, yorumlarınızı ve diğer etkileşimlerinizi tanır ve algoritmaları sizi bu tür etkinlikler için ödüllendirir.

TikTok Algoritmalarında Ne İşe Yarar?

TikTok algoritmalarının ayrıntılarını paylaşma konusunda çok suskun. Bu yüzden insanlar Sizin İçin açılış sayfasında görünme şansını neyin artırabileceği konusunda yalnızca tahminler yapabiliyor.

Bu, birçok teoriye ve neyin işe yarayıp neyin yaramadığına dair yalnızca sınırlı kanıta yol açtı. Burada bahsettiklerimizin çoğu mantıklıdır, ancak deneysel kanıtlardan yoksundur.

TikTok’un Sizin İçin Sayfasında Çıkmak Neye Bağlı?

TikTok’un videonuzun Sizin İçin sayfasında görünme olasılığını etkileyen yalnızca iki faktörü kabul ettiğini unutmayın. Bu, neyi sevdiğinize ve kimi takip ettiğinize bağlıdır.

Bu nedenle, geniş kitlelerin sevdiği videolar oluşturmanız ve sizi takip için çekici hale getirmeniz mantıklı.

Hashtag’ler TikTok’ta da çalışıyor mu?

Hashtag kullanmak TikTok’ta anahtardır. Videonuzun içeriğiyle ilgili popüler hashtag’leri eklemeniz yine de önemlidir. TikTok’un Sizin İçin sayfasına dahil olmak istiyorsanız iyi hashtag kullanmalısınız. Örneğin, trend olan hashtag kullanmak izleyicileri videonuzun sonuna kadar izlemeye motive etmek için harika olabiliyor.

Tiktok Videosuna Müzik Ekleyebilir Misiniz?

TikTok videoların bir dakikadan kısa olması şartıyla platformlarında kısa müzik alıntılarına izin vermek için büyük müzik stüdyolarının çoğuyla sözleşme yaptı.

Bu, TikTok’ta videonuza kolayca bir destek parçası olarak ekleyebileceğiniz büyük bir müzik kitaplığına erişmenizi sağlar. Buradaki zorluk, trend olanı takip etmektir. Tercih edilen müzik türleri TikTok’ta düzenli olarak değişir.

TikTok’un Sahibi Zhang Yiming Kimdir Servetine Bakın

Instagram’da Takipçi Kazanmanın 22 Yolu Mavi Tik Alma

Telefonda Karanlık Mod Nasıl Kurulur Gözlere Zararlı Mı?