Balayı Tatili İçin Gidilecek Dünyanın En Güzel 17 Adası

Balayı Tatili İçin Gidilecek Dünyanın En Güzel 17 Adası

Balayı Tatili İçin Gidilecek Dünyanın En Güzel 17 Adası

Balayı Tatili İçin Gidilecek Dünyanın En Güzel 17 Adası Adalar özellikle cennet hayallerini çağrıştırır. Huzur veren palmiye ağaçlarının altında rahatlayıp dingin mavi bir denize bakabileceğiniz mükemmel bir yerlerdir buralar…Ancak tüm adalar aynı şekilde yaratılmadı. Bazılarının güzelliği, kristal berraklığında…Balayında gidilecek yerler listesinde çok güzel adalar var…

Dünyanın en güzel adaları hangileri?

Diğer adalar, bereketli ormanlara ve muhteşem zirvelere sahiptir ve bazı gezginleri kültürel mücevherleriyle büyülemektedir. Bu adalar işe stresi ve şehir yaygarasından uzakta hayatın tadına varabileceğiniz yerler…Özellikle Seyşeller’den Santorini’ye ve Karayipler‘den Capri’ye, dünyanın en güzel adalarını bu listede bulacaksınız…

İşte balayında gidilecek dünyanın en güzel adaları….

1.  Maldivler


1.  Maldivler

İlk olarak Maldivler…Maldivler ya da resmî adıyla Maldiv Cumhuriyeti, Hint Okyanusu’nda 1.200 adadan oluşan bir devlettir. Maldivler dünyanın en büyüleyici adalarından bazılarına ev sahipliği yapmaktadır.

Madivler balayı için tercih edilen yerlerin başında gelir

Bu göz kamaştırıcı beyaz kıyılarda kristal berraklığına sahip ışıltılı kumlar suları kucaklıyor. Bu nedenle Maldivler’in küresel iklim değişiklikleri yüzünden yüzyıl içerisinde sular altında kalacağı öngörülmektedir. Madivler balayı için tercih edilen yerlerin başında gelir.

2- Bora Bora Adaları


2- Bora Bora Adaları

Dev bir fötr şapka gibi şekillenen bu yemyeşil volkanik ada, Güney Pasfik’teyer alıyor. Olağanüstü görünümüyle gerçek olamayacak kadar güzel.

En iyi balayı rotaları arasında gösteriliyor

Mavinin her tonuna şahit olabileceğiniz bu adalar grubu, herkesin hayatında bir kez de olsa görmesi gereken bir güzellikte. Okyanusun ortasında tropikal bir ada olan Bora Bora, özellikle dünyanın en iyi balayı rotaları arasında gösteriliyor.

3-Palawan Filipinler


3-Palawan Filipinler

Cenneti andıran bir başka yerlerden biri de National Geographic Traveler dergisi tarafından Doğu ve Güneydoğu Asya’nın en çekici adası seçilen Palawan Adası’dır. Lüks resortlar, şahane plajlar, vahşi yaşam, el değmemiş ormanlar ve milli parklar ile ilgi çeken bir yer.

Neredeyse balıkları yüzeyden görürsünüz

Bu ada eyaleti, güneybatı Borneo’ya kadar uzanır. Özellikle mücevher benzeri bir denizden yükselen yemyeşil kireçtaşı tepeleri o kadar nettir ki, balıkları neredeyse yüzeyden görebilirsiniz.

4- Seyşeller


4- Seyşeller

Seyşeller Kenya’nın doğusunda, 115 mercan ve granit adasından oluşur…UNESCO listesindeki ormanlar ve gelişen mercan resiflerinden dev kayalarla çevrili , palmiye ağaçlarıyla kaplı, tozlu plajlara kadar muhteşem yerlerle doludur.

Seyşeller seyahat etmeye değer

Bu ekvator adalarının toplam kara alanının neredeyse yarısı korunmaktadır. Seyşeller özellikle dalış ve balıkçılık için de mükemmel bir yer. El değmemiş ve mükemmel olan Seyşeller seyahat etmeye değer.

5. Santorini Yunanistan


5. Santorini Yunanistan

Öncelikle Santorini geziyle, tatille ilgisi olmayan insanların bile bir kez internette denk geldiği ve hayran kalabileceği güzellikte bir yer. Türkiye’ye yakın olması açısından da Türk gezginlerinin tercih ettiği tatil yerlerinin başında gelir. Santorini  Beyaza boyanmış villalar, mavi kubbeli kiliseler, pırıl pırıl deniz, ve parlak begonvil çiçekleriyle insanı büyüler.

7. Bali, Endonezya


7. Bali, Endonezya

Bali, Endonezya’ya bağlı, Küçük Sunda Adaları’nın en batısında yer alan, başkenti Denpasar olan bir ada…Aslında Hindu tapınaklarından, tütsü çubukları, pirinç tarlaları ve yeşillikler içinde parlıyor.

Pek çok şey turistin ilgisini çekiyor

Bu egzotik adada tapınak gezintisi, yemyeşil kırsalda gezmek,SPA  tedavileri, sörf yapmak, yüzmek ve güneşlenmek , adanın güzel plajlarında güneşin tadını çıkarmak ve bunun gibi pek çok şey turisin ilgisini çekiyor.

8. Dalmaçya Adaları, Hırvatistan


8. Dalmaçya Adaları, Hırvatistan

Dalmaçya Adaları Hırvatistan’da yer alan cennetlerden biri…Hırvatistan’ın en iyi plajlarından bazılarıyla çevrili bu muhteşem adalar, şirin köyler, butik oteller ve restoranlar ile dolu. Eşi benzeri olmayan kıyıların, yeşilden maviye dönen denizin, sayısız adanın, ortaçağ mimarisine sahip kentlerin yer aldığı bir bölge Dalmaçya…

9. Fiji


9. Fiji

Avustralya’nın tropikal kaçışlarından biridir Fiji…Beyaz kumlu plajlar, yarı saydam turkuaz sular ve iç içe geçmiş mercan resifleri bolca bulunur. Dalış yapmak, şnorkelle yüzmek, balık tutma ve bazı bölgelerde sörf, Fiji’de yapılacak popüler şeylerdendir. Ancak bir palmiye ağacının altına yayılma da tercih edilebilir.

10. Kauai


10. Kauai

Kauaui, Büyük Okyanus’ta ABD’ye bağlı bir eyalet olan Hawaii’nin bir adasıdır. Kauai’de yağmur ormanları iç kısmın çoğunu kaplar, lav kayalıklarından düşen şelaleler ve tropik çiçeklerin sarhoş edici kokusu boğucu havada insana kendini çok daha iyi hissettirir.

Sahil şeridi nefesinizi kesecek

Kauai’de muhteşem sahil şeridi nefesinizi kesecek. Lav, bu muhteşem adayı şekillendiren şeylerin başında gelir.  Kobalt mavisi denizlerinin altında, kaplumbağalar ve tropikal balıklar mercan resifleri boyunca yüzerek dünyanın dört bir yanından dalgıçları ve şnorkelle yüzenleri memnun ediyor.

11. St. Lucia


11. St. Lucia

Saint Lucia, Karayipler’de Küçük Antiller’in bir parçası konumunda olan ve coğrafi açıdan Orta Amerika’ya dahil edilen ada ülkesi…St. Lucia, karanlık ve düşünceli bir güzelliğe sahip. Diğer Karayip adalarından farklı olarak, en iyi varlıkları sadece plajları değildir, ancak altın kumları ve zarif palmiyeleri ile ziyaret edenleri hayran bırakır.

Bereketli manzaralara hükmeder

700 metreden daha fazla yükselen bereketli manzaralara hükmeder ve çarpıcı manzaraya nefes kesici bir fon sağlar. Hindistan cevizi ağaçları, şelaleler, şirin balıkçı köyleri, mercan resifleri, doğa parkurları ve şifalı kaplıcalar , St Lucia’da keşfedilecek yerlerden sadece birkaçıdır .

12. Capri, İtalya


12. Capri, İtalya

Capri, Sorrentine Yarımadası açıklarında, Napoli körfezinin güneyinde kalan İtalyan adası. Roma Cumhuriyeti döneminden beri sayfiye yeri olarak kullanılmıştır. Amalfi Sahili’nin yaklaşık 20 kilometre açıklarında bulunan ve göz alıcı güzelliğiyle insanı büyüleyen Capri, hayran bırakıyor.

Bu ada turistlerle dolup taşıyor

Marina Grande limanına vardığınızda, bir film seti gibi hissettiren ana Capri kasabası şık giyimli yerlilerle ve tasarımcı kıyafetleri ve adanın parfümleriyle dolu alışveriş çantalarıyla dolaşan turistlerle dolup taşıyor.

13. Ko Phi Phi, Tayland


13. Ko Phi Phi, Tayland

Phi Phi Adaları, Güney Tayland’da Andaman Denizi ve Phuket arasında bulunan takımadalar. Ko Phi Phi’de, tropikal denizden yemyeşil kireçtaşı tepeleri yükseliyor ve ılık sular, palmiye ağaçlarıyla kaplı şekerli plajları kucaklıyor. Ünlü aktör Leonardo DiCaprio’nin filmi The Beach Ko Phi Phi Leh adasındaki Maya Plajı’nda çekilmiştir.

14. Whitsunday Adaları, Avustralya


14. Whitsunday Adaları, Avustralya

Whitsunday Adası, Whitsunday Takımadalarının en büyüğüdür. Dünya Mirası listesinde bulunan Whitsunday Adaları, Avustralya’nın klasik tropikal ada versiyonudur. Bu nedenle bu yemyeşil ada, Mercan Denizi’nin üzerinde yükselen boğulmuş tepelerin zirvesidir. Özellikle yelkencilik, Whitsundays’da yapılacak popüler şeylerden biridir. Balık zengini mercan resiflerinde dalış mükemmeldir. Bu güzel adayı yürüyüş parkurlarında keşfedebilirsiniz.

15. Sardinya, İtalya


15. Sardinya, İtalya

Sardinya’da keyifli beyaz kumlu plajlar, engebeli kıyılar, ağız sulandıran mutfağı, eşsiz bir kültür karışımı ve antik arkeolojik hazineleriyle görülmeye değer bir yer…

Çoğu gezgin özellikle sarp koyları ve berrak yeşil denizleri ile göz alan Costa Smeralda’yı veya Emerald Sahili’ni duymuştur. Sardinya, Avrupa’nın en büyük kanyonu olan Gola su Gorropu’ya ev sahipliği yapmakta. Bu nedenle herkes iyi bilir.

16. Aziz Barts


16. Aziz Barts

Şaşırtıcı derecede güzel olan St. Barts, dünyanın dört bir yanından gelen film yıldızlarını ağırlıyor. Bu güzel ada, aslında seçici gezginlerin sevdiği bir çekiciliğe sahip. Fransa’da bulunan bu ada Karayipler’in en pahalı adalarından biridir.

17. Bahamalar


17. Bahamalar

Karayipler’de yer alan ve coğrafi açıdan Orta Amerika’ya dahil edilen Batı Hint Adaları’nın kuzeydoğu sınırını oluşturan bir takımada ülkesi. Kuzey Amerika’da bulunan ülkelerden biridir.

Parga Gezi Rehberi Parga’da Yapılacak Keyifli Aktiviteler

Vietnam’da Gezilecek Yerler Ve Gezi Rehberi

Dünyanın en güzel 10 ülkesi